10 najlepszych pomysłów na świąteczny prezent

Mariusz Starzyk, Radio RAM | Utworzono: 19.10.2021, 09:00 | Zmodyfikowano: 19.10.2021, 09:00
A|A|A

Materiał Sponsora


1. Karta podarunkowa

Jest to coraz częstszy prezent, który niektórzy oskarżają o brak pomysłu, jednak wcale tak być nie musi. Wiele prezentów kupujemy dla osób, których nie znamy dobrze, a nawet jeśli są naszymi przyjaciółmi, często preferują kupowanie swoje rzeczy samodzielnie. Odpowiednio dobrana karta podarunkowa potrafi uszczęśliwić niejednego, a wszystko to dzięki szerokiemu wyborowi sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.


2. Książka

Jednym z najczęstszych prezentów, które sobie wręczamy, jest książka. Tematyk jest na tyle dużo, że dla każdej osoby na świecie znajdzie się coś interesującego. Sprawia to, że można ją w prosty sposób spersonalizować pod danego człowieka. Zdarza się jednak, że nie znamy wystarczająco dobrze danej osoby. Nie jest to problem – wtedy warto postawić na bestsellery, które mają dobre opinie czytelników i recenzentów.


3. Zakładki do książek

Jak już mówimy o książkach, warto pamiętać, gdzie skończyło się je czytać. Oczywiście nie mowa tutaj o sprezentowaniu zakładki bez wyrazu za 2 zł, a raczej o czymś ciekawszych, choć niekoniecznie droższym. Można znaleźć wiele propozycji, które są niezwykle eleganckie bądź też bardzo zabawne – wszystko zależy od naszego zamiaru.


4. Świece zapachowe

To już nie tylko mięta i lawenda – świece mają teraz tysiące zapachów, a można nawet specjalnie zamówić takie, które będą wręcz czymś śmierdzieć. Można więc sprawić piękny prezent bądź zażartować sobie z bliskich znajomych. Nie ma ograniczeń, gdyż wystarczy dokładnie poszukać, a na pewno znajdzie się zapach, którego szukamy.


5. Kubek

Trudno znaleźć bardziej praktyczny prezent niż kubek. Każdy jakiś posiada, jednak zawsze ich brakuje, gdy goście wpadają na herbatę. Dziś można je dostać w przeróżnych kształtach, rozmiarach, jak i barwach. Nietrudno też o wydruki, które je w pełni spersonalizują.


6. Skarpetki

Jakkolwiek może to się wydawać pomysłem, który nikomu się nie spodoba, wcale tak nie jest. Wystarczy tylko postawić na skarpetki, które się wyróżniają swoją kolorystyką. Na dzisiejszym rynku można znaleźć skarpetki z najbardziej popularnych seriali, filmów, a nawet i bajek, co sprawia, że każdy znajdzie coś, czego obdarowywana osoba jest fanem.


7. Rośliny doniczkowe

Roślin nigdy za wiele. Nawilżają one powietrze, zwiększają ilość tlenu w pomieszczeniu, a do tego pięknie wyglądają. Na rynku można znaleźć wiele ich rodzajów, o sprawia, że zawsze znajdzie się jakiś, który będzie pasował do danej osoby. Jeśli ktoś nie jest skłonny do pamiętania o roślinach, zawsze można postawić na kaktusy, które wystarczy podlewać raz na kilka miesięcy.


8. Kosmetyki

Coraz częściej możemy spotykać się z zestawami kosmetyków, które osiągają ceny kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jest to prezent, który jest przede wszystkim funkcjonalny, co sprawia, że zawsze się przyda. Sklepy bardzo często ułatwiają nam sprawę i dokładnie opisują, dla kogo i w jakim celu przeznaczone są dane produkty.


9. Obrazy i plakaty

Jest to dość ryzykowny prezent, gdyż nie zawsze jest miejsce na to, aby coś zawiesić na ścianie. Trzeba dopasować się w gusta osoby, która będzie go widzieć na co dzień. Choć jest to świetny prezent, warto wybierać go tylko i wyłącznie, gdy dobrze znamy daną osobę.


10. Kalendarz

Kalendarze książkowe są wciąż bardzo popularne i nic w tym dziwnego, gdyż zapisywanie na telefonie nie angażuje tak wielu struktur mózgowych, jak w przypadku ręcznych zapisków. Nie tylko więc więcej zapamiętamy w notesie, ale też się do niego bardziej przywiążemy.

REKLAMA
To może Cię zainteresować