FIGLE-MIGLE we Wrocławskim Teatrze Lalek
Młodzież biorąca udział w projekcie LATO W TEATRZE +
zaprasza na swój spektakl FIGLE-MIGLE
premiera 15.07.2017 // 13:00 i 15:00
Migle to są fajne bigle -
Robią bardzo śmieszne figle.
Takie tycie - żyją w igle!
Każdy migiel miga biegle,
Biega ścigle, zjada pikle,
Skacze z piłką do sufitu,
Robiąc przy tym fiku-miku!
Mamy od 7 do 13 lat. Przez dwa tygodnie lipca spotykaliśmy się we Wrocławskim Teatrze Lalek. Wspólnie badaliśmy, czym jest muzyka, dźwięk, a nawet rozmowa. Eksperymentowaliśmy w obszarach teatru, zdarzeń dźwiękowych, multimediów oraz kampanii społecznej. Uczyliśmy się języka migowego. A na końcu stworzyliśmy o tym spektakl!
Przedstawienie wymyślili, piosenki i rymowanki ułożyli:
Łukasz Bancewicz, Zuzanna Bancewicz, Nikolas Chardykow, Sonia Chardykow, Maria Dobrowolska, Mikołaj Huculak, Oliwia Jączyk, Kiara Kołtun, Liliana Kołtun, Julia Kordasz, Zofia Majda, Julia Minartowicz, Sebastian Minartowicz, Julia Nowak, Szymon Nowakowski, Ula Oleksy, Kinga Olszowa, Hanna Orniacka, Jacek Pindral, Alicja Płuchowska, Mateusz Porębski, Weronika Ptak, Dominik Rybczyński, Dominika Samborska, Sara Seydel, Maksymilian Tryczyński, Marek Walenciukiewicz, Amelia Wiatrowska, Klaudia Wieczorek, Helena Zalewska, Jan Zalewski
W radosnej twórczości nie przeszkadzali:
Wioletta Boczar, Sylwia Gorzak, Marta Kurowska, Anna Majda, Robert Maniak, Justyna Mańkowska, Grzegorz Mazoń, Marta Rybczyńska
WSTĘP WOLNY
rezerwacja miejsc 71 335 49 06/07
ZAPRASZAMY
Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Beneficjenci, którzy organizowali u siebie Lato w teatrze w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie, mają za zadanie wspólnie zrealizować projekt z instytucją lub organizacją partnerską, nie biorącą dotychczas udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 6 ośrodkom.
W tegorocznej edycji programu weźmie łącznie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.