Faktoring online – szansa na poprawę płynności finansowej

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 25.11.2021, 15:05 | Zmodyfikowano: 25.11.2021, 15:05
A|A|A

Materiał Sponsora


Kłopoty z płynnością finansową – warto reagować od razu!

Trudności w utrzymaniu płynności finansowej w firmie mogą pojawiać się w wielu sytuacjach. W ostatnich miesiącach, kiedy wielu przedsiębiorców miało kłopoty, wynikające z pandemii i wprowadzanych obostrzeń, świadomość na temat tego, jak ważna jest płynność finansowa, bardzo wzrosła. Tym bardziej, że coraz więcej firm miało kłopoty z terminowymi płatnościami. 

Przypomnijmy – płynność finansowa to zdolność pokrywania bieżących wydatków ze środków, uzyskiwanych w ramach przychodów. Kiedy wydatki w firmie są większe niż przychody, kłopoty z płynnością finansową mogą być bardzo poważne. Nie warto czekać na to, aż sytuacja sama się poprawi. Jest to mało prawdopodobne, więc należy reagować jak najszybciej. Tym bardziej, że odzyskanie płynności finansowej może być bardzo proste. 


Co sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na faktoring?

Faktoring online w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Korzystają z niego przedsiębiorcy działający w wielu branżach – nie tylko w tych, w których wystawia się wiele faktur z odroczonym terminem płatności, jak branża budowlana czy produkcyjna. Z czego wynika ten wzrost popularności? 

Z uwagi na trudną sytuację gospodarczą, banki nie udzielają już kredytów tak chętnie, jak kiedyś. Szczególnie dotyczy to przedsiębiorców, u których mogą (lecz nie muszą) pojawić się kłopoty ze spłacaniem zobowiązań. Dodatkowo coraz więcej kontrahentów oczekuje faktur z odroczonym terminem płatności, a ryzyko niewypłacalności czy opóźnień w płatności, a nawet zatorów płatniczych, jest obecnie ogromne. Nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z faktoringu online. 


Faktoring online – sposób na odzyskanie płynności finansowej?

Faktoring online bez wątpienia jest najprostszą formą finansowania, dostępną dla przedsiębiorców. Wystarczy złożyć prosty wniosek online. Jego rozpatrzenie zajmuje niewiele czasu. Dobrym przykładem może być firma Fandla, gdzie na rozpatrzenie wniosku trzeba czekać nie dłużej niż 15 minut. Co istotne, środki wypłacane są w ciągu 24 godzin, wiec czas oczekiwania na pieniądze jest naprawdę krótki. 

Jest to zatem świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Dzięki faktoringowi online nie trzeba bowiem czekać na pieniądze, co przekłada się na o wiele lepszą płynność finansową w firmie. 


Faktoring to świetna alternatywa dla kredytu bankowego

Warto również dodać, że faktoring może być doskonałą alternatywą dla kredytu. Dlaczego? Otóż w przypadku kredytu bankowego dla firm składanie niezbędnych dokumentów może być bardzo czasochłonne, a czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku – długi. To z pewnością nie wpłynie pozytywnie na płynność finansową w firmie, szczególnie jeśli środki finansowe potrzebne są pilnie. Dodatkowo nie wiadomo, czy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Istotne jest też to, że w przypadku kredytu bankowego w firmie przedsiębiorca musi poinformować bank, na co zostaną wydane środki. 

Przy faktoringu online jest zupełnie inaczej – niewiele formalności, szybkie rozpatrzenie wniosku, a także krótki czas oczekiwania na pieniądze to największe z zalet tego rozwiązania. To zdecydowania idealna forma finansowania dla przedsiębiorców, którzy unikają zbędnych formalności i którzy wiedzą, że czas to pieniądz. W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły. 


Faktoring online jako sposób na utrzymanie płynności finansowej – podsumowanie

Jak widać, faktoring online może być świetnym sposobem na uniknięcie kłopotów z utrzymaniem płynności finansowej przedsiębiorstwa, a także na jej odzyskanie. Co istotne, taka forma finansowania przeznaczona jest nie tylko dla przedsiębiorców, którzy wystawiają wiele faktur z odroczonym terminem płatności, ale dla wszystkich, którzy chcą skutecznie dbać o kondycję finansową swojej firmy. 

REKLAMA
To może Cię zainteresować