Botoks na włosy - czym jest? Na jakich włosach się sprawdzi?

Mariusz Starzyk, Radio RAM | Utworzono: 09.05.2022, 11:01 | Zmodyfikowano: 09.05.2022, 11:01
A|A|A

Materiał Sponsora


Czym jest botoks na włosy?

Profesjonalny zabieg fryzjerski znany jako botoks na włosy polega na wtłoczeniu w strukturę włosa składników odżywczych. To właśnie te składniki uzupełniają niewidoczne gołym okiem ubytki kosmyków. Dodatkowo botoks otacza każdy pojedynczy włos warstwą ochronną, tworząc tym samym filtr chroniący przed czynnikami zewnętrznymi - zarówno uszkodzeniami mechanicznymi, jak i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Botoks na włosy zawiera między innymi kolagen, kwas hialuronowy i jagody acai.


Botoks na włosy - efekty

Na zabieg botoksu na włosy mogą zdecydować się zarówno osoby z problematycznymi włosami, jak i te, które pragną dodać im świeżości, nawet jeśli kosmyki nie są zbyt kłopotliwe.

Efekty botoksu na włosy to:

  • wygładzenie,
  • blask,
  • wzmocnienie,
  • pozbycie się problemu puszących włosów.

Zabieg ten polecany jest więc w szczególności osobom, których włosy są matowe, szorstkie, osłabione i łamliwe. Z efektów będą także szczególnie zadowolone osoby, których włosy mają skłonność do puszenia. Co ważne, botoks dedykowany jest zarówno kobietom, jak i panom z dłuższymi włosami.


Ile utrzymuje się botoks na włosach?

Botoks jest zabiegiem pielęgnacyjnym, jednak trwale nie zmienia struktury włosów. To oznacza, że efekt uzyskany na pasmach nie będzie utrzymywał się już na zawsze na kosmykach, na które został zaaplikowany produkty. Wraz z kolejnymi myciami składniki zawarte w produktach wypłukują się. Najczęściej maksymalny efekt obserwuje się do 15 myć od dnia wykonania zabiegu. Co jednak ważne to, ile utrzymuje się botoks na włosach, uzależnione jest także od ogólnej kondycji naszych włosów czy ich porowatości.


Czy botoks niszczy włosy?

Odpowiedź na pytanie, czy botoks niszczy włosy, powinna być jednoznaczna i brzmieć: nie. Będzie ona jednak taka wyłącznie, gdy swoje włosy oddamy w ręce doświadczonej osoby. Specjalista nie tylko posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale również wybiera najwyższej jakości produkty do botoksu.

REKLAMA
To może Cię zainteresować