Chcesz wspierać podopiecznych poprzez terapię muzyką i rytmiką? Te studia są dla Ciebie!

Radio RAM | Utworzono: 22.01.2025, 15:38 | Zmodyfikowano: 22.01.2025, 15:38
A|A|A

Materiał Sponsora


Rytmika – czego nauczysz się na studiach podyplomowych?

Rytmika to wyjątkowa metoda łącząca muzykę i ruch, która zyskała szerokie zastosowanie w edukacji, terapii i rozwoju osobistym. Nie jest to tylko forma artystycznej ekspresji, ale również skuteczna terapia wspierająca najczęściej rozwój psychofizyczny, emocjonalny i społeczny dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak uzyskać kwalifikacje do prowadzenia terapii z wykorzystaniem muzyki i ruchu? Studia podyplomowe z rytmiki wyposażą Cię we wszystkie potrzebne informacje i dostarczą niezbędnej wiedzy z zakresu psychopedagogiki, podstawy muzykoterapii i rytmiki w pracy terapeutycznej, muzykoterapii w rehabilitacji, projektowania i organizacji zabaw związanych z tańcem czy technik i metod relaksacyjnych. Zdobyte umiejętności możesz wykorzystać przy tworzeniu własnych, autorskich programów terapeutycznych i z powodzeniem stosować je w pracy z dziećmi.

Aby studiować rytmikę, potrzebujesz przygotowania pedagogicznego. Jeśli go nie posiadasz, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego umożliwia zapisanie się na 2 kierunki jednocześnie, dzięki czemu nie musisz rezygnować ze swoich planów edukacyjnych.


Muzykoterapia, czyli jak muzyka pomaga w terapii

Muzykoterapia to jedna z najpiękniejszych i najbardziej inspirujących form terapii, która opiera się na założeniu, że muzyka ma naturalną zdolność wpływania na człowieka – może uspokajać, motywować, a nawet wspomagać procesy leczenia. Jej głównym celem jest poprawa jakości życia uczestników poprzez angażowanie ich w działania muzyczne, które wspierają rozwój emocjonalny, redukują napięcie oraz budują pozytywne relacje społeczne.

Aby móc wykorzystywać muzykoterapię w pracy, warto zastanowić się nad studiami podyplomowymi. Do kogo są one skierowane? Przede wszystkim do kochających muzykę pedagogów, psychologów lub fizjoterapeutów, ale także do wszystkich, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy o wykorzystywanie wybranych metod terapeutycznych z tego kierunku. 

Jako absolwent studiów z muzykoterapii możesz pracować w wielu ciekawych miejscach. Praca będzie czekać na Ciebie wszędzie tam, gdzie potrzebny będzie kreatywny terapeuta, czyli np. w klinikach, ośrodkach rehabilitacyjnych, placówkach edukacyjnych oraz instytucjach zajmujących się wsparciem osób z niepełnosprawnościami. Wielu muzykoterapeutów decyduje się także na prowadzenie indywidualnych i grupowych sesji terapeutycznych, organizuje warsztaty i spotkania z wykorzystaniem instrumentów dla dzieci i dorosłych.


Studia podyplomowe w WSKZ

Obydwa kierunki możesz studiować we wspomnianej Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim nowoczesne podejście do edukacji – uczelnia oferuje studia w formie e-learningu. Dzięki tej elastycznej metodzie nauki studenci mogą dostosować tempo i tryb kształcenia do własnych potrzeb, co czyni proces zdobywania wiedzy bardziej innowacyjnym i komfortowym. Po ukończeniu studiów podyplomowych otrzymasz świadectwo spełniające wymogi prawne zawarte w nowym rozporządzeniu, które dotyczy bardziej szczegółowej dokumentacji przebytych studiów.

Na studia-online.pl trwa aktualnie promocja „Ceny spadają nawet o 40%”! Zobacz, ile możesz zaoszczędzić, zapisując się na studia podyplomowe już dziś!

REKLAMA
To może Cię zainteresować