O animacji kultury w Strefie Młodych
Studium w tym roku obchodzi swoje 54 urodziny. W swojej obecnej formie SKiBA istnieje od 1994 roku i kształci na kierunkach Biblioterapia, Animacja Społeczności Lokalnych, Artoterapia, Film, Pantomima, Taniec, Teatr i Turystyka.
O historii szkoły, animacji kultury i o tym dla kogo jest SKiBA mówi Krystyna Hrycyk, dyrektor studium.
Drugą cześć rozmowy z Krystyną Hrycyk rozpoczynamy od omówienia specjalizacji jakie do wyboru mają osoby zainteresowane wyborem Skiby.
- Nie uprawiamy tylko "myślenia o", "teorii o", ale nasi słuchacze doświadczają na sobie tych właśnie form artystycznej ekspresji. Doświadczają również form kierowania, monitorowania, odjandywania się w środowsisku lokalnym, diagnozowania tego środwiska.
Nie tylko animacja kultury. O praktycznych i teoretycznych aspektach specjalizacji filmowej w Skibie opowiadają Aleksandra Misiek i Marek Hamera.
W drugiej części rozmowy z Aleksandrą Misiek i Markiem Hamerą wracamy do tematu osób uczących się w studium. Czy są to młodzi ludzie zaraz po liceum, czy może raczej studenci innych uczelni którzy chcą poszerzać swoją wiedzę? Bywa też, że do Skiby trafiają absolwenci uniwersytetów i osoby już pracujące. Wspomnieni byli także, teraz już całkiem znani, młodzi filmowcy, którzy przy Niemcewicza rozpoczynali swoją przygodę z filmem.
Nie może zabraknąć kilku słów od studentów. O tym dlaczego wybrali Skibę i czego się tam uczą opowiadają Ania i Rafał ze specjalizacji filmowej i Julka z pantomimy.
Na koniec raz jeszcze o Skibie mówią studenci. Paulina, Natasza, Magda i Janek uczący się na drugim roku specjalizacji teatralnej mówią o tym, czym zajmują się na zajęciach, swoich wykładowcach, czym jest i do czego przydaje wiedza o animacji kultury i czy będą kontynuować edukację na innym kierunku artystycznym.
Więcej informacji o Skibie znajdziecie na ich stronie internetowej i na ich profilu FB.
REKLAMA