Rodzinne Święto Niepodległości w CK Agora – 11/11 Wolność Kocham i Rozumiem

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 07.11.2022, 11:53 | Zmodyfikowano: 07.11.2022, 11:54
A|A|A

Wolnosc Kocham i rozumiem CK Agora

11.11 godz. 14.00-20.00 / wstęp wolny

11 listopada w Centrum Kultury Agora to czas rodzinny, łączący pokolenia. To radosny dzień wypełniony po brzegi kolorowymi warsztatami, melodyjnymi koncertami, kreatywnymi konkursami z nagrodami czy wystawami i pokazami filmów. W sposób nieszablonowy będziemy odwoływać się do historii polskiej niepodległości, na którą spojrzymy nieco szerzej, bo w kontekście twórczej siły niezależności. To właśnie niezależność, odwaga i nowatorstwo, charakteryzuje bohaterów tegorocznej edycji. Zapraszamy zatem do wspólnego, twórczego i nieszablonowego celebrowania z autorytetami polskiego designu, motoryzacji, ekologii czy sztuki. Artystycznie i edukacyjnie poznamy m.in. projektanta Karola Pioniera, propagatorkę polskiej sztuki ludowej Zofię Szydłowską czy malarkę Stefanię Łazarską, którzy w ogromnym stopniu wpłynęli na rozwój społeczny kulturalny i ekonomiczny Polski.

Warsztaty i animacje:
LALKI STEFANI ŁAZARSKIEJ – tradycyjne polskie szmacianki; KORALE ZOFII SZYDŁOWSKIEJ – rękodzielnicza biżuteria; CIASTECZKA ANTONIEGO BLIKLE – warsztaty cukiernicze; JĘZYKI LUDWIKA ZAMENHOFA – konkurs typograficzny; SYRENKA KAROLA PIONNIERA – wielkoformatowy warsztat tektury; WIANKI IRENY KOSMOWSKIEJ – wyplatanie wianków z bibuły; ORŁY ZYGMUNT KAMIŃSKIEGO – linoryt na torbach

Koncerty:

sala widowiskowa / godz. 14.00- 14.45
MELODIE POKOLEŃ popisy uczestników pracowni wokalnych i instrumentalnych CK Agora

W klasycznym i współczesnym repertuarze zaprezentują się grupy artystyczne: Studium Wokalne, Piosenka z Przygodą, Chór Aster i Ukulove. Na zakończenie zaśpiewa Katarzyna Radoń – przy akompaniamencie pianisty Kamila Bucholca oraz Sofiia Lebedieva – przy akompaniamencie Macieja Czemplika.

sala widowiskowa / 17.00- 18.15
Koncert RETRO NA ŻYWO z Łukaszem Jemiołą

Najbardziej znane i lubiane piosenki lat 20 i 30-tych z repertuaru ówczesnych gwiazd kina, rewii oraz kawiarenek i estrad w wykonaniu wielokrotnie nagradzanego barda. Poczujemy klimat piosenek Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Eugeniusz Bodo, Jana Kiepury.

Wystawy:

galeria / 18.30 – 20.00
Wernisaż wystawy WOLNOŚĆ JESTEM U SIEBIE i wręczenie nagród
Wystawa starannie wyselekcjonowanych, odważnych i nieszablonowych prac stanie się podsumowaniem zarówno ogólnopolskiego konkursu jak uroczystego wieczoru. Wernisaż z oprowadzaniem kuratorskim Jakuba Kamińskiego i uzasadnieniem wyboru jury.

hol / godz. 14.00 – 20.00
Wystawa Centrum Edukacji Historycznej Konspira MAŁY KONSPIRATOR
Ekspozycja poświęcona jest młodzieżowemu ruchowi oporu, który sformułował się podczas stanu wojennego we Wrocławiu. W tym trudnym dla młodych Polaków czasie, młodzi mieszkańcy naszego miasta malowali antykomunistyczne napisy na murach, organizowali liczne akcje informacyjne, ulotkowe czy dywersyjne w formie aktywnego sprzeciwu.

Pozostałe atrakcje:

hol / godz. 14.45 – 16.45
TO CO NAS POŁĄCZY – kolektywny sznur niepodległości

sala konferencyjna / godz. 14.45 – 16.45
Projekcja filmowa BITWA WROCŁAWSKA

Pełnometrażowy film dokumentalny w reżyserii Beaty Januchty, który opowiada o genezie, przebiegu i konsekwencjach największej w historii Polski manifestacji ulicznej stanu wojennego z 31 sierpnia 1982 r.

REKLAMA

To może Cię zainteresować