Dzień dziecka we Wrocławiu [ATRAKCJE]

KM | Utworzono: 01.06.2018, 09:03 | Zmodyfikowano: 01.06.2018, 10:03
A|A|A

Policja: 

Dzisiaj o godz. 10.00 w Magnolia Park ruszył rodzinny piknik z okazji jednego z najważniejszych dla wszystkich dzieci dni w roku - Dnia Dziecka. Imprezę współorganizują wrocławscy policjanci.

Uczestnicy pikniku będą mieli okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez służby: Policję, Straż Pożarną, Wojsko, Straż Graniczną i ratowników medycznych. Policjanci wrocławskiej komendy przygotują miasteczko rowerowe, stoisko znakowania rowerów oraz strzelnicę laserową. O godzinie 14.00 przewidziany jest koncert policyjnej orkiestry. Policjanci przygotowali na ten dzień kamizelki odblaskowe, odblaskowe torby, zawieszki i opaski, które będą rozdawać uczestnikom „Bezpiecznego Dnia Dziecka”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie turniej piłkarski. Rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych: 7-9 i 10-12 lat. Uczestnikom kibicować będzie maskotka dolnośląskiej Policji – Komisarz Lew.

Przylądek Nadzieja: 

Czołg Leopard, niezniszczalne Hummery, ale również kolorowe dmuchańce, bajkowa karuzela, słodka wata cukrowa i piękne prezenty dla każdego dziecka – tak będzie wyglądać w tym roku festyn z okazji Dnia Dziecka, który dla małych pacjentów Przylądka Nadziei organizuje Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

W tym roku święto będzie zupełnie wyjątkowe. W jego organizacji pomagają Fundacji żołnierze z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagań.

Impreza rozpocznie się  o godz. 11.00 w Parku Skowronim naprzeciwko Przylądka Nadziei (zbieg ul. Spiskiej i Weigla).

Teatr Polski: 

Teatr Polski we Wrocławiu serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na niezwykły spektakl “Królewski wróbel”. Baśń będzie można zobaczyć 1 czerwca o godz. 10.00 i 12.00 na Scenie Kameralnej przy ul. Świdnickiej 28.

Barwna adaptacja starej, japońskiej baśni to okazja do poznania tradycyjnego, bo wywodzącego się z XVII wieku, teatru japońskich lalek zwanych popularnie bunraku. Wyróżniają się one nie tylko wyjątkową urodą, ale i faktem, że animowane są przez trzech współgrających ze sobą aktorów. Ceny biletów: 25 zł – bilet normalny, 20 – bilet ulgowy/grupowy, 0 zł – opiekunowie

Dolnośląskie Centrum Filmowe: 

ZESTAW BAJEK: PERŁY POLSKIEJ ANIMACJI: Nowe przygody Misia Uszatka – Kto wstaje lewą nogą, Koziołki na wieży, Bajka o złotej rybce, Gapiszon kucharzem, Dwa Michały, Smok Barnaba.

 W trakcie poranków rodzice będą mieli okazję zabrać dzieci w podróż do czasów swojego dzieciństwa za sprawą kultowych polskich bajek. Na wielkim ekranie będą tańcowały dwa Michały, złota rybka spełni życzenia rybaka, Miś Uszatek doradzi co zrobić, kiedy się wstanie lewą nogą, a Gapiszon będzie gotował. Bajki pięknie zrekonstruowane przez Filmotekę Narodową, barwne, wykonane niespotykanymi już dziś technikami budzą nie tylko sentyment ale i zachwyt. Przyjemność dla maluchów i starszych widzów.

KINO FAMILIJNE: Bella i Sebastian 2. 1,2,3 CZERWCA, godz. 16:00

Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swej przyjaciółki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna, zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej, niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca.

Kino Nowe Horyzonty 

Dzień Dziecka w Kinie Nowe Horyzonty to weekend filmowych przygód. Kto pojawi się na ekranie? Ulubieńcy najmłodszych z Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Będą m.in. Dzieci z Bullerbyn, Basia, Kacper i Emma, Nelly, Superagentka i Villads. Nie zabraknie też zestawu krótkich metraży z muzyką na żywo i gry terenowej!

Tym razem, kinowa gra terenowa, to podróż w świat filmu „od kuchni”. Podczas rozwiązywania zadań, dzieci dowiedzą się, jak wygląda praca na planie filmowym, oraz jak nazywają się specjaliści pracujący podczas produkcji filmowej. Na każdej stacji, dzieci czeka wspaniała zabawa, oraz zagadki do rozwiązania. Dla najbardziej wytrwałych graczy, przygotowaliśmy nagrody niespodzianki.

 W programie:

1 czerwca, piątek

godz. 16.00 Kacper i Emma na safari 75', 4+

godz. 17.00 Dzieci z Bullerbyn 91', 6+

godz. 17.30 Basia 50', 4+

2 czerwca, sobota

10.00 Poranki filmowe: Koncert na wodzie - poranki z muzyką na żywo 41', 4+

Reksio Ratownik,Tulku, Mały Cousteau, Ośmiornica, Bolek i Lolek - Morska wyprawa

zagrają: studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej

godz. 12.00 Villads 76', 4+

godz. 14.00 Superagentka 77', 6+

godz. 15.00 Syn Winnetou 90', 9+

3 czerwca, niedziela

godz. 10.00 Poranki filmowe: Koncert na wodzie 41', 4+

Reksio Ratownik,Tulku, Mały Cousteau, Ośmiornica, Bolek i Lolek - Morska wyprawa

godz. 12.00 Basia 50', 4+

godz. 13.00 Przygoda Nelly 97', 9+

godz. 14.00 Piotruś Pan z National Theatre 150' (+ 20' przerwa), 7+

 
Muzealniaki - różne miejsca

3 czerwca 2018 roku odbędzie się Dzień muzeów dla dzieci – w wielu dolnośląskich muzeach i galeriach sztuki zaplanowane zostały specjalne bezpłatne atrakcje dla dzieci i rodziców.

W czerwcu 2017 roku Muzeum Pana Tadeusza zainicjowało akcję #muzealniaki, by pokazać, że na interakcję z kulturą nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta w muzeum czy w galerii sztuki może być ciekawa także dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Polskie instytucje coraz częściej otwierają przestrzenie dla szerokiego grona odbiorców, również tych najmłodszych. Projekty wystaw w galeriach i muzeach wzbogacane są o elementy audiowizualne i multimedialne, przez co mówią językiem niekiedy bardziej naturalnym dla młodszych odbiorców. Odkrywanie historii, zwłaszcza przez pryzmat ciekawych świata, obdarzonych ogromną wyobraźnią i niezniechęconych szkolnym obowiązkiem najmłodszych dzieci, okazuje się fascynujące również z perspektywy rodzica. Niemowlę może być znakomitym towarzyszem podczas zwiedzania, zaś starsze pociechy, odpowiednio zaktywizowane do obcowania z kulturą, na pewno w pełni skorzystają z takiej wizyty. Tym samym akcja #muzealniaki nabiera pozytywnego, społecznego wymiaru.

Od startu w 2017 roku do akcji #muzealniaki przystąpili partnerzy, którzy deklarują przyjazne nastawienie do wizyt dzieci. W rocznicę startu #muzealniaków, tuż po Dniu Dziecka, 3 czerwca 2018 roku zapraszamy na Dzień muzeów dla dzieci! W wielu dolnośląskich muzeach i galeriach sztuki zaplanowane zostały specjalne bezpłatne atrakcje dla dzieci i rodziców. W zależności od specyfiki danej instytucji będą to m.in. warsztaty, zajęcia edukacyjne, wyjątkowe niespodzianki w przestrzeniach ekspozycyjnych, które zostaną bezpłatnie udostępnione najmłodszym zwiedzającym oraz ich opiekunom.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować