Ogrodzenie placu budowy – zrób to skutecznie

Mariusz Starzyk, Radio RAM | Utworzono: 07.04.2022, 14:49 | Zmodyfikowano: 07.04.2022, 14:49
A|A|A

Materiał Sponsora


Kiedy może się przydać ogrodzenie placu budowy?

Ogrodzenia placu budowy to uniwersalne konstrukcje, które mogą pomóc w zabezpieczeniu terenu:

  • nowej inwestycji budowlanej,
  • prac konserwacyjno-remontowych,
  • imprezy masowej,
  • przemysłowego,
  • magazynowania towarów.

Ogrodzenia przydadzą się zatem wszędzie tam, gdzie mogłoby dość do kradzieży materiałów budowalnych, maszyn, nagłośnienia czy innych akcesoriów.


Ogrodzenie placu budowy – rodzaje

Istnieją 3 podstawowe kategorie ogrodzeń placu budowy:

  1. Ażurowe – ogrodzenie to jest najbardziej uniwersalnym wariantem przez swoją lekką konstrukcję i łatwość przemieszczania. Konstrukcja składa się ze stabilnych, ocynkowanych rurek z aluminium, które tworzą ramę dla wypełnienia z siatki.

Oka siatki mogą być gęsto utkane – wówczas ogrodzenie placu budowy zapewnia większą prywatność i utrudnione jest wspinanie się po konstrukcji, lub umieszczone w większych odstępach – wówczas konstrukcja jest lżejsza i łatwiej ją przestawić.

  1. Stalowe pełne – ten typ ogrodzenia wyróżnia się dużą wytrzymałością oraz stabilną konstrukcją, która nie poddaje się łatwo przesuwaniu. Najczęściej wykorzystywane jest do ogrodzenia placu budowy lub wyznaczania sfer na terenie imprezy masowej. Produkt ten jednocześnie skutecznie utrudnia wejście na grodzony teren i zapewnia skuteczną ochronę pod względem widoczności.
  2. Specjalistyczne – ogrodzenia te pełnią rozmaite funkcje i mogą być uzupełnieniem, któregoś z powyższych wariantów, jeśli sytuacja tego wymaga. W tej kategorii można znaleźć m.in.: barierki policyjne, zapory służące do ochrony terenu drogowego czy ogrodzenia zakończone drutem kolczastym.


W co jeszcze warto zainwestować planując prace budowlane?

Ogrodzenie placu budowy dostępny na https://www.arad.pl/ogrodzenia-tymczasowe,g12.html to fundament skutecznych i bezpiecznych działań. Jeśli planowane są działania na wysokościach wart o również zainwestować w rusztowania jezdne lub stabilne, a także pasy monterskie, plandeki do ochrony towarów czy ryflowane stopnie, zapobiegające upadkom.

Ogrodzenia można również uzupełnić o dodatkowe akcesoria, takie jak: furtki, koło do bramy, plandeki ogrodzeniowe, stopy betonowe czy wsporniki do ogrodzeń.


Ogrodzenie placu budowy od Arad – solidne i skuteczne

Szukasz ogrodzenia placu budowy, które odznacza się solidną konstrukcją, nie jest podatne na korozje, a przy tym wyróżnia się atrakcyjną ceną? Sprawdź ofertę przedsiębiorstwa Arad. Firma od lat zaopatruje inwestorów i prywatnych klientów w funkcjonalne konstrukcje, które zabezpieczają i usprawniają prace każdego terenu budowy czy imprez masowych. 


Źródło: www.arad.pl - Rusztowania i Ogrodzenia

REKLAMA
To może Cię zainteresować