Światowy Dzień Gleby
Światowy Dzień Gleby został ustanowiony w 2013 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych i FAO (ang. Food and Agriculture Organization of the United Nations) dla uczczenia roli jaką gleba pełni w życiu człowieka, w kształtowaniu bioróżnorodności i zapobieganiu zmianom klimatycznym. W tym roku święto obchodzone jest pod hasłem „Bądź rozwiązaniem problemu zanieczyszczenia gleb”, dlatego celem projektu jest zwiększenie świadomości mieszkańców Wrocławia o roli człowieka w degradacji środowiska glebowego i potrzebie przeciwdziałania zanieczyszczeniom.
Gościem w RAMie była dr inż. Agnieszka Medyńska-Jurasze Zastępca Dyrektora ds. Badań Instytut Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu:
4 grudnia zaplanowano warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, podczas których będzie można dowiedzieć się jakie kolory ma gleba, co robi dżdżownica w glebie czy też przeprowadzić eksperymenty naukowe w laboratorium.
5 grudnia zapraszamy na wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych i mieszkańców Wrocławia podczas których będzie można dowiedzieć się jak powstają gleby, jakie tajemnice o przeszłości skrywają torfowiska, co to są gleby antropogeniczne i jak być bardziej „eko” we własnym ogródku.
Również 5 grudnia 2018r. w godzinach od 9:00 do 13:00 pracownicy Instytut Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska zapraszają mieszkańców Wrocławia na Dzień Otwarty, podczas którego będzie można poznać tajniki pracy gleboznawcy i zobaczyć jak wyglądają badania gleby „od kuchni”
Szczegółowe informacje, harmonogram zajęć i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.