Wygrywaj z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 03.02.2010, 10:29 | Zmodyfikowano: 03.02.2010, 14:23
A|A|A

KLUB BEZSENNOŚĆ - Immanu El + Neony - 10 lutego - godz. 21.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Immanu El, swoje imię i nazwisko.

Immanu El to młody szwedzki zespół wyróżniajacy się oryginalnym brzmieniem mieszanka dynamicznych gitar, klawiszowych przestrzeni, zniewalajacych wokali i klimatu północy. Ich muzyka to szerokie spektrum harmonicznej ekspresji i przełamań dynamiki. W początkach działalnosci Immanu El był zespołem silnie zasłuchanym w postrocku i muzyce eksperymentu. Z czasem doszły do tego inspiracje popem. Z miksu wpływów wykluł się wyjatkowy styl grupy fundament wydanego trzy lata temu debiutanckiego albumu.

Zespół założył w 2004 roku wówczas 16-letni Carl Strangberg wspólnie ze swoim bratem blizniakiem, Perem, i wieloletnimi przyjaciółmi, Michaelem Perssonem i Emilem Karlssonem. Przez następny rok zamykali się w starej stajni na wsi niedaleko rodzinnego Jonkoping i grali atmosferyczny pop. Po skończeniu liceum przeniesli się do Gothenburga, podpisali kontrakt z And The Sound Records i poszerzyli skład o dwóch nowych członków, Davida Lillberga i Jonatana Josefssona. Zarówno wydany w 2007 roku debiut zespołu, They'll Come, They Come, jak i występy na żywo zebrały najlepsze recenzje w różnych zakatkach swiata. Nie zmieniły się ambicje by stworzyć cos urzekajacego, pięknego, niecodziennego. Zmieniły się narzędzia. Bo chłopcy dorośli, a wraz z nimi dojrzała ich muzyka, dzis mocniejsza i jeszcze bardziej unikatowa. Podstawą wciąż są piękne melodie, ale na MOEN, drugim albumie formacji, Immanu El to dojrzały rockowy zespół o gigantyczym potencjale.

MOEN to bez watpienia jedno z najlepszych wydawnictw, jakie oferowała w minionym roku szwedzka scena niezależna. Polska publicznosć będzie mogła już wkrótce usłyszeć materiał na żywo.

Koncert: IMMANU EL (Gothenburg/SWE); support: NEONY(WRO) - start: 21.00 wstep: 20 zł. więcej na  www.myspace.com/immanuelband  oraz  www.myspace.com/neony

*****************************************************

CENTRUM SZTUKI IMPART - Anna Sroka i Marcin Wawrzynowicz - recital - 11 lutego - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Anna Sroka, swoje imię i nazwisko.

Spotkali się pewnego zwyczajnego dnia, w godzinie nie zwiastującej niczego szczególnego, wymienili przelotny uścisk dłoni i rozeszli się po przekątnych swojego życia. Jednak od wtedy bezwiednie spoglądali w tamten moment, tęskniąc za niewiadomym. Z tego drażnienia serc podniebienia zrodziła się ładna przyjaźń. To my - Ania i Marcin!

Było nam tak bardzo po drodze w poszukiwaniach muzyczno- poetyckich, że z tej radości narodziło się nam WE DWOJE. Dlaczego we dwoje? Bo człowiek chce do człowieka? Bo muzyka sprawia,że czujemy się szczęśliwi? Bo kochamy śpiewać? Bo ta historia może się wydarzyć wszędzie i każdemu? Bo zwyczajne jest niezwyczajne? A może wreszcie dlatego, że już świadomie możemy celebrować tamten uścisk dłoni? Chcemy się podzielić tą radością, która się wydarza, kiedy jesteśmy obok siebie.

Na koncert złożą się piosenki znane i mniej znane. Nie zabraknie więc „kilku Osieckich, Koft, Gałczyńskich, Zauch”. Obok nich poezję popełnił dla nas Konrad Wojtyła. Wiele z tych piosenek Marcin Wawrzynowicz opatrzył swoją muzyką.

Do projektu zaprosiliśmy wrocławskich muzyków- Roberta Jarmużka (piano), Przemka Jarosza (perkusja) i Kubę Olejnika (kontrabas) -obaj wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Warstwą aranżacyjną zajmują się Marcin Wawrzynowicz i Robert Jarmużek, zaś my WE DWOJE, czyli Ania Sroka i Marcin Wawrzynowicz, zestroimy się i zanucimy.

Będzie pysznie smooth jazzowo, „bossanovo”, a nawet na ludowo kolorowo. Rodzi się nam to WE DWOJE miło i z uwagą. Sami jesteśmy ciekawi co nas czeka...

Anna Sroka, spiritus movens. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Stypendystka Ministra Kultury. Finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2003); uczestniczka VI edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", na którym otrzymała nagrodę dziennikarzy Wybrzeża oraz III nagrodę w konkursie finałowym. W 2003 roku Rektor Akademii Teatralnej przyznał Annie Sroce Nagrodę im. Janiny Nowickiej-Prokuratorskiej i Stanisława Prokuratorskiego "za twórcze osiągnięcia i postawę umacniającą etos artysty". Wykłada interpretację piosenki w Szkole Muzycznej na Bednarskiej w Warszawie. Ostatnio koncertuje z programem "Ale.. i nie tylko" - recital piosenek Edith Piaf.

Marcin Wawrzynowicz – (wokalista, kompozytor, producent muzyczny) Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie z wyróżnieniem ukończył studia na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalizacji Wokalistyka Jazzowa w klasie Anny Serafińskiej. Laureat międzynarodowych oraz ogólnopolskich festiwali i konkursów m.in.: Międzynarodowy Konkurs Wokalistów Jazzowych „Voicingers Żory 2008”, gdzie został nagrodzony przez legendę wokalistyki jazzowej, Karin Krog. Ogólnopolski Festiwal Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki "SMAK" w Myśliborzu (nagroda ZAiKS i ZAKR) 2000r. Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Ostrzeszowie (Grand Prix) 2001r. Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Przemyślu (I nagroda) 2001r. Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Hrubieszowie (I nagroda) 2002r. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej "ŁYKEND" we Wrocławiu (II nagroda) 2002r. Ogólnopolska Giełda Piosenki Studenckiej w Opolu (II nagroda) 2003r. Uczestnik Festiwalu Artystycznej Młodzieży Akademickiej "FAMA" 2003, gdzie otrzymał zaproszenie na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Występował między innymi na "Ladys Jazz Festiwal" w Gdyni, "Śląskim Festiwalu Jazzowym" w Katowicach, "Bielskiej Zadymce Jazzowej", festiwalu "Wrocław NON STOP". Koncertował we Francji, Niemczech, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Słowenii. Od roku 2003 bierze udział w programach radiowych i telewizyjnych śpiewając solo oraz w chórkach czołowym artystom polskiej sceny muzycznej m.in.: Ryszardowi Rynkowskiemu, Justynie Steczkowskiej, Małgorzacie Ostrowskiej, Tatianie Okupnik, Kasi Cerekwickiej, Maciejowi Miecznikowskiemu, Januszowi Radkowi i innym. Miał przyjemność współpracować z Anną Serafińską, Jerzym Główczewskim, Bernardem Maselim, Ewą Urygą, Krzysztofem PUMĄ Piaseckim, Zbyszkiem Lewandowskim, Jerzym Kaczmarkiem, Golec Orkiestrą oraz orkiestrą Piotra Dziubka. Współpracuje również z Telewizją Polską pisząc muzykę na potrzeby filmu oraz spotów reklamowych. Na swym koncie ma jeden autorski album oraz udział w nagraniu kilku płyt i produkcji filmowych jako wokalista i producent. Na zlecenie telewizji „TVN” przygotowywał Klaudię Kulawik do występów w pierwszej edycji programu „Mam Talent”, gdzie została laureatką drugiej nagrody.

(Bilety: 20 / 25 zł CS Impart tel. 071/ 341-94-32 [email protected] Punkty sprzedaży i sprzedaż internetowa: www.eventim.pl)

**********************************************************

TEATR MUZYCZNY CAPITOL - Idiota - 6 lutego - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Idiota, swoje imię i nazwisko.

Spektakl muzyczny według powieści Fiodora Dostojewskiego „Idiota” był pierwszą premierą Teatru Muzycznego CAPITOL w sezonie 2009/2010. Adaptacji i reżyserii podjął się Wojciech Kościelniak, jeden z najwybitniejszych reżyserów w polskim teatrze muzycznym. Powieść „Idiota”, lub wybrane z niej wątki, była wielokrotnie przekładana na język sceny i filmu tak w Polsce, jak i na świecie. Nigdy jednak dotąd nie realizowano „Idioty” na scenie muzycznej.

„Idiota” Fiodora Dostojewskiego jest historią człowieka o niezwykłej dobroci i szlachetności, postawionego wobec zła i zakłamania współczesnego mu świata. Mistrzowsko przedstawione portrety psychologiczne bohaterów powieści stają się tłem dla tytułowego „idioty”, księcia Myszkina. Jego sylwetka w konfrontacji z postawami otaczających go ludzi małodusznych i chciwych skłania do pytań o miejsce podstawowych wartości w dzisiejszym świecie.

W realizacji Kościelniaka XIX-wieczne realia powieści zostaną odrzucone. Reżyser nie proponuje widzom kolejnej adaptacji historycznej, lecz skupia się na ponadczasowych kwestiach, o których opowiada Dostojewski. Wyraziste postaci, zaludniające dawną Rosję, w istocie niewiele się różnią od współczesnych nam karierowiczów, intrygantów i oportunistów, nie zmieniły się też zasadniczo mechanizmy rządzące społeczeństwem.

SPEKTAKL TRWA 135 MINUT BEZ PRZERWY - TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

***************************************************************

TEATR WSPÓLCZESNY duża scena - Transfer! - 3 lutego - godz. 18.15. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Transfer, swoje imię i nazwisko.

Jan Klata – niepokorny reżyser, który zasłynął odważnymi interpretacjami klasyki i kontrowersyjnym odczytaniem narodowych mitów – tym razem sięgnął po temat niezwykle bolesny i ciągle obecnym w społecznej i politycznej świadomości zarówno Polaków, jak i Niemców.

Scenariusz powstał na podstawie relacji i wspomnień żyjących świadków/uczestników tamtych tragicznych wydarzeń, których reżyser zaprosił do udziału w projekcie. To oni są bohaterami tego przedsięwzięcia. Nie znaczy to jednak, że przedstawienie będzie próbą stworzenia parateatralnego dokumentu.

Transfer! to opowieść o wypędzeniach z dzisiejszej perspektywy, sześćdziesiąt lat po wojnie, we Wrocławiu - mieście, które na mocy postanowień pokojowych konferencji w Jałcie i Poczdamie doświadczyło całkowitej wymiany ludności.

Zawodowi aktorzy pojawiają się jedynie w scenie obrad Churchilla, Roosevelta i Stalina. Zderzenie świata teatru i autentycznych relacji ukazuje główną ideę spektaklu – odsłania tragedie zwykłych ludzi porwanych i okaleczonych przez tryby Historii, w momencie, w którym wydawało się, że najgorszy kataklizm mają już za sobą. Konfrontacja arbitralnych decyzji Wielkiej Trójki, które beztrosko przesunęły granice o tysiące kilometrów z autentycznym historiami pojedynczych ludzi, których skutki tych decyzji dotknęły, pokazuje absurdy wielkiej polityki. Polacy przyjeżdżają na zachód, na tzw. Ziemie Odzyskane, Niemcy właśnie z nich wyjeżdżają – na krótką chwilę ich drogi się krzyżują. Te wypędzenia się różnią, różni się też sposób, w jaki są opowiadane. W prezentowanych historiach wielka polityka jest gdzie indziej, a na pierwszy plan wysuwają się drobne, codzienne sprawy: podarowany młynek do kawy, wyhaftowany welon, wspomnienie soczystych gruszek, tęsknota za pozostawioną ojcowizną i bolesna świadomość, że już nigdy się do niej nie wróci. Dwie równoległe perspektywy opowiadania – polska i niemiecka - powodują, że czarno - białe schematy kat - ofiara przestają być tak oczywiste. Ze zderzenia tych relacji rodzą się niespodziewane refleksje. Wypędzenie jawi się jako cecha na trwałe wpisana w kondycję współczesnego Europejczyka. I o tym także będzie ten spektakl. Scenariusz spektaklu powstał jako jeden z projektów Büro Kopernikus, Polsko-Niemieckie Projekty Kulturalne. Büro Kopernikus działa w ramach Kulturstiftung des Bundes.

REKLAMA