Wygrywaj bilety z RAM-em!
MULTIKINO WROCŁAW PASAŻ - Kino na obcasach - Weronika postanawia umrzeć (pod patronatem radia RAM) - 6 października - godz. 20. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Kino na obcasach, swoje imię i nazwisko.
Wydawać by się mogło, iż 28-letnia Weronika Deklava ma w życiu wszystko: urodę, dobrze płatną pracę i piękne mieszkanie w Nowym Jorku. Brakuje jej jednak najważniejszego: sensu życia. Dlatego pewnego wieczora, Weronika postanawia umrzeć. Dwa tygodnie później budzi się w szpitalu ze śpiączki. Okazuje się, że lekarzom udało się ją uratować po próbie samobójczej. Jednak serce Weroniki doznało nieodwracalnego uszczerbku i wkrótce przestanie bić. Mając przed sobą niewiele czasu, Weronika zaczyna patrzeć na świat jak nigdy wcześniej. Dwa tygodnie później budzi się w szpitalu ze śpiączki. Okazuje się, że jej serce jest bardzo słabe i dziewczyny nie da się już uratować. Mając przed sobą jedynie tydzień życia, Weronika zaczyna patrzeć na rzeczywistość jak nigdy przedtem. Zmienia otaczający ją świat oraz siebie.
Idea Kina Na Obcasach została stworzona specjalnie dla kobiet, którym proponujemy wspólne spotkania w Multikinie i Silver Screenie na specjalnie przygotowanych seansach, które odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 20:00
Celem projektu jest zachęcenie Pań do aktywnego spędzania czasu z przyjaciółkami w kinie. Przed każdym sensem wraz ze Sponsorami projektu organizowane są różne aktywności dla kobiet. Są to na przykład: degustacje, samplingi, prezentacje produktów, pokazy mody, degustacje, porady kosmetyczne, czy nauka tańca.
**************************************
JAZZ KLUB RURA – miejsce w dobrym tonie - Dave Liebman & Mateusz Kołakowski Live at Jazz Standard - 7 października - godz. 20.30. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Rura, swoje imię i nazwisko.
9 września 2008 roku w nowojorskim klubie „Jazz Standard” Mateusz wystąpił z Dave Liebmanem. Koncert ten zarejestrowano. Po roku nagranie zostało wydane przez agencję artystyczną Art-Promotion (Jastrzębie-Zdrój), która zorganizowała w partnerstwie z Domem Kultury Praga (Warszawa) trasę koncertową, mającą na celu promocję płyty: „Mateusz Kołakowski & Dave Liebman – Live at Jazz Standard”. Płyta jest składanką znanych standardów jazzowych, improwizowanych z dużym rozmachem, zabarwionych nowojorskim klimatem jazzowego klubu…
*****************************************
HALA STULECIA - Cesaria Evora Królowa World Music (koncert pod patronatem radia RAM) - 24 listopada - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Hala Stulecia, swoje imię i nazwisko.
Królowa World Music będzie gwiazdą jesiennej edycji Ethno Jazz Festivalu 2009. Cesaria Evora to jedna z najsłynniejszych pieśniarek świata. Organizatorzy tak piszą o jej koncertach: "Na scenę wchodzi boso. Zapala papierosa z leżącej na fortepianie paczki - to nieodmienne elementy scenografii. Zawsze towarzyszy jej zespół muzyków, a każdy z nich to "żywioł" innego instrumentu: gitara, saksofon altowy, perkusja, bębny... Niezliczone bisy podczas jednego wieczoru". Pojawienie się jej albumów na europejskim rynku muzycznym oraz cieszące się niewątpliwym powodzeniem gościnne koncerty z niepowtarzalną, egzotyczną atmosferą sprawiają, że Cesaria Evora zaliczana jest do największych odkryć muzycznych ostatniej dekady na naszym kontynencie. Muzyka wokalistki wpisuje się w nurt muzyki etnicznej zachowując jednak swą specyfikę i odrębność. Nostalgiczna i melancholijna, czerpie inspiracje ze źródeł portugalskich, brazylijskich, karaibskich oraz kubańskich.
Cesaria Evora śpiewa tradycyjną muzykę swojego kraju - Wysp Zielonego Przylądka w lokalnym kreolskim narzeczu. To dzięki niej poznaliśmy mornę - rodzaj "oceanicznego" bluesa i coladerę - jej pogodniejszą odmianę.
Bilety: 70 / 100 / 130 / 160 zł już do nabycia na stronie głównej rezerwacje: [email protected]
****************************************
KLUB MUZYCZNY ŁYKEND - Cocotier – koncert promujący nową płytę - 9 października - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Łykend, swoje imię i nazwisko.
Powstanie zespołu zbiegło sie w czasie z otwarciem Tawerny Mexico w Katowicach. Jesienią 1999 roku duet gitarowy Andrzej Krośniak i Ludwik Konopko dostał propozycje stałych występów. Po czasie do zespołu dołączył basista Adam Głośnicki i zaczęto się zastanawiać nad nazwą tria. COCOTIER - z fr. palma kokosowa, czy też, jak tutaj, "mieć palmę na punkcie czegoś lub kogoś". Nazwa uniwersalna, bo któż z nas nie ma swojej "palmy" ;)?
Na repertuar zespołu składały się kompozycje autorskie obu gitarzystów oraz utwory innych wykonawców: Ralph Towner, Al Di Meola, Vincente Amigo, Paco de Lucia, Dominic Miller i innych.
Muzyka "Cocotier" czerpie w równej mierze z klasyki, flamenco, jazzu, folku, rocka jak i muzyki z kręgu ECM. Autorskie kompozycje znalazły się na płycie Cocotier "CAFE SANACJA" (2001 rok) W okresie wakacyjnym Cocotier często grywało w Zakopanem - na Krupówkach, kilka sezonów z rzędu.
Po wprowadzeniu zakazu grania z nagłośnieniem na ulicy, zespół przeniósł się do Wrocławia, co było "strzałem w dziesiątkę". Wyjątkowa atmosfera miasta zaowocowała częstymi występami na Rynku, w klubach (Kalambur, Piwnica świdnicka, Niebo, Maniana, Chillout, Łykend i in.) i na festiwalach, sprawiła, że kapela jest kojarzona z Wrocławiem. Zespół z powodzeniem występował w kraju i za granicą ( Czechy - Praga, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Austria, Ukraina - na zaproszenie Konsula Generalnego R.P. we Lwowie). W sierpniu 2004 roku grupa została zaproszona do Ferrary (Włochy) na Buskers Festiwal (największy światowy festiwal zespołów buskerskich). Idąc za ciosem "Cocotier" odwiedził wiele pokrewnych festiwali w Europie (Novara, Berno, Linz, Colmurano,Ferrara, Wrocław) popularyzując swoją muzykę. W czerwcu 2005 roku Cocotier zagrało jako support zespołu OSYBISA na Wrocław Non Stop , AL Di MEOLA na Wyspie Piaskowej we Wrocławiu w ramach III Wrocław Summer Gitar and Folk Festiwal 2007 oraz na IV Wrocław Summer Guitar and Folk Festiwal 2008.
W 2007 roku została nagrana druga płyta zespołu zatytułowana "ULICA". Znalazły się na niej utwory autorskie oraz interpretacje kompozycji R. Townera, S. Stevensa i S. Rosenberga. Premiera płyty miała miejsce w Gdańsku podczas trwania Jarmarku Dominikańskiego, rokrocznie odwiedzanego przez Cocotier. Z zespołem współpracowało i współpracuje nadal wielu muzyków: Thomas Celis Sanchez (konga, instrumenty perkusyjne), Dariusz Stepanik (perkusja), Michał Czachowski (gitara flamenco), Jacek Konopka (gitara jazzowa),Leo (perkusja), Klaudiusz Kłosek (trąbka), Jan Gałach (skrzypce), Kamila Stanejko (tancerka flamenco), Ireneusz Wyrobek (cajone), Jakub Słoma (kontrabas), Marcin Bożek (gitara basowa), Andrzej Rusek (gitara basowa), Jarosław Januszewicz (gitara basowa), Robert Zając (gitara elektryczna), Łukasz Zając (perkusja), Adam Szuraj (perkusja), Wojciech Filipek (gitara basowa), Pierre (perkusja), Guil Guimaraes [gitara basowa], Łukasz Szymański [gitara], Sławomir Pogoda[gitara], Tomasz Mucha [skrzypce].
Obecnie zespół pracuje nad nową płytą , na której znajdzie się 9 autorskich kompozycji.
Obecny skład zespołu: Andrzej Krośniak - gitara Klaudiusz Kłosek - trąbka Andrzej Rusek - bas Tomasz Mucha - skrzypce Sławomir Pogoda - gitara.