Porównywarka kredytów gotówkowych online – jak z niej skorzystać?

Mariusz Starzyk, Radio RAM | Utworzono: 27.01.2022, 11:22 | Zmodyfikowano: 27.01.2022, 11:22
A|A|A

Materiał Sponsora


W przypadku, w którym pojawi się przed nami konieczność jak najszybszego zdobycia pieniędzy i pokrycia nagłych, nieprzewidzianych wydatków, najlepszym rozwiązaniem staje się sięgnięcie po możliwości, jakie daje kredyt gotówkowy zaciągany na dowolnie wybrany cel. W tym celu szybkość całej procedury gwarantuje, nie tyle pójście bezpośrednio do placówki wybranego banku, ile zaciągniecie kredytu gotówkowego online. W takiej sytuacji należy dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych instytucji bankowych lub skorzystać z wydajnych, niezwykle pomocnych porównywarek kredytów bankowych bankowych. Jak więc skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych online?


Czym jest kredyt gotówkowy?

Jest to rodzaj produktu bankowego, który cechuje się tym, że można go uzyskać na dowolny cel. Przede wszystkim oznacza to, że banku nie interesuje, na co przeznaczymy uzyskane środki finansowe. Dla instytucji finansowej istotne jest to, abyśmy byli w stanie spłacać raty kredytu. W przeciwieństwie do np. kredytu hipotecznego na zakup domu, kredyty gotówkowe są od razu przyznawane w pełnej kwocie, bez konieczności posiadania wkładu własnego. Pod względem wymogów formalnych jest to produkt najprostszy do uzyskania, choć jednocześnie nie uzyskamy tak wysokich kwot kredytu, jak w przypadku np. hipotecznego.


Jak działa porównywarka kredytów gotówkowych online?

Działanie tego narzędzia opiera się na szybkim i sprawnym zestawieniu ofert kilku lub nawet kilkunastu banków działających w Polsce. Kluczowe w działaniu takiej porównywarki jest to, że jest ona interaktywna, czyli samodzielnie wylicza wysokość rat poszczególnych ofert i wskazuje te banki, których warunki kredytowe są potencjalnie najkorzystniejsze dla naszej kieszeni. Jednocześnie narzędzie to jest oparte o aktualne i sprawdzone informacje dotyczące ofert danych instytucji finansowych.


Korzystanie z porównywarki kredytów gotówkowych online w praktyce

W celu znalezienia najlepszej oferty wystarczy wejść na stronę porównywarki kredytów gotówkowych online. Tam musimy jedynie ustawić za pomocą suwaków dwa parametry:

  • Preferowany czas spłaty zadłużenia – zazwyczaj od 12 do 120 miesięcy;
  • Kwota zobowiązania, o którą wnioskujemy – górnym pułapem zwykle jest 100 tysięcy złotych, choć w niektórych bankach można uzyskać nawet wyższe kwoty kredytu gotówkowego.

Następnie wystarczy potwierdzić wybrane opcje i przyjrzeć się wybranym wynikom.


Czy porównywarka kredytów gotówkowych online wskazuje dokładnie, jaką ofertę otrzymamy?

Co do zasady działanie tego narzędzia opiera się na stale aktualizowanych informacjach. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że instytucje finansowe potrafią nagle wprowadzić nowe, interesujące oferty. Jednocześnie banki zawsze uwzględniają indywidualną sytuację klienta, w tym jego zarobki. Co za tym idzie, jeśli mamy obawy, że rata kredytu może być zbyt wysoka, warto wydłużyć okres spłaty, co zmniejszy ratę za jeden miesiąc, a wydłuży całkowity koszt zaciągniętego zobowiązania.

REKLAMA
To może Cię zainteresować