Jak wybrać odpowiednie rusztowanie dla Twojej firmy?

Mariusz Starzyk, Radio RAM | Utworzono: 29.10.2021, 10:58 | Zmodyfikowano: 29.10.2021, 10:58
A|A|A

Materiał Sponsora


Kto potrzebuje solidnego rusztowania?

Stabilne, solidne rusztowania są ważnym elementem wyposażenia wielu firm. Warto więc przed dokonaniem zakupu dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktów kilku zaufanych marek, aby wybrać produkty idealnie odpowiadające naszym potrzebom. Idealnym przykładem sklepu, który oferuje wysokiej jakości rusztowania dla wielu branż jest www.dramix.pl, gdzie znajdziesz wiele propozycji wartych Twojej uwagi.

Dziś nie sposób wyobrazić sobie pracy firm remontowo-budowlanych, instalacyjno-budowlanych, a nawet profesjonalnych firm sprzątających bez profesjonalnych rusztowań. Nawet w magazynach, w których z różnych powodów nie używa się na co dzień wózków widłowych, często stosuje się praktyczne rusztowania firmy Krause.


Rodzaje rusztowań dostępnych na rynku

Na rynku dostępne są różne modele rusztowań, które ogólnie można podzielić na profesjonalne i amatorskie. Wielu producentów oferuje również tańsze, mniej zaawansowane technologicznie wersje, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na zakupie. Standardowy wybór wysokości wynosi od ok. 2 do 12 metrów, ale rusztowania można również łączyć, tworząc rozwiązania dostosowane do aktualnych potrzeb.

W ofercie sklepu z rusztowaniami na szczególną uwagę zasługują modele aluminiowe, które posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo lekkie, a przy tym ich trwałość jest porównywalna z modelami stalowymi. Dzięki temu są mniej kłopotliwe w montażu, transporcie i przenoszeniu z jednego miejsca na drugie. Kolejną zaletą jest ich odporność na korozję, co oznacza, że mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków bez utraty ich jakości. Zastosowane do ich produkcji anodowane aluminium jest również odporne na zabrudzenia, dzięki czemu rusztowanie Krause można łatwo utrzymać w dobrym stanie, co stanowi swoistą wizytówkę firmy.

Innym rozwiązaniem, które cieszy się dużym zainteresowaniem nabywców są rusztowania przejezdne. W przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji, te wyposażone są w koła, które pozwalają na łatwe przenoszenie konstrukcji z jednego miejsca na drugie. Rozwiązanie to jest szczególnie praktyczne w miejscach, które wymagają częstego przemieszczania się, np. w codziennej pracy ekip budowlanych i remontowych. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom rusztowania te są stabilne i nie musisz się martwić, że będą się same przesuwać w trakcie użytkowania.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie rusztowania?

Aby wybrać idealne rusztowanie, powinieneś najpierw zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami i charakterem pracy. Niektóre modele są odpowiednie dla amatorów, którzy pracują na wysokościach, inne dla profesjonalistów, którzy codziennie pracują na dużych wysokościach. W takim przypadku warto zastosować dodatkowe bezpieczniki i podpory, które zapewnią konstrukcji większą stabilność i bezpieczeństwo. Interesujące są również modele, które umożliwiają przesuwanie platformy w poziomie, co jest szczególnie ważne w przypadku prac budowlanych, remontowych, instalacyjnych lub planowania długoterminowego.

Zanim zdecydujesz się na zakup rusztowania, powinieneś sprawdzić, czy posiada ono odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Potwierdzają one, że Ty lub Twoi pracownicy nie ulegniecie poważnym wypadkom podczas pracy. Ważny jest również materiał, z którego wykonana jest konstrukcja, zabezpieczenia oraz akcesoria ułatwiające codzienną pracę, takie jak drabiny, uchwyty czy dodatkowe podesty. Wiele zestawów można łatwo rozbudowywać, dzięki czemu można je dostosować do własnych potrzeb.

REKLAMA
To może Cię zainteresować