Są dodatkowe pieniądze na wsparcie psychologiczne dla dzieci
fot. Patrycja Dzwonkowska
- To fundusze, które powinny zostać przeznaczone na zajęcia specjalistyczne - podkreśla Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal:
Pomoc jest potrzebna - o tym mówią zarówno specjaliści, jak i dzieci. -Ciężko się przestawić na życie w realu, bo całe miesiące spędziliśmy w sieci - przyznają młodzi:
Psychologowie i psychiatrzy alarmują, że wzrasta liczba dzieci, które przejawiają fobie i lęki społeczne. Przybywa też uczniów ze zdiagnozowaną depresją. Skąd brać specjalistów, którzy mogliby pracować z dziećmi? Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk:
Kuratorzy mówili też dziś o dodatkowych pieniądzach na program "WF z AWF. Aktywny powrót do szkół", który będzie kontynuowany w 2022 roku. Na ten cel MENiE przeznaczy 36 mln zł. Program polega na prowadzeniu dodatkowych zajęć sportowo-rekreacyjnych - głównie dla najmłodszych uczniów.
Na konferencji prasowej była też mowa o sytuacja epidemicznej w dolnośląskich placówkach:
Dla porównania - w ostatnim dniu stycznia w samym Wrocławiu zajęcia częściowo lub całkowicie zawieszone były w 24 miejskich przedszkolach. Powodów do ostrożnego optymizmu jest jednak więcej. Systematycznie wzrasta liczba zaszczepionych dzieci:
Dolnośląscy uczniowie wrócili do nauki trzy dni temu. Starsi - od piątej klasy wzwyż pracują w trybie online. Do szkół mają wrócić po weekendzie.