Wygrywaj z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 25.01.2010, 11:09 | Zmodyfikowano: 25.01.2010, 13:04
A|A|A

KLUB ALIBI ul. Grunwaldzka 67 - Jamal - 14 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Jamal, swoje imię i nazwisko.

Historia Jamala rozpoczęła sie w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współprace, tworząc głównie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzna, kilkunastoosobowa ekipę Le Illjah, grająca muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z ta formacja, Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal. Przez jakiś czas kapele funkcjonowały równolegle, jednak w wyniku nieporozumien Miód odszedł z Le Illjah i zespół przestał istnieć. Demo składu Jamal spotkało sie natomiast z dużym zainteresowaniem wytworni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. 18 czerwca 2005 nakładem tejże wytwórni ukazał sie debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który spowodował ogromny wzrost popularności, głównie za sprawa singli „Policeman”, „Tubaka”, czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły sie utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet numery inspirowane jazzem. Utwór „Warto to przetrwać” znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał sie brytyjskiej kapeli Mattafix, ze umieścili go na własnej płycie „Rythm & Hymns”, pisząc do utworu własny tekst po angielsku („Freeman”). Jamal zagrał mnóstwo koncertów zarówno z żywym składem, złożonym głównie z jazzowych muzyków (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak również z Djem jako Jamal Sound System. Od niedawna zespół zrezygnował z sound systemow na rzecz grania tylko z żywym składem. 3 października 2008 zespół powrócił z nowa płyta „Urban Discotheque”, na której gościnnie pojawili sie m.in. Grubson, Cheeba, czy beatboxer Zgas. Na płycie znajduje sie 16 kompozycji, których twórcami są Miód wraz z Kuba Galińskim i Andrzejem „Gienia” Markowskim oraz Frenchmanem. Nowe wydawnictwo promuje teledysk do połączonych utworow „Pojde tylko tam” i „Pull up”. Po wydaniu płyty zespół zagrał serię koncertów promocyjnych oraz dużą trasę odwiedzając większość miejsc na koncertowej mapie Polski. Do tego doszły dwa wyjazdy do USA, uczestnictwo w ogólnoświatowej promocji gra Need for Speed: Shift. Utwór „Pull Up” znalazł się na ścieżce muzycznej dołączonej do gry.

(Bilety: - 20 PLN przedsprzedaż - 25 PLN w dniu koncertu do nabycia: Klub Muzyczny ALIBI ul. Grunwaldzka 67, Wrocław Klub Muzyczny Łykend ul. Podwale 37, Wrocław Klub Muzyczny Alive ul. Kolejowa 12, Wrocław Sklep Muzyczny De'Molika ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław)

******************************************************

OŚRODEK DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH FIRLEJ ul. Grabiszyńska 56 - Stafrænn Hákon + James Nesfield - 27 stycznia - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, James Nesfield , swoje imię i nazwisko.

Stafrænn Hákon to pseudonim islandzkiego muzyka Ólafura Josephssona. W swym pięcioosobowym projekcie, łączy post-rocka, lo-fi, ambient i elektronikę. Muzycy tworzą przestrzenne, multi-dźwiękowe kompozycje, wykorzystując przy tym 3 gitary, bas i perkusję. Magazyn „Wire” określa ich twórczość jako: „częsta i gęsto hipnotyzująca, idealnie wymieszana kombinacja elektroniki i ambientowych brzmień gitarowych...”. Koncert w kameralnej sali Firleja będzie promował ich nowe wydawnictwo. Obecność obowiązkowa dla fanów islandzkich klimatów spod znaku Sigur Ros. Jako support wystąpi James Nesfield. HISTORIA - Po rozpadzie indie rockowej kapeli “Sullaveiki Bandormurinn” w 1999, Ólafur nie zaprzestał eksperymentowania ze swoim „cztero-ścieżkowcem” w piwnicy. W ich wyniku, szuflada powoli zaczęła zapełniać się kasetami z „sesji” - z których Ólafur postanowił skompletować CD i rozpocząć sprzedaż w lokalnym sklepie. Wokół pierwszego albumu Stafrænn Hákon, zatytułowanego „Eignast jeppa” zrobił się niezły szum, a został on nagrany przy użyciu wyżej wspomnianego „cztero-ścieżkowca”, na który nagrano partie gitary, basu, melodyki i automatu perkusyjnego. Za piąty instrument można uznać syk obracanej taśmy. Z pomocom wymienionych sprzętów powstał album wypełniony lekko senną, odprężającą atmosferą, budowaną przez warstwy gitarowych partii otaczające dźwięki automatu perkusyjnego. “Í ástandi rjúpunnar” i “Skvettir edik á ref” to albumy które ujrzały światło dnia w kolejnym roku, i słuchając ich dało się uchwycić rozwój projektu od czasów lo-fi przedstawionego na “eignast jeppa”. Albumy te skupiły się bardziej na ambientowym brzmieniu gitary, oczywiście jej wielowarstwowości, z domieszką syntezatorów – sprecyzowane brzmienie, ścieżką którego podążał Stafrænn Hákon. Oba albumy doczekały się ponownego wydania przez dwie różne wytwórnie. Brytyjczycy z Resonant Records wydali reedycję “Í ástandi rjúpunnar” and “Skvettir edik á ref”, natomiast Amerykanie z Secret Eye – reedycję debiutu kapeli. W 2003 Ólafur nagrał materiał na, jak miało się okazać, album który osiągnął największy sukces - “Ventill/Poki”, wydany nakładem Resonant Records. Album otrzymał świetne oceny pośród recenzentów, i w następstwie jego wydania, Stafrænn Hákon wyruszyli na trzy tygodniową trasę po Wyspach Brytyjskich we wrześniu 2004 roku. Album ten był pierwszym w karierze zespołu, ukończonym w studiu nagraniowym, z żywą perkusją za którą zasiadł Daniel. Jesienią 2006 roku, Stafrænn Hákon ukończyli nagrywanie piątego albumu zatytułowanego „Gummi”, poprzedzając ten proces trasą po Wyspach Brytyjskich, oraz paroma koncertami na festiwalach europejskich. „Ściana pięknego, trudnego do opisania dźwięku wypełnia powietrze... To muzyka delikatna, spokojnie napływająca do uszu słuchacza. A zarazem przewrotna – w chwilę staje się dzika i wypełniona energią”.

http://www.leedsmusicscene.net/article/3123/

Na muzykę Jamesa Nesfielda, urodzonego i wychowanego w Szkocji, a aktualnie zamieszkałego we Wrocławiu, ma wpływ aktualny stan otoczenia rozumiany poprzez dźwięki które można odnaleźć dookoła – tzw. „field recordings”. Inne aspekty mające wpływ na styl Jamesa to zainteresowanie psychoakustycznymi właściwościami różnych materiałów, w szczególności tych mających związek ze stereoskopią. Dźwięki będące wynikiem eksperymentów Jamesa Nesfielda skupiają się bardziej na takich aspektach jak atmosfera i harmonia, niż na wyrażaniu czegokolwiek i melodii. Priorytetem są tekstury, barwa dźwięku i uczucie przemijającego czasu, a nie konkretne motywy w które owe dźwięki miałyby się układać czy inne struktury.

(bilety: 15 / 20 pln | do kupienia: www.ticketpro.pl| www.eventim.pl oraz przed koncertem)

******************************************************

HALA STULECIA - Australian Pink Floyd Show - 27 stycznia - godz. 20.00 / otwarcie bram 18:30. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Pink Floyd Show , swoje imię i nazwisko.

The Australian Pink Floyd Show to zespół, który przez wiele lat pracował na swój ogromny sukces doprowadzając swój występ do perfekcji. Zespół tworzą znakomici muzycy, którzy zdecydowali się poświęcić ogromną część swojego życia, aby stworzyć fantastyczne widowisko które zdoła sprostać legendzie. Dbałość o każdy najmniejszy szczegół, zatrudnienie techników oświetleniowych, jak również akustyka Colina Norfielda, którzy współpracowali z zespołem Pink Floyd powoduje, że ich koncerty to idealna rekonstrukcja występów Floydów. Muzycy z niebywałym pietyzmem podchodzą do kwestii brzmienia, używając dokładnie tych samych instrumentów na których grali słynni Brytyjczycy. Kunszt, jak i profesjonalizm całego przedsięwzięcia docenił sam zespół Pink Floyd, który niejednokrotnie pojawiał się na koncertach TAPFS. W 1996 roku formację spotkał niezwykły zaszczyt, grupa The Australian Pink Floyd Show została poproszona o występ na 50 urodzinach samego Davida Gilmoura, gdzie do muzyków na scenie dołączyli Richard Wright i Guy Pratt, aby wspólnie wykonać utwór Comfortably Numb! W rezultacie, Australian Pink Floyd Show jako jedyny ‘tribute band’ zespołu Pink Floyd zyskał oficjalne uznanie formacji, oraz specjalną rekomendację samego Davida Gilmoura. TAPFS zaczynał w 1988 roku grając w lokalnych australijskich pubach obecnie zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie osiągnął status mega gwiazdy, szczelnie wypełniając stadiony oraz ogromne hale koncertowe. Takiego sukcesu nie można określić inaczej niż fenomenalny. Zespół występował już w prawie wszystkich zakątkach świata poczynając od Sydney, poprzez największe hale Europy, a kończąc na tak egzotycznych miejscach jak Chile czy Panama wszędzie spotykając się z niesamowicie entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony fanów, jak i krytyków. W 1993 roku muzycy pojawili się na pierwszym Międzynarodowym Konwencie Fanów Pink Floyd gdzie zyskali przychylność jednej z najbardziej wymagających publiczności, która kiedykolwiek mogłaby pojawić się na ich koncercie. Doskonale dopracowany ponad dwugodzinny show, niesamowita gra świateł, projekcje wideo oraz charakterystyczne wizualizacje sprawiają, że ich koncerty są wiernym odzwierciedleniem wydarzenia jakim był każdy koncert Floydów. Oto nadchodzi wyjątkowa szansa, aby ponownie usłyszeć takie standardy jak “Comfortably Numb”, “Hey You”, ”Wish You Were Here”, “Another Brick In The Wall”, “Run Like Hell”, ”Dogs”, ”Money”, ”Time”, ”Great Gig in the Sky” oraz inne utwory pochodzące z repertuaru, który wstrząsnął umysłami na całym świecie. Australian Pink Floyd Show to niepowtarzalna okazja, aby na własnej skórze, przekonać się lub też po prostu dowiedzieć na czym polega ponadczasowy fenomen Pink Floyd! Przeżyj koncert swojego życia!

******************************************************

TEATR WSPÓLCZESNY Scena na Strychu - Powrót do domu - 28 stycznia - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Powrót do domu, swoje imię i nazwisko.

Powrót do domu to historia londyńskiej rodziny i niezdrowych stosunków wewnętrznych między nimi. Pinter pokazał tu codzienną nienawiść i stałe kłótnie, które pewnego dnia przerywa powrót najstarszego syna Teddy'ego. On jeden z całej rodziny odniósł w życiu sukces. Jednak to nie Teddy wzbudza największe emocje i zainteresowanie domowników, lecz jego żona, Ruth. Ich powrót rozpoczął niebezpieczna grę, w której wszystko staje się możliwe. Kim dla mężczyzn może być kobieta, jak może być postrzegana przez różne osoby, jak wiele w nas miłości i nienawiści jednocześnie, te pytania stawia widzom Harold Pinter, dramaturg angielski, który przez swą wieloznaczną metaforykę poddaje swe sztuki rozmaitym interpretacjom. Jest w nich niepokój współczesnego człowieka, ukryty pod powierzchnią banalnej codzienności, niepokoje powodowane niejasnym zagrożeniem ze strony złowrogiego świata lub pułapkami własnej psychiki i powikłanymi meandrami relacji międzyludzkich.

Przekład: Adam Tarn

******************************************************

KINO HELIOS ul. Kazimierza Wlk. - Moja krew – pokaz premierowy oraz spotkanie z twórcami - 26 stycznia - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Moja krew, swoje imię i nazwisko.

Igor (Eryk Lubos), bokser, podczas jednej z walk zostaje poważnie ranny i musi zrezygnować z kariery. Po kolejnych, nieudanych związkach z kobietami zaczyna myśleć o tym, żeby zostawić po sobie „coś” – dziecko. Do tego właśnie potrzebna jest mu przypadkowo poznana na bazarze Wietnamka (Luu De Ly), która zgadza się urodzić mu dziecko w zamian za polskie obywatelstwo. To trudne na początku spotkanie ludzi odmiennych kultur zmieni wszystko w życiu bohaterów…

REKLAMA