Jaki sprzęt AGD warto mieć w domu?

Radio RAM | Utworzono: 04.06.2024, 09:55 | Zmodyfikowano: 04.06.2024, 09:55
A|A|A

Materiał Sponsora/fot.pexels.com


1. Sprzęt AGD dla każdego
2. Co wybrać: drogie czy tanie AGD?
3. Stare sprzęty AGD: co z nimi zrobić?

Konsumenci bardzo chętnie kupują sprzęt AGD z wielu przyczyn. Motywacją może być chęć wymiany starego sprzętu na nowy, AGD do kuchni na prezent (na przykład dla nowożeńców), duże AGD (lub małe) na nowe mieszkanie, lub może to być zakup dla przyjemności. W internetowej sieci sklepów z AGD możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. W naszej ofercie są między innymi modne lodówki. Pełną ofertę lodówek możesz zobaczyć na stronie https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki-side-by-side. Możesz liczyć na korzystne ceny i atrakcyjne formy płatności. 


Sprzęt AGD dla każdego

Za podstawowy sprzęt AGD uznawane są lodówki, kuchenki każdego typu (gazowe, ceramiczne, mikrofalowe, indukcyjne), zmywarki, pralki, suszarki, zamrażarki, piekarniki, czajniki elektryczne i wiele innych. W ostatnich latach bardzo pożądanym sprzętem AGD są roboty ułatwiające sprzątanie. Posiadanie innowacyjnych urządzeń skraca czas wykonywania obowiązków domowych. Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na swoje pasje. Kupując sprzęt AGD, trzeba brać pod uwagę wielkość mieszkania i indywidualne potrzeby gospodarstwa domowego. Przykładowo duża rodzina może potrzebować lodówki Side by Side. Taka lodówka znakomicie prezentuje się na dużych przestrzeniach (loft, apartament, duży dom jednorodzinny). Natomiast osoba, która żywi się na mieście, może do swojej kuchni wybrać znacznie mniejszą lodówkę. Identycznie jest w przypadku kawalerek — tutaj każdy cm mieszkania jest na wagę złota, więc z ogromną starannością trzeba dopasowywać AGD do kuchni lub do łazienki. Przykładem jest pralka do małej łazienki. Nie sprawdzi się otwierana standardowo, gdyż będzie blokować przestrzeń. Lepiej jest kupić pralkę ładowaną od góry. 


Co wybrać: drogie czy tanie AGD?

Produkty do domu to zawsze sprawa indywidualna. Każdy konsument może mieć inne zapotrzebowanie na sprzęt, inną preferencję co do marek i zakresu cen. Jeśli chodzi o tematy finansowe, to każdy klient najlepiej wie, na jakie zakupy może sobie pozwolić. Duże AGD to na ogół znaczny wydatek. Na szczęście produkty AGD są dostępne na każdą kieszeń. Poza tym można wybrać systemy ratalne i płacić za sprzęt nawet przez kilka lat. Można też patrzeć na zakupy w następujący sposób: droższe AGD do domu, a tańsze na działkę. Przy każdej opcji warto sprawdzać zużycie energii elektrycznej, gdyż w czasach kryzysu energetycznego faktury za prąd stale rosną. Można też dokładnie przeanalizować parametry wybieranych produktów, by przekonać się, które AGD będzie najlepsze dla domu lub biura. 


Stare sprzęty AGD: co z nimi zrobić?

Ze starym sprzętem AGD jest dość dużo problemów. Rozwiązaniem jest złożenie zamówienia na odbiór elektrośmieci przy zakupach w sklepie ze sprzętem AGD. W niektórych miastach przeprowadzane są akcje bezpłatnego wywozu sprzętu elektronicznego. Na ogół jednak nie wolno wystawiać takiego sprzętu na śmietnik. Trzeba go odwieźć do odpowiedniego punktu, który przyjmuje odpady tego rodzaju lub zapłacić za usługę wywozu. Ewentualnie można oddać sprzęt osobom potrzebującym lub poszukującym części zamiennych.  Używany sprzęt AGD można sprzedać po okazyjnej cenie. 

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować