Wygrywaj z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 11.01.2010, 11:20 | Zmodyfikowano: 11.01.2010, 16:36
A|A|A

TEATR POLSKI - scena kameralna ul. Świdnicka 28 - Antygona w Nowym Jorku - 11 stycznia -godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM,Antygona w Nowym Jorku, swoje imię i nazwisko.

10 stycznia 2010 mija rok od przedwczesnej śmierci wybitnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Tadeusza Szymkowa. Wszyscy znają Tadeusza z jego świetnych ról filmowych i teatralnych, ale mało kto wie, że jego pasją i misją było wspieranie utalentowanych, młodych twórców oraz upowszechnianie kultury tam, gdzie dostęp do niej jest utrudniony. Z tej pasji zrodził się projekt wystawienia dramatu Janusza Głowackiego Antygona w Nowym Jorku w miejskim parku w Jelczu-Laskowicach. Tadeusz Szymków pracował nad przedstawieniem z aktorami amatorami z okolic Jelcza i Oławy, a po jego śmierci dzieło dokończył świetny wrocławski aktor, przyjaciel Tadeusza, Robert Gonera. Przedstawieniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć dokumentujących prace nad tym wydarzeniem. W spotkaniu udział wezmą przyjaciele Tadeusza, m.in. Cezary Harasimowicz i Bogusław Linda.

******************************************************

TEATR WSPÓŁCZESNY duża scena - Akropolis. Rekonstrukcja - 12 stycznia - godz. 18.15. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM,Akropolis, swoje imię i nazwisko.

„Akropolis. Rekonstrukcja” to unikalny eksperyment, którego istotą jest próba zbudowania teatralnego muzeum naszej zbiorowej pamięci. Muzeum na miarę XXI wieku – w którym prowokowany wszystkimi dostępnymi środkami widz, musi sam podejmować decyzje, co ogląda, a przede wszystkim w jakim porządku ogląda zgromadzone eksponaty. Grecki reżyser i polscy aktorzy, niczym grupa turystów zaproszą publiczność do odbycia niezwykłej podróży w poszukiwaniu polskiego Akropolis. Ta niecodzienna wizyta na terenie/w przestrzeni akropolu, to poszukiwanie w sferze znaków językowych, ale także barw, kształtów i dźwięków. Tekst dramatu Stanisława Wyspiańskiego (z 1904 roku) oraz pamięć spektaklu Jerzego Grotowskiego (premiera w 1962) pełnią w tym przedsięwzięciu rolę turystycznych przewodników. W jakim stopniu jednak ich doświadczenie okaże się dla nas użyteczne? – będziemy musieli przekonać się sami. Spektakl będzie nie tylko rekonstrukcją samego pojęcia „najwyższego punktu w mieście-państwie” (bo takie jest etymologiczne znaczenie słowa ‘akropolis’), ale przede wszystkim próbą zdefiniowania go na nowo. Rozszyfrowania, jakie mechanizmy rządzą naszą pamięcią oraz zrekonstruowania narodowej tożsamości – zbiorowej i indywidualnej, zdiagnozowania jej kondycji na koniec 2009 roku.

******************************************************

OŚRODEK DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH FIRLEJ - Good for Cows - 14 stycznia - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM,Good for Cows, swoje imię i nazwisko.

Good For Cows to jazzowo-awangardowy duet z Oakland w którego skład wchodzą: kontrabasista Devin Hoff (Xiu Xiu) i perkusista Ches Smith znany m.in. z projektu Marc Ribot's Ceramic Dog czy Mr. Bungle. Swoje mroczne kompozycje przeplatają jazzowymi improwizacjami, noisem, czy jak sami mówią: thrashem i drum & bassem. W ich muzycznych inspiracjach pojawia się Anthony Braxton na równi ze Slayerem, Obituary czy Black Flag. Jedno jest pewne. Będzie to arcy-ciekawy koncert, zarówno dla fanów eksperymentalnego jazzu jak i cięższych, mrocznych dźwięków. Duet Good for Cows powstał w 1999 roku. Na początku muzycy koncentrowali się na twórczych interpretacjach kompozycji jazzowych, a zwłaszcza muzyki: Thelonious Monk, Ornette Coleman czy Charles Mingus. Ich wspólna fascynacja muzyką spod znaku rock/punk/metal sprawiła jednak, że w kompozycjach duetu zaczęły pojawiać się agresywniejsze dźwięki inspirowane twórczością Black Flag, Minutemen czy Minor Threat. W 2001 roku wydali swój pierwszy album „Good For Cows” (Evander Music), a dwa lata później światło dziennie ujrzała jego kontynuacja "Less Than or Equal to" (Free Porcupine Society). Trzecie nagranie "Bebop Fantasy" zostało wydane przez Asian Man Records w 2005 roku. Obecnie muzycy przygotowują się do wydania czwartego albumu. Ches Smith to członek zespołów Marc Ribot's Ceramic Dog, Xiu Xiu, Trevor Dunn's Trio-Convulsant i Secret Chiefs 3. Jeździł na trasy koncertowe razem z Mr. Bungle, Ben Goldberg i Carla Bozulich. Nagrywał m.in z Abel-Steinberg-Winant Trio, Tom Waits, Ben Goldberg, John Tchicai, Will Bernard and Theory of Ruin. Występował razem z Johnem Zornem, Annie Gosfield, Nels Cline, John Schott i Rova Saxophone quartet. Jest liderem własnych formacji: Congs for Brums i These Arches. Devin Hoff koncertuje i nagrywa z Nels Cline Singers, Ben Goldberg, Xiu Xiu, Joshua Redman, Stephen Bernstein, Carla Bozulich, Vijay Iyer, czy nowym projektem z członkami Why? i Deerhoof. Prowadzi także swój projekt: Redressers razem z Carlą Kihlstedt i Mariką Hughes. W 2008 roku wydał uznany przez krytyków solowy album.

******************************************************

TEATR WSPÓŁCZESNY scena u aktora - MÓJ BOSKI ROZWÓD - monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej - 12.01 - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Mój boski rozwód, swoje imię i nazwisko.

MÓJ BOSKI ROZWÓD - monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej (słynna Ola - w kultowym filmie MIŚ. Spektakl w angielskiej wersji językowej w reżyserii Jerzego Gruzy). To wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Krystyna Podleska - słynna Ola, z kultowego filmu "Miś" w reż. Stanisława Barei w monodramie "Mój Boski Rozwód" Po różnorodnych perypetiach udaje się to jej. I to jest tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko poczucia humoru, młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek. Zawsze dowcipna, czasami trochę złośliwa, a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego jej opowieść to piękna, ludzka historia - tryumf optymizmu i wiary w “kolejny lepszy dzień”.

Krystyna Podlewska – urodzona w Londynie, skończyła studia w Webber Douglas Academy Of Dramatic Art w Londynie. Po ukończeniu studiów zaczęła występować w teatrach w Anglii, m.in. w Royal Court Theatre, Richmond Theatre, Coliseum Oldham, Arts Theatre Ipswich, Pheonix Theatre Leicester, The Almost Free Theatre, Riverside Studios, Lyric Theatre i Shaw Theatre. Występowała w brytyjskiej telewizji: BBC TV, ITV, GRANADA i BBC WELSH. W Londynie aktywnie działała także w Polskim Emigracyjnym Teatrze w POSK’u. Obecnie występuje w Krakowskim Teatrze Ludowym m.in. w „Wieczorze Kawalerskim” i „Siostrach Parry”. W tym właśnie teatrze powstał również monodram „Mój Boski Rozwód” w reżyserii Jerzego Gruzy. Oprócz ról w wielu teatrach, Krystyna Podlewska zagrała także w wielu polskich filmach, m.in.: „Barwy ochronne” i „Kontrakt” Krzysztofa Zanussiego, „Za rok za dzień za chwilę” Stanisława Lenartowicza, „Palace Hotel” Ewy Kruk i w „Misiu” Stanisława Barei. Ostatnio zagrała również w popularnych serialach Polskiej Telewizji -„Ranczo”, „Świat według Kiepskich” oraz „Egzamin z życia”.

(bilety na spektakl w CS Impart: 25 / 20 PLN CS Impart tel. 071/ 341-94-32 [email protected] Punkty sprzedaży i sprzedaż internetowa: www.eventim.pl)

******************************************************

REKLAMA