Leczenie nadpotliwości botoksem - zalety i wady

Mariusz Starzyk, Radio RAM | Utworzono: 28.06.2022, 14:17 | Zmodyfikowano: 28.06.2022, 14:17
A|A|A

Materiał Sponsora


Czym jest nadpotliwość?

Rzecz jasna najważniejszą sprawą jest to, aby dowiedzieć się, czym jest nadpotliwość i z jakimi objawami konkretnie się ta przypadłość wiąże. Jak się okazuje jest to choroba, na którą według różnych szacunków cierpieć może nawet około 10% populacji. W równym stopniu dotyka kobiety i mężczyzn, lecz wiedzieć trzeba, że zdecydowanie bardziej narażone są na nią osoby z nadwagą i otyłością. Co więcej, w grupie ryzyka są także osoby z cukrzycą, chorobami tarczycy, a także osoby w okresie andropauzy i menopauzy.
Czym się objawia ta choroba? Jak można się łatwo domyślić, głównym jej objawem jest oczywiście nadmierne wydzielanie potu. Najczęściej dotyczy to przestrzeni pach, lecz pot w dużych ilościach pojawia się także na dłoniach, stopach czy też nawet twarzy.


Jak wygląda leczenie nadpotliwości botoksem?

Jak się jednak okazuje, ostatnimi czasy ogromną popularnością stało się leczenie tej przypadłości za pomocą botoksu. Jak wygląda ten zabieg i co powinno się o nim wiedzieć?
Botoks to substancja, która najczęściej wykorzystywana jest w medycynie estetycznej. Jeśli chodzi o leczenie nadpotliwości, to podawana jest ona bezpośrednio do gruczołów potowych, zlokalizowanych w danym miejscu. Podanie botoksu polega na wstrzyknięciu go przez niezwykle cienką igłę. Jeśli ktoś obawia się bólu, można w trakcie zabiegu stosować znieczulenie miejscowe.
Czy taka forma leczenie przynosi jakieś pozytywne efekty? Oczywiście tak, a są one widoczne już po kilku dniach od zabiegu. Co najważniejsze, pozytywne efekty działania, czyli ograniczenie wydzielania potu potrafią się utrzymywać nawet przez 9-10 miesięcy.


Czy zabiegi z botoksem są bezpieczne?

Pomimo tego, że zabieg ten ma naprawdę ciekawe zalety i wielu pacjentów wyraża o nim bardzo pochlebne opinie, nadal spora grupa ludzi obawia się nieprzyjemności z nim związanych. Czy są więc jakieś minusy?
Jeśli chodzi o skutki uboczne, to najczęściej występującym jest po prostu niewielki obrzęk w miejscu wstrzykiwania botoksu, który jednak mija w ciągu kilku dni. Pomimo tego pamiętać trzeba, że w pewnych sytuacjach zabiegi z botoksem są niewskazane. Mowa tu o kobietach w ciąży, osobach z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub z nadwrażliwością na substancje zawarte w preparacie.

REKLAMA
To może Cię zainteresować