Wygrywaj z www.radioram.pl!
KLUB BEZSENNOŚĆ - Immanu El + Neony - 10 lutego - godz. 21.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Immanu El, swoje imię i nazwisko.
Immanu El to młody szwedzki zespół wyróżniajacy się oryginalnym brzmieniem mieszanka dynamicznych gitar, klawiszowych przestrzeni, zniewalajacych wokali i klimatu północy. Ich muzyka to szerokie spektrum harmonicznej ekspresji i przełamań dynamiki. W początkach działalnosci Immanu El był zespołem silnie zasłuchanym w postrocku i muzyce eksperymentu. Z czasem doszły do tego inspiracje popem. Z miksu wpływów wykluł się wyjatkowy styl grupy fundament wydanego trzy lata temu debiutanckiego albumu.
Zespół założył w 2004 roku wówczas 16-letni Carl Strangberg wspólnie ze swoim bratem blizniakiem, Perem, i wieloletnimi przyjaciółmi, Michaelem Perssonem i Emilem Karlssonem. Przez następny rok zamykali się w starej stajni na wsi niedaleko rodzinnego Jonkoping i grali atmosferyczny pop. Po skończeniu liceum przeniesli się do Gothenburga, podpisali kontrakt z And The Sound Records i poszerzyli skład o dwóch nowych członków, Davida Lillberga i Jonatana Josefssona. Zarówno wydany w 2007 roku debiut zespołu, They'll Come, They Come, jak i występy na żywo zebrały najlepsze recenzje w różnych zakatkach swiata. Nie zmieniły się ambicje by stworzyć cos urzekajacego, pięknego, niecodziennego. Zmieniły się narzędzia. Bo chłopcy dorośli, a wraz z nimi dojrzała ich muzyka, dzis mocniejsza i jeszcze bardziej unikatowa. Podstawą wciąż są piękne melodie, ale na MOEN, drugim albumie formacji, Immanu El to dojrzały rockowy zespół o gigantyczym potencjale.
MOEN to bez watpienia jedno z najlepszych wydawnictw, jakie oferowała w minionym roku szwedzka scena niezależna. Polska publicznosć będzie mogła już wkrótce usłyszeć materiał na żywo.
Koncert: IMMANU EL (Gothenburg/SWE); support: NEONY(WRO) - start: 21.00 wstep: 20 zł. więcej na www.myspace.com/immanuelband oraz www.myspace.com/neony
*****************************************************
ODA FIRLEJ - Vein - 11 luego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Vein, swoje imię i nazwisko.
VEIN to jazzowe trio ze Szwajcarii wykorzystujące fortepian, kontrabas i perkusję. Twórczość muzyków inspirowana jest tradycją, ale nie brakuje tu nowatorskich pomysłów i eksperymentów choćby z elektroniką. Ich kompozycje są żywe, przestrzenne i pełne energii, choć zdarzają się utwory spokojniejsze, podszyte nostalgią.
Trio tworzy dwóch braci, Florian i Michael Arbenz oraz Thomas Lähns. Artyści współpracowali z wieloma uznanymi muzykami międzynarodowej sceny jazzowej, m.in. z nowojorskim saksofonistą Gregiem Osby, austriackim muzykiem jazzowym Wolfgangiem Puschnigiem czy kalifornijskim trębaczem Glennem Ferris. Michael Arbenz, w ciągu kilku ostatnich lat, działał jako lider wielu zespołów, koncertując i nagrywając w kilku krajach Europy. Spośród uznanych na świecie muzyków, z jakimi dane było mu współpracować znaleźli się m.in: Greg Osby, Wolfgang Puschnig, Glenn Ferris, Muneer B. Fennell, Kent Carter, Matthieu Michel czy Marc Johnson. Dał się również poznać jako muzyk klasyczny, grając z Pierrem Boulezem, Paulem Sacherem, Jürgiem Wyttenbachem, Ensemble Contrechamps czy Hansem Zehnderem.
Mając 13 lat, Thomas Lähns zaczął pobierać lekcje gry na basie u Tibora Elekesa. W 2001 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Bazylei, gdzie doskonalił grę na kontrabasie pod okiem Wolfganga Güttlera i Botonda Kostyaka. Jako muzyk jazzowy grał ze znanymi artystami takimi jak Greg Osby, Glenn Ferris czy Wolfgang Puschnig. Jako klasyk pracował w orkiestrach prowadzonych przez takie sławy jak Heinz Hollinger czy Peter Eötvös. Florian Arbenz koncertował i nagrywał z Kirkiem Lightseyem, Gregiem Osbym, Glennem Ferrisem, Wolfgangiem Puschnigiem, Bennie`m Maupinem, Matthieu Michelem czy Claudio Pontiggia. W przestrzeni muzyki klasycznej pracował jako perkusista na licznych festiwalach z Heinzem Holligerem, Kentem Nagano i Paulem Sacherem. Występował też na solowych koncertach w Europie i w Południowej Ameryce. W 2000 roku otrzymał Europejską Nagrodę Kultury za zaangażowanie w jazz i muzykę klasyczną.
Skład: Michael Arbenz fortepian; Thomas Lähns bass ; Florian Arbenz perkusja.
Więcej na: www.vein.ch
(bilety: 20 / 25 pln | do kupienia: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz przed koncertem)
*****************************************************
CENTRUM SZTUKI IMPART - Piotr Machalica - recital - 12 lutego - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Machalica, swoje imię i nazwisko.
Recital Piotra Machalicy składa się z piosenek dwóch poetów – Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa. Choć jeden mieszkał w Moskwie, a drugi w Paryżu byli sobie bardzo bliscy. Łączy ich to, że obaj przemawiali do nas dźwiękiem, słowem, humorem i poezją wytykając nam nasze wady i ułomności, zmuszając do refleksji i zadumy nad naszym życiem.
Akompaniuje zespół Janusza Bogackiego: Janusz Bogacki – fortepian; Tomasz Bogacki - gitara; Paweł Pańta- kontrabas.
(Bilety: 30 / 25 zł CS Impart tel. 071/ 341-94-32 [email protected] Punkty sprzedaży i sprzedaż internetowa: www.eventim.pl)
*****************************************************
KLUB ALIBI ul. Grunwaldzka 67 - Jamal - 14 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Jamal, swoje imię i nazwisko.
Historia Jamala rozpoczęła sie w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współprace, tworząc głównie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzna, kilkunastoosobowa ekipę Le Illjah, grająca muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z ta formacja, Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal. Przez jakiś czas kapele funkcjonowały równolegle, jednak w wyniku nieporozumien Miód odszedł z Le Illjah i zespół przestał istnieć. Demo składu Jamal spotkało sie natomiast z dużym zainteresowaniem wytwórni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy.
18 czerwca 2005 nakładem tejże wytwórni ukazał sie debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który spowodował ogromny wzrost popularności, głównie za sprawa singli „Policeman”, „Tubaka”, czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły sie utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet numery inspirowane jazzem. Utwór „Warto to przetrwać” znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał sie brytyjskiej kapeli Mattafix, ze umieścili go na własnej płycie „Rythm & Hymns”, pisząc do utworu własny tekst po angielsku („Freeman”).
Jamal zagrał mnóstwo koncertów zarówno z żywym składem, złożonym głównie z jazzowych muzyków (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak również z Djem jako Jamal Sound System. Od niedawna zespół zrezygnował z sound systemow na rzecz grania tylko z żywym składem.
3 października 2008 zespół powrócił z nowa płyta „Urban Discotheque”, na której gościnnie pojawili sie m.in. Grubson, Cheeba, czy beatboxer Zgas. Na płycie znajduje sie 16 kompozycji, których twórcami są Miód wraz z Kuba Galińskim i Andrzejem „Gienia” Markowskim oraz Frenchmanem. Nowe wydawnictwo promuje teledysk do połączonych utworow „Pojde tylko tam” i „Pull up”. Po wydaniu płyty zespół zagrał serię koncertów promocyjnych oraz dużą trasę odwiedzając większość miejsc na koncertowej mapie Polski. Do tego doszły dwa wyjazdy do USA, uczestnictwo w ogólnoświatowej promocji gra Need for Speed: Shift. Utwór „Pull Up” znalazł się na ścieżce muzycznej dołączonej do gry.
(Bilety: - 20 PLN przedsprzedaż - 25 PLN w dniu koncertu do nabycia: Klub Muzyczny ALIBI ul. Grunwaldzka 67, Wrocław Klub Muzyczny Łykend ul. Podwale 37, Wrocław Klub Muzyczny Alive ul. Kolejowa 12, Wrocław Sklep Muzyczny De'Molika ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław)