Wygrywaj z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 08.01.2010, 11:07 | Zmodyfikowano: 08.01.2010, 13:30
A|A|A

KLUB BEZSENNOŚĆ - THE ELECTRIC - DJ VADIM LIVE – pod patronatem radia RAM - 13 stycznia - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, The Electric, swoje imię i nazwisko.

THE ELECTRIC - DJ VADIM feat. Sabira Jade & Pugs Atomz - czołowa postać kultowej wytwórni NINJA TUNE wraz z gosćmi na koncertach w Polsce.

Dj Vadim, a właściwie Vadim Peare urodził się w Zwiazku Radzieckim, lecz wychowywał w Londynie, gdzie zaczęła sie jego muzyczna kariera. Nazywany Johnem Coltrane'm hip hopu, na brak wyobrazni narzekać nie może. Zaczynał od wykorzystywania muzyki konkretnej na potrzeby hiphopowej stylistyki, a dzis (maj 2009), nagrał najbardziej przystępna, ale jednoczesnie najbardziej dojrzała i zaawansowana brzmieniowo płytę w całej swojej karierze. I zrobił to wszystko choć swiat walił mu się na głowę. W zeszłym roku ojciec artysty niemal oslepł, matka Vadima na skutek kryzysu była o krok od straty własnego domu, żona (Yarah Bravo) ciężko zachorowała, a u niego samego latem zdiagnozowano raka oka. Na szczęscie wszystko zakończyło się dobrze, a Vadim, uskrzydlony pokonaniem przeciwnosci losu ("to co cię nie zabije, uczyni cię silniejszym"), nie tylko ruszył w swiat grajac z takimi wykonawcami jak Fat Freddy's Drop, Dj Krush czy Slick Rick, ale znalazł również czas i energię, by stworzyć nowy krażek. Krażek znakomity, pełen charakterystycznych vadimowych beatów i brzmień, ale również pełen chwytliwych melodii i swietnych piosenek. Artysta po raz pierwszy w swej karierze zdecydował się umiescić swoja twarz na okładce własnej płyty. Po raz pierwszy również sięgnał po mikrofon seksownie i bardzo soulowo modulujac swój głos przez vocoder, talk box i popularny ostatnio tzw auto-tune. Na Can't Lurn Your Imaginashun nie brakuje fachowych wokalistów i raperów - tym razem głównym i to doskonałym głosem płyty jest Sabira Jade. Pojawiaja się również m.in. Big Red, Juice Lee, Sunny, żona Yarah Bravo, znana z poprzedniego krażka Kathrin deBoer, Kwasi Asante czy Pugs Atomz. Po raz kolejny w jeszcze bardziej naturalny i niezauważalny sposób Vadim zaciera granice między hip hopem, muzyka soul, reggae (a nawet ska), tym razem dodatkowo przemycajac elektroniczne czy abstrakcyjne brzmienia godne Flying Lotusa czy J Dilly. Własnie ten fantastyczny materiał, Vadim, wraz z przyjaciółmi zaprezentuja LIVE w naszym kraju juz w styczniu 2010

******************************************************

TEATR POLSKI - scena kameralna ul. Świdnicka 28 - Antygona w Nowym Jorku - 11 stycznia -godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM,Antygona w Nowym Jorku, swoje imię i nazwisko.

10 stycznia 2010 mija rok od przedwczesnej śmierci wybitnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Tadeusza Szymkowa. Wszyscy znają Tadeusza z jego świetnych ról filmowych i teatralnych, ale mało kto wie, że jego pasją i misją było wspieranie utalentowanych, młodych twórców oraz upowszechnianie kultury tam, gdzie dostęp do niej jest utrudniony. Z tej pasji zrodził się projekt wystawienia dramatu Janusza Głowackiego Antygona w Nowym Jorku w miejskim parku w Jelczu-Laskowicach. Tadeusz Szymków pracował nad przedstawieniem z aktorami amatorami z okolic Jelcza i Oławy, a po jego śmierci dzieło dokończył świetny wrocławski aktor, przyjaciel Tadeusza, Robert Gonera. Przedstawieniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć dokumentujących prace nad tym wydarzeniem. W spotkaniu udział wezmą przyjaciele Tadeusza, m.in. Cezary Harasimowicz i Bogusław Linda.

******************************************************

KINO WARSZAWA sala NOT ul. Piłsudskiego 74 - przegląd filmów Volkera Schlondorfa - 8-14.01 - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Kino Warszawa, swoje imię i nazwisko.

Na tegorocznym Festiwalu Plus Camerimage „Nagrodą za Całokształt Twórczości” uhonorowany został niemiecki reżyser, zdobywca pierwszego Oscara dla powojennych Niemiec – Volker Schlöndorff. Z tej okazji Festiwal Plus Camerimage, Goethe-Institut w Warszawie oraz Filmoteka Narodowa organizują cykl wydarzeń prezentujących twórczość oraz sylwetkę reżysera. Na Festiwalu Plus Camerimage w Łodzi oraz na pokazach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie oraz Gdańsku publiczność będzie miała okazję zapoznać się z licznymi filmami z ponad 40-letniego dorobku artystycznego Volkera Schlöndorffa, włączając w to klasykę kina, którą rzadko można obejrzeć na polskich ekranach jak np. Niepokoje wychowanka Törlessa (1965) czy Śmierć komiwojażera (1985).

Retrospektywom towarzyszyć będzie wydanie publikacji poświęconych zarówno życiu prywatnemu jak i twórczości artysty. Fundacja Tumult przygotowuje w ramach ekskluzywnej serii książek Lifetime Achievments o sławnych reżyserach, album o życiu i twórczości Volkera Schlöndorffa, zawierający m.in. archiwalne fotografie z jego prywatnych zbiorów. Nakładem wydawnictwa Propaganda we współpracy z Goethe-Institut ukaże się autobiografia reżysera Światło, cień i ruch. Moje życie i moje filmy w tłumaczeniu Ryszarda Turczyna. Sylwetkę artysty przybliży również katalog autorstwa Krzysztofa Stanisławskiego, który zawiera teksty krytyczne na temat życia i twórczości Volkera Schlöndorffa oraz kompletną filmografię. Wyjątkowym wydarzeniem w ramach organizowanych imprez będą otwarte dla publiczności spotkania z reżyserem, które odbędą się w ramach prezentacji autobiografii Volkera Schlöndorffa w salonach empik. Reżyser przeczyta fragmenty książki i opowie o swoich doświadczeniach z pracy i życia w Niemczech, Francji i Ameryce oraz kulisach powstawania filmów i polskich wątkach w swojej twórczości.

******************************************************

TEATR POLSKI scena na Świebodzkim - Samsara disco - 9.01 - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Samsara disco, swoje imię i nazwisko.

Samsara Disco to nowa teatralna interpretacja sztuki Antona Czechowa Iwanow w kontekście Życia owadów Wiktora Pielewina. Przyglądamy się splątanym i niszczącym emocjom postaci Czechowa. W minimalistycznej scenerii wielkiej jak świat pokazujemy je w napiętym i nieustannym tańcu pożądania i odtrącenia. Nasz taniec koncentruje się wokół ciała żony Iwanowa - Anny, postrzeganego jako OBCE. Pieniądze są dodatkowym stymulatorem tych raz śmiesznych i groteskowych, raz groźnych i granicznych stanów. Czy możliwe jest oświecenie? W czym tak naprawdę tkwią źródła tych emocji? Należy go szukać poza złudzeniem, jakim jest życie w samsarze, o czym przekonuje proza Pielewina. Każdy chce tu lecieć do światła, a ostatecznie ląduje w ciemności.

******************************************************

TEATR WSPÓŁCZESNY scena u aktora - MÓJ BOSKI ROZWÓD - monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej - 12.01 - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Mój boski rozwód, swoje imię i nazwisko.

MÓJ BOSKI ROZWÓD - monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej (słynna Ola - w kultowym filmie MIŚ. Spektakl w angielskiej wersji językowej w reżyserii Jerzego Gruzy). To wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Krystyna Podleska - słynna Ola, z kultowego filmu "Miś" w reż. Stanisława Barei w monodramie "Mój Boski Rozwód" Po różnorodnych perypetiach udaje się to jej. I to jest tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko poczucia humoru, młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek. Zawsze dowcipna, czasami trochę złośliwa, a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego jej opowieść to piękna, ludzka historia - tryumf optymizmu i wiary w “kolejny lepszy dzień”.

Krystyna Podlewska – urodzona w Londynie, skończyła studia w Webber Douglas Academy Of Dramatic Art w Londynie. Po ukończeniu studiów zaczęła występować w teatrach w Anglii, m.in. w Royal Court Theatre, Richmond Theatre, Coliseum Oldham, Arts Theatre Ipswich, Pheonix Theatre Leicester, The Almost Free Theatre, Riverside Studios, Lyric Theatre i Shaw Theatre. Występowała w brytyjskiej telewizji: BBC TV, ITV, GRANADA i BBC WELSH. W Londynie aktywnie działała także w Polskim Emigracyjnym Teatrze w POSK’u. Obecnie występuje w Krakowskim Teatrze Ludowym m.in. w „Wieczorze Kawalerskim” i „Siostrach Parry”. W tym właśnie teatrze powstał również monodram „Mój Boski Rozwód” w reżyserii Jerzego Gruzy. Oprócz ról w wielu teatrach, Krystyna Podlewska zagrała także w wielu polskich filmach, m.in.: „Barwy ochronne” i „Kontrakt” Krzysztofa Zanussiego, „Za rok za dzień za chwilę” Stanisława Lenartowicza, „Palace Hotel” Ewy Kruk i w „Misiu” Stanisława Barei. Ostatnio zagrała również w popularnych serialach Polskiej Telewizji -„Ranczo”, „Świat według Kiepskich” oraz „Egzamin z życia”.

(bilety na spektakl w CS Impart: 25 / 20 PLN CS Impart tel. 071/ 341-94-32 [email protected] Punkty sprzedaży i sprzedaż internetowa: www.eventim.pl)

******************************************************

TEATR MUZYCZNY CAPITOL mała scena ul. Piłsudskiego 72 - Król Duch Twój - autorski spektakl Sambora Dudzińskiego - 10 stycznia - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Król Duch Twój, swoje imię i nazwisko.

Król Duch Twój na Małej Scenie wrocławskiego CAPITOLU to autorski spektakl Sambora Dudzińskiego. Wariacje na temat poezji wieszcza, rzecz o próbie zbawienia świata, ppowieść o dobru i złu, o przemianie, jaka dokonuje się w człowieku? „Króla Ducha” Sambor Dudziński wystawił po raz pierwszy podczas studiów na Wydziale Lalkarskim – był to jego dyplom indywidualny. Tym razem jako punkt wyjścia posłużyła mu biografia Słowackiego „SzatAnioł” autorstwa Jana Zielińskiego. W „SzatAniele” poeta jawi się jako człowiek, który dla współczesnych młodych ludzi mógłby stać się kimś w rodzaju guru, któremu mogliby wystawić zgoła inny pomnik niż wcześniejsze pokolenia. Drugim nurtem inspiracji jest postać „słowiańskiego papieża”, którego przyjście przepowiedział w swoim wierszu Słowacki; osoba Karola Wojtyły i pontyfikat Jana Pawła II z jego potężnym głosem, nawołującym do przemiany: „Niech zstąpi Duch Twój!”.

(Spektakle: 7, 8, 9 i 10 stycznia, zawsze o godz. 20 bilety 25 zł www.teatr-capitol.pl)

REKLAMA