Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki online?

Mariusz Starzyk, Radio RAM | Utworzono: 27.01.2022, 10:42 | Zmodyfikowano: 27.01.2022, 10:42
A|A|A

Materiał Sponsora


Rynek finansowy obfituje w firmy oferujące różnego rodzaju pozabankowe pożyczki online. Każda z tego typu firm w wyraźny sposób konkuruje z innymi. Główną metodą zaznaczania swojej pozycji i wyjątkowości na tle innych jest zadbanie o to, aby w jakiś sposób wyróżnić swoją ofertę np. poprzez przedstawienie specjalnej oferty promocyjnej dla nowych klientów. Jednocześnie oferty te mają na celu stworzenia optymalnej, korzystnej sytuacji dla danej firmy. Nie dziwi więc to, że potencjalni klienci szukający najlepszej oferty pożyczki online ma trudny wybór i problem ze zdecydowaniem o tym, jaka opcja będzie najkorzystniejsza. Co warto zatem wiedzieć o skutecznym poszukiwaniu pożyczki przez Internet?


Jakie pożyczki online możemy znaleźć?

Co do zasady istnieje kilka rodzajów pożyczek, które możemy otrzymać poprzez Internet. Tym, co jednak wyróżnia tego typu zobowiązania, jest fakt, że nie są one udzielane przez instytucje bankowe, ale np. przez parabanki, czyli instytucje pozabankowe. Ci pożyczkodawcy nie mają takich wymogów jak banki, więc przyznanie pożyczki jest możliwe nawet wtedy, gdy pożyczkobiorca nie ma wysokiej zdolności kredytowej. W takim przypadku może on szukać pożyczki:

  • celowej,
  • bez wskazania konkretnego celu.

Pierwszy typ wsparcia finansowego odnosi się bezpośrednio do przeznaczenia środków np. na zakup samochodu lub remont domu. Tu też okres udzielenia zobowiązania jest dłuższy, a sama kwota może być większa. Z drugiej jednak strony pożyczki bez konkretnego celu, czyli tzw. gotówkowe można otrzymać po spełnieniu minimum wymogów formalnych. W praktyce niemalże każdy może liczyć na pozytywne otrzymanie takiej pożyczki. Warto przy tym zaznaczyć, że tego typu zobowiązanie jest udzielane na niższą kwotę oraz krótszy czas aniżeli wspomniane pożyczki celowe.


Chwilówka czy pożyczka ratalna – jaką pożyczkę online wybrać?

Pożyczka online może być spłacona jednorazowo lub spłata może zostać rozłożona na kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt rat. Jednorazowa spłata ma miejsce w przypadku tzn. chwilówek. Przykładowo, możesz pożyczyć 3 000 zł, które należy oddać w terminie do 30, 45 lub 61 dni. Ten rodzaj pożyczki sprawdzi się w sytuacji, gdy np. brakuje Ci wolnych środków do najbliższej wypłaty i potrzebujesz posiłkować się dodatkową gotówką. Pożyczka ratalna działa tak samo jak kredyt gotówkowy – pożyczoną kwotę należy oddawać terminowo w comiesięcznych ratach.


Kalkulatory i rankingi pożyczek online

Praktycznie każda instytucja finansowa udzielająca pożyczek robi to również poprzez Internet. Nowoczesny system finansowy wymaga pójścia z duchem czasów. Co za tym idzie, pożyczka online jest łatwa do uzyskania. Problemem jest jednak stwierdzenie, gdzie szukać takich ofert. Mnogość firm udzielających takich form zobowiązania finansowego z pewnością nie ułatwia zadania. Na szczęście funkcjonują profesjonalne kalkulatory oraz ranking pożyczek online. Dzięki temu możemy samodzielnie wskazać, jaka kwota i okres spłaty zobowiązania nas interesują. Następnie otrzymujemy wykaz najkorzystniejszych przykładowych ofert, jakie możemy otrzymać wraz z poszczególnymi elementami zaciągnięcia zobowiązania (prowizja, RRSO itp.).


Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki online?

Wbrew pozorom nie zawsze lider rankingu zaoferuje nam najlepszą opcję do wyboru. Poszczególne portale oceniają kilka czynników bazowych, które pozwalają na w miarę miarodajną ocenę, jaka oferta jest najkorzystniejsza. Wyniki są jednak czysto poglądowe. Warto wiec przede wszystkim:

  1. Polegać na sprawdzonych rankingach przygotowanych przez profesjonalistów z zakresu bankowości;
  2. Przejrzeć specyfikę kilku wybranych ofert pożyczkodawców;
  3. Skontaktować się z kilkoma firmami udzielającymi tego typu produktów finansowych i upewnić się, jakie realnie otrzymamy propozycje pożyczki przez Internet;
  4. Wybrać najlepszą ofertę pożyczki online.

REKLAMA
To może Cię zainteresować