Jakie auto na akumulator kupić w 2022 dla dziecka?

Mariusz Starzyk, Radio RAM | Utworzono: 28.04.2022, 13:52 | Zmodyfikowano: 28.04.2022, 13:52
A|A|A

Materiał Sponsora


Dlaczego auta na akumulator cieszą się taką popularnością

Bez dwóch zdań korzystać z pojazdów napędzanych akumulatorem mogą nie tylko dzieci starsze jak i młodsze. To sprawia, że grupa docelowa dla tego produktu jest bardzo duża. A kto jak kto, ale to właśnie dzieci chciałyby usiąść za kierownicą takiego samego auta jakim jeżdżą ich rodzice. Dlatego właśnie samochody te sprawiają dzieciom tyle frajdy, a rodzice często kupują taką zabawkę dla swoich pociech.

O tym jakie modele aut na akumulator są obecnie najbardziej popularne i które warto kupić wskazują najnowsze rankingi samochodów na akumulator dla dzieci, jednym z nich jest aktualny ranking aut na akumulator na rok 2022 opublikowany przez ekstrazabawki.pl. W rankingu tym zostało uwzględnionych 11 modeli pojazdów, które są najbardziej popularne. W rankingu zostały ujęte właściwości i cechy danego auta, ale także uwzględnia on przedział wiekowy dziecka, dla którego dany model auta na akumulator będzie odpowiedni. Ranking aut na akumulator na pewno ułatwi dokonanie wyboru i ułatwi zakup adekwatnego do wieku dziecka samochodu na akumulator.


Jakie cechy aut na akumulator powinny decydować o ich zakupie?

Szukając auta na akumulator dla dziecka powinno się wziąć pod uwagę kilka kluczowych cech, które decydują o zakupie tego a nie innego modelu. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na takie cechy jak:

  • Czy auto posiada dopasowaną do wieku dziecka wagę oraz wielkość
  • Jeśli chcemy aby auto było użytkowane dłużej przez dziecko należy sprawdzić jakie posiada maksymalne obciążenie
  • Czy pojazd jest bezpieczny i nie rozwija zbyt dużej prędkości - 2 latek na pewno nie poradzi sobie z prowadzeniem auta jadącego szybko
  • Ważne są wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa - auto musi posiadać odpowiednie atesty
  • Żeby uniknąć problemu z szybkim rozładowaniem baterii w trakcie użytkowania, trzeba wybrać taki model który posiada pojemny akumulator

Powyższe elementy są najbardziej kluczowe i wpływają na to czy dziecko oraz rodzic kupujący auto będą zadowoleni z zakupu. Ranking aut na akumulator uwzględnia wszystkie powyższe elementy dla każdego modelu auta.


Co z bezpieczeństwem aut na akumulator dla dzieci?

Czy każde auto na akumulator dla dziecka jest bezpieczne? Jeśli jest dobrane odpowiednio do wieku dziecka to tak. Kluczowy jest wybór auta, które wyposażone w pasy zabezpieczające dziecko w przypadku zderzenia z przeszkodą. Ważne jest też aby auto nie rozwijało zbyt dużych prędkości. Na rynku dostępne są też modele, które mogą być kontrolowane przez osobę dorosłą za pomocą pilota zdalnego sterowania. Te aspekty są najważniejsze i stanowią klucz do bezpieczeństwa tego typu pojazdów.


Czy są na rynku modele aut na akumulator dla dzieci od 1 roku życia?

Większość modeli aut na akumulator przeznaczona jest dla dzieci od 2 roku życia, ale są też takie, które można bez problemu kupić dziecku na 1 urodziny. Takimi modelami są np:

  • Jeep Fulltime BRD-7588
  • Mercedes G63 AMG 6x6

Powyższe modele widnieją w rankingu najpopularniejszych aut na akumulator dla dzieci i zajmują wysokie pozycje. Posiadają one niezwykle intuicyjną obsługę i mogą być użytkowane przez dzieci od 1 do 5 roku życia.

REKLAMA
To może Cię zainteresować