Sztuka przejścia ’24 - Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu
Fot. Organizator
Już w lutym 2025 roku zapraszamy na wystawę „Sztuka przejścia’24” – wyjątkowe wydarzenie prezentujące najlepsze dyplomy magisterskie studentów i studentek Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. To przegląd najciekawszych projektów zrealizowanych przez młodych twórców, którzy wchodzą na artystyczną i projektową scenę z odważnym głosem i świeżym spojrzeniem.
Wystawa, która odbędzie się w BWA Wrocław Główny, to przekrojowa prezentacja prac powstałych na kierunkach takich jak: malarstwo, rzeźba, grafika, sztuka mediów, mediacja sztuki, architektura wnętrz, wzornictwo, scenografia, ceramika, szkło, a także konserwacja i restauracja dzieł sztuki. Ekspozycja podkreśla różnorodność podejmowanych tematów i technik, od tradycyjnych form po eksperymentalne rozwiązania na styku sztuki i nowoczesnych technologii.
Dla młodych artystów „Sztuka przejścia’24” to symboliczne pożegnanie z murami uczelni i wejście w świat dużych instytucji kultury, a dla publiczności – szansa na poznanie talentów, które już niedługo mogą kształtować polską i międzynarodową scenę artystyczną.
Podczas uroczystego wernisażu, zaplanowanego na 28 lutego 2025 roku, poznamy laureata lub laureatkę głównej nagrody za najlepszy dyplom roku 2024 oraz zdobywców innych prestiżowych wyróżnień.
Wystawa potrwa do 26 marca i będzie otwarta dla wszystkich miłośników sztuki i dizajnu. To nie tylko artystyczne wydarzenie, ale także okazja do refleksji nad współczesnymi wyzwaniami i kierunkami, które podejmuje młoda sztuka.
uczestnicy i uczestniczki: Aleksandra Błach, Agata Drąg, Aleksander Glich, Laura Jammoul, Stefania Jankowiak, Agata Mendrala, Jakub Musialski, Oliwia Olbińska, Marcelina Siwik, Julia Sołtysiak, Kacper Wiatrak oraz Adam Martyniak (wybór kuratorski BWA Wrocław)
scenografia wystawy: Sebastian Siepietowski
identyfikacja wizualna: Karolina Wiśniewska
organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
partner merytoryczny: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej
kontakt prasowy: Aleksandra Zaczek / [email protected] / 515427608