Wygrywaj bilety z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 10.02.2010, 09:56 | Zmodyfikowano: 10.02.2010, 13:01
A|A|A

KLUB BEZSENNOŚĆ - Immanu El + Neony - 10 lutego - godz. 21.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Immanu El, swoje imię i nazwisko.

Więcej o zespołach na www.myspace.com/immanuelband

oraz www.myspace.com/neony

Immanu El to młody szwedzki zespół wyróżniający się oryginalnym brzmieniem mieszanka dynamicznych gitar, klawiszowych przestrzeni, zniewalajacych wokali i klimatu północy. Ich muzyka to szerokie spektrum harmonicznej ekspresji i przełamań dynamiki. W początkach działalności Immanu El był zespołem silnie zasłuchanym w postrocku i muzyce eksperymentu. Z czasem doszły do tego inspiracje popem. Z miksu wpływów wykluł się wyjątkowy styl grupy fundament wydanego trzy lata temu debiutanckiego albumu. Zespół założył w 2004 roku wówczas 16-letni Carl Strangberg wspólnie ze swoim bratem blizniakiem, Perem, i wieloletnimi przyjaciółmi, Michaelem Perssonem i Emilem Karlssonem. Przez następny rok zamykali się w starej stajni na wsi niedaleko rodzinnego Jonkoping i grali atmosferyczny pop. Po skończeniu liceum przeniesli się do Gothenburga, podpisali kontrakt z And The Sound Records i poszerzyli skład o dwóch nowych członków, Davida Lillberga i Jonatana Josefssona. Zarówno wydany w 2007 roku debiut zespołu, They'll Come, They Come, jak i występy na żywo zebrały najlepsze recenzje w różnych zakatkach swiata. Nie zmieniły się ambicje by stworzyć cos urzekajacego, pięknego, niecodziennego. Zmieniły się narzędzia. Bo chłopcy dorosli, a wraz z nimi dojrzała ich muzyka, dzis mocniejsza i jeszcze bardziej unikatowa. Podstawa wciaż sa piękne melodie, ale na MOEN, drugim albumie formacji, Immanu El to dojrzały rockowy zespół o gigantyczym potencjale.

MOEN to bez wątpienia jedno z najlepszych wydawnictw, jakie oferowała w minionym roku szwedzka scena niezależna. Polska publicznosć będzie mogła już wkrótce usłyszeć materiał na żywo.

***********************************************************

TEATR POLSKI (scena na Świebodzkim) - Szajba - 13 lutego - godz. 16.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Szajba, swoje imię i nazwisko.

Sztuka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk ma charakter czarnej i absurdalnej political fiction. Wiktoria, żona dożywotniego premiera Polski, Mistera Ble, żyje w melancholii i poczuciu niespełnienia. Jej mąż intensywnie zajmuje się Polską (choć ona sama, której w sztuce dano głos, zupełnie sobie tego nie życzy) i odkłamywaniem historii. Wybawieniem dla Wiktorii staje się wieść, że Kujawy opanowane zostały przez islamopodobnych terrorystów-separatystów, proklamujących stworzenie Wielkich Kujaw... Byli już talibowie w Klewkach, mogą być i szahidzi znad Brdy. W sztuce Szajba, utrzymanej w prekursorskiej w Polsce konwencji political fiction & comedy, województwo kujawsko-pomorskie wypowiada posłuszeństwo IV RP i walczy o Wielkie Kujawy. Współczesna Polska to azyl ekstremistów wszelkiej maści. Styl Szajby wziął się ze skeczy Monty Pythona i kreskówki South Park. Dzielnie trzyma się również rodzimej tradycji Teatrzyku Zielona Gęś [...]. To teatralny anarchizm w stanie czystym, królestwo nonsensownych bon motów, melanż pozornie nieprzystających do siebie elementów. Drwina z podejrzanych od zawsze wartości, zawłaszczanie realnych postaci z mediów, rozpoznawalne aluzje do niestety wciąż czynnych polityków. Sikorska zderza klisze medialne, stereotypy narodowe, kiksy językowe.

*****************************************************

TEATR WSPÓŁCZESNY duża scena - Nakręcana pomarańcza - 11 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Nakręcana pomarańcza, swoje imię i nazwisko.

NAKRĘCANA POMARAŃCZA, wg Anthony'ego Burgessa - Koprodukcja z Wrocławskim Teatrem Pantomimy.

"Nakręcana pomarańcza" to najsłynniejsza powieść brytyjskiego pisarza, "tak samo genialna i mądra, jak sensacyjna i prowokująca" (R. Stiller), która po ukazaniu się w 1962 r. wzbudziła skrajne reakcje czytelników i krytyki. Książka stała się kanwą kultowego filmu Stanleya Kubricka "Mechaniczna pomarańcza" Burgess stworzył świat napiętnowany duchową śmiercią. W nieokreślonej przyszłości i nienazwanym mieście grasują młodociane bandy. Dla Alexa, nastoletniego bohatera powieści, i jego kompanów sensem życia są kradzieże, pobicia, gwałty, rozboje i morderstwa.

Ta wręcz karykaturalna przemoc spotyka się z obojętnością społeczeństwa i stróżów prawa. I właśnie "(…) nie opisy terroru i sadystycznych ekscesów stanowią istotę jego [Burgessa] fikcji, lecz to, co się nich uzewnętrznia: korzenie etyki osobistej i społecznej, warunkującej ten chorobliwy system wartości, zachowań i współzależności." (Robert Stiller)

*****************************************************

REKLAMA