Wygrywaj bilety z www.radioram.pl
KLUB ALIBI (ul. Grunwaldzka 67) - Jamal - 14 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Jamal, swoje imię i nazwisko.
Historia Jamala rozpoczęła sie w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współprace, tworząc głównie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzna, kilkunastoosobowa ekipę Le Illjah, grająca muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z ta formacja, Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal. Przez jakiś czas kapele funkcjonowały równolegle, jednak w wyniku nieporozumien Miód odszedł z Le Illjah i zespół przestał istnieć. Demo składu Jamal spotkało sie natomiast z dużym zainteresowaniem wytworni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. 18 czerwca 2005 nakładem tejże wytwórni ukazał sie debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który spowodował ogromny wzrost popularności, głównie za sprawa singli „Policeman”, „Tubaka”, czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły sie utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet numery inspirowane jazzem. Utwór „Warto to przetrwać” znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał sie brytyjskiej kapeli Mattafix, ze umieścili go na własnej płycie „Rythm & Hymns”, pisząc do utworu własny tekst po angielsku („Freeman”). Jamal zagrał mnóstwo koncertów zarówno z żywym składem, złożonym głównie z jazzowych muzyków (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak również z Djem jako Jamal Sound System. Od niedawna zespół zrezygnował z sound systemow na rzecz grania tylko z żywym składem. 3 października 2008 zespół powrócił z nowa płyta „Urban Discotheque”, na której gościnnie pojawili sie m.in. Grubson, Cheeba, czy beatboxer Zgas. Na płycie znajduje sie 16 kompozycji, których twórcami są Miód wraz z Kuba Galińskim i Andrzejem „Gienia” Markowskim oraz Frenchmanem. Nowe wydawnictwo promuje teledysk do połączonych utworow „Pojde tylko tam” i „Pull up”. Po wydaniu płyty zespół zagrał serię koncertów promocyjnych oraz dużą trasę odwiedzając większość miejsc na koncertowej mapie Polski. Do tego doszły dwa wyjazdy do USA, uczestnictwo w ogólnoświatowej promocji gra Need for Speed: Shift. Utwór „Pull Up” znalazł się na ścieżce muzycznej dołączonej do gry.
(Bilety: - 20 PLN przedsprzedaż - 25 PLN w dniu koncertu do nabycia: Klub Muzyczny ALIBI ul. Grunwaldzka 67, Wrocław Klub Muzyczny Łykend ul. Podwale 37, Wrocław Klub Muzyczny Alive ul. Kolejowa 12, Wrocław Sklep Muzyczny De'Molika ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław )
*****************************************************************
RESTAURANT&CAFE OD NOVA - Kcham kino – muzyczny wieczór filmowy / gra dj Kumor - 13 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie o wartosci 100 zł. wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Kocahm kino, swoje imię i nazwisko.
Więcej na www.odnova.pl
******************************************************************
TEATR WSPÓŁCZESNY scena na strychu - Pasażerka - 13 lutego - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Pasażerka, swoje imię i nazwisko.
PASAŻERKA na podstawie powieści Zofii Posmysz - Reżyseria: Natalia Korczakowska.
„Właściwą kwestią dotyczącą obozowych okrucieństw nie jest obłudne pytanie o to, jak można było popełnić tak straszliwe zbrodnie przeciw istotom ludzkim. Uczciwiej a przede wszystkim użytecznej byłoby starannie zbadać procedury prawne i urządzenia władzy, przez które można było pozbawić istoty ludzkie uprawnień i prerogatyw do tego stopnia, że czyn popełniony przeciw nim nie jawił się jako zbrodnia." (Giorgio Agamben Homo sacer)
Prapremierowa realizacja sceniczna Pasażerki, słynnej powieści Zofii Posmysz z 1962 r., wedle której w 1963 r. Andrzej Munk nakręcił film należący do najlepszych obrazów polskiej kinematografii. Zofia Posmysz była więźniarką obozów koncentracyjnych m.in. Auschwitz). Jej powieść dzieje się kilkanaście lat po II wojnie na okręcie pasażerskim płynącym z Europy do Ameryki. Wśród pasażerów poznajemy niemieckie małżeństwo, Waltera i Lizę. Oboje niewiele wiedzą o swej przeszłości, ale tworzą harmonijny związek. W jednym z portów na statek wsiada pasażerka, która przypomina Lizie, służącej w kobiecych formacjach SS Auschwitz (jej mąż nie wie o tym), polską więźniarkę.
*********************************************************************
KLUB PALLADIUM zaprasza / Warszawa ul. Złota 9 /- Tony Allen - 11 lutego - godz. 21.00.
Tony Allen, legendarny perkusista, kompozytor i songwriter, współzałożyciel i wieloletni współpracownik orkiestry Feli Kutiego, zagra 20 lutego w warszawskim Palladium. Allen jest powszechnie uznawany za twórcę afrobeatu i afrofunku oraz, według Damona Albarna (Blur) i Briana Eno, za “jednego z największych żyjących perkusistów świata”. Jest też oficjalnym ambasadorem czołowego producenta zestawów perkusyjnych firmy Pearl. Ostatnio zasłynął bębniąc w jednym z projektów Albarna, The Good, The Bad & The Queen. Ponadto to również współpracownik takich postaci, jak Flea z Red Hot Chili Peppers, Salif Keita, Susheela Raman, Charlotte Gainsbourg czy Jimi Tenor. W Polsce po raz pierwszy Allen wystąpi z własną 10-osobową afrofunkową orkiestrą, promując najnowszy album “Secret Agent” wydany przez World Circuit – odkrywców m.in. Buena Vista Social Club. Start o godzinie 21.00. Otwarcie bram klubu godzinę wcześniej. Bilety na miejsca stojące dostępne są w cenie 95/110 złotych, na balkon po 115/130 złotych.
Sprzedaż za pośrednictwem: Ticketpro.pl, Eventim.pl, Ticketonline.pl, ebilet.pl, Bileteria.pl, Shortcut.pl, Asfalt.pl oraz w Waxbox shop, Sidlone shop, Hey Joe shop, Rubikon shop, Księgarnii CSW, klubie Powiększenie.