II Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE
Cia. El Cruce w spektaklu Punto y Coma
Program festiwalu to nie tylko spektakle, popisy uliczne, koncerty, fire show, ale też zajęcia animacyjne dla dzieci oraz warsztaty technik cyrkowych dla profesjonalistów. Kolektyw Kejos zaprezentuje swój spektakl Miasto, którego nie było, łączący techniki takie jak: akrobatyka, akrobatyka powietrzna, żonglerka i taniec współczesny. Emiliano Alessi zadziwi widzów umiejętnościami żonglerskimi, a Argentyńczyk Goma wciągnie do swoich komediowych improwizacji. Gdy tylko zapadnie półmrok, zawieszony na podniebnej świetlnej instalacji hiszpański duet Cia. Estampades opowie historię dwóch tkaczek, Mantikora natomiast zabierze nas w świat tańczącego ognia.
Po dniu pełnym wrażeń będzie można wypocząć w Miasteczku Cyrkowym przy muzyce na żywo. W atmosferę letniego wieczoru przeniosą nas bębniarze z zespołu Foliba oraz etniczne brzmienia ShataQS i Macieja Czemplika. Na zielonych terenach przy CBK FAMA zrelaksujemy się na leżakach, sącząc zimne napoje i przegryzając przekąski, które, wraz z dobrą zabawą, zapewni Bar Żongler. Dla najwytrwalszych – sobotnia potańcówka z ukraińskim zespołem Bałamuty! W niedzielę czeka nas cyrkowo-teatralna gratka – hiszpański duet z Cia. El Cruce w spektaklu Punto y Coma.
Dla artystów, chcących doskonalić swoje umiejętności pracy nad ciałem, przygotowaliśmy mistrzowskie warsztaty, które poprowadzi Emiliano Alessi.
Festiwal rozpoczynamy w piątek 15.06.2018 r. o godz. 17.00 finisażem wystawy plakatu cyrkowego i pokazami artystów współpracujących z CBK FAMA w ramach Centrum Nowego Cyrku.
Wszystkie wydarzenia plenerowe Festiwalu są bezpłatne. Na spektakle sceniczne wstęp na podstawie biletów.
SPEKTAKLE SCENICZNE:
Kolektyw Kejos, Miasto, którego nie było
Tytułowe miasto to miejsce częściowo wyobrażone, punkt nieustannego krzyżowania się kultur, postaw i sposobów na życie. Ta różnorodność prowadzi z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, ale też do tworzenia życiodajnej, twórczej energii budującej przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Miasto, którego nie było to spektakl łączący techniki sztuki cyrkowej i teatru oraz elementy pokrewnych dziedzin (taniec, teatr ruchu, teatr plastyczny). Inspiracją do stworzenia scenariusza spektaklu była historia Lublina, jego legendy, mity, opowiadania oraz twórczość artystów związanych z tym miastem takich jak: Franciszka Arnsztajnowa, Isaac Bashevis Singer czy Edward Hartwig.
Cia. El Cruce, Punto y Coma
Punto y Coma to sceniczna propozycja duetu hiszpańskiego. Zespół eksploruje granice cyrku i teatru, czerpiąc inspiracje z ekspresjonizmu oraz teatru absurdu. W stworzonej przez nich magicznej scenerii książkowi bohaterowie ożywają, a wykreowana rzeczywistość jest przedstawiona w poetyckiej formie. Nicoletta Battaglia i Ruben Río wykorzystują współczesne techniki sztuki cyrkowej, teatru fizycznego oraz muzykę graną na żywo, tworząc spektakle pełne metafor i symbolicznych odniesień.
SPEKTAKLE ULICZNE:
Enfila S.A. / Cia. Estampades
IN / Emiliano Alessi
The Atari Show / El Goma
Spektakl pępoLINA / Katarzyna Donner, Agnieszka Ćwieląg
Pan Ząbek
Eunika w krainie cyrku / Krakowski Teatr Uliczny
Alicja w Kraini Ognia / fire show / Mantikora
KONCERTY:
Foliba
ShataQs
Bałamuty
WARSZTATY MISTRZOWSKIE - masteclass z Emiliano Alessi: 100 zł za 2 dni – liczba miejsc ograniczona
16.06.2018 / sobota / 19:00-21:00 masterclass / Emiliano Alessi / sala widowiskowa CBK FAMA
17.06.2018 / niedziela / 10:00-13:00 masterclass / Emiliano Alessi / sala widowiskowa CBK FAMA