Wygrywaj z www.radioram.pl

Radio RAM | Utworzono: 15.02.2010, 11:05 | Zmodyfikowano: 15.02.2010, 14:14
A|A|A

STREFA WZ - Optimystic – koncert promujący debiutancką płytę – pod patronatem radia RAM - 21 lutego - godz. 18.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Optimystic, swoje imię i nazwisko.

12 lutego 2010 odbyła się ogólnopolska premiera debiutanckiej płyty zespołu Optimystic, zatytułowana po prostu "Optimystic". Repertuar Optimystic to spora dawka muzycznej energii. Zespół łączy ze sobą kilka gatunków, umiejętnie poruszając się pomiędzy funkiem, soulem, popem i r'n'b - tworząc porywający publiczność muzyczny koktajl. Charakterystyczny, niezwykle zmysłowy głos Bogny Jurewicz, czteroosobowa sekcja dęta, oryginalne aranżacje i brzmienia oraz znakomity kontakt z publicznością są ogromnym atutem grupy. Koncert premierowy promujący album odbędzie się w Strefie W-Z we Wrocławiu 21 lutego 2010 r. start o godz. 18.00. Optimystic powstał w lipcu 2007r. Jego założycielami są wokalistka Bogna Jurewicz oraz jego lider - Radosław Bąk. W styczniu 2008r. zespół zadebiutował koncertem na wrocławskim Rynku, występując już w pełnym 9 osobowym składzie. Warto podkreślić, że był to debiut niecodzienny - bo przed niemal 100 tysięczną publicznością, która niezwykle ciepło i owacyjnie przyjęła wrocławskich artystów. Optimystic szybko zaczął zdobywać coraz większą popularność najpierw na terenie Dolnego Śląska, a następnie w kraju, czego efektem jest powstanie płyty i jej ogólnopolska premiera. Wydawcą albumu jest Luna Music.

Więcej informacji na: www.myspace.com/optimystic.optimystic

www.luna.pl

*************************************************************

KLUB ALIBI ul. Grunwaldzka 67 - New Model Army - 21 lutego - godz. 20.00.Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, New Model Army, swoje imię i nazwisko.

Legendarna formacja New Model Army wystąpi w Polsce w ramach europejskiej trasy promującej nowy krążek "Today Is A Good Day". Zespół zagra przed wrocławską publicznością 21 lutego w klubie Alibi.

Historia New Model Army sięga 1980 roku, od początku liderem zespołu jest Justin Sullivan – wokalista, twórca tekstów i współtwórca muzyki. Pozostali członkowie założyciele to Stuart Morrow i Phil Tompkin. W ciągu pierwszego roku basista Phill został zastąpiony Robbem Waddingtonem, jednakże konsekwencja w budowaniu unikalnego stylu muzycznego zespołu pozostała. Pierwszy undergroundowy singiel zespołu był owocem kilku koncertów, jakie grupa dała w Londynie w 1982 roku. Jednak prawdziwą sensację wzbudził występ grupy w popularnym brytyjskim show „The Tube” dwa lata później. Jakimś sposobem około 30 fanów zespołu zdołało dostać się do studia w trakcie programu na żywo. Żywiołowa reakcja publiki na wykonane przez New Model Army „Christian Militia” przeszła do historii, ich pierwszy album „Vengeance”, trafił na 1. miejsce listy Independent Charts, a wielkie wytwórnie, które dwa lata wcześniej odrzuciły materiał grupy, teraz walczyły by zaoferować muzykom jak najlepszy kontrakt. Kolejny przełomowy moment w karierze zespołu to rok 1986. Legendarny producent Glyn Johns (współpracował między innymi z Led Zeppelin, The Rolling Stones czy The Beatles) zgodził się wyprodukować kolejny album zespołu – „The Ghost of Cain” – który okazał się jednym z największych sukcesów grupy i pozwolił im przedostać się do pierwszego szeregu gwiazd alternatywnego rocka w Wielkiej Brytanii. Obecnie zespół występuje w składzie: Justin Sullivan (wokal i gitara elektroniczna), Nelson (bas), Dean White (klawisze, gitara), Michael Dean (instrumenty perkusyjne) oraz Marshall Gill (gitara) , a jego 11 krążek studyjny to wciąż pełne charyzmy rockowe granie. Inspiracje muzyczne New Model Army obejmują folk rocka, indie-rocka, rocka gotyckiego, ale również metal.

(21.02.10 godz.20.00 bilety: 49 zł – przedsprzedaż, 55 zł – w dniu koncertu do nabycia:Alibi Club, Klub Muzyczny Łykend, Klub Muzyczny Alive, Sklep Muzyczny De'Molika, Salony EMPiK w całym kraju, Sklepy MediaMarkt w całym kraju, CiK, oraz na stronach: www.wrockfest.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl )

*************************************************************

TEATR WSPÓŁCZESNY scena na strychu - Pasażerka - 16 lutego - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Pasażerka, swoje imię i nazwisko.

PASAŻERKA - na podstawie powieści Zofii Posmysz - Reżyseria: Natalia Korczakowska.

„Właściwą kwestią dotyczącą obozowych okrucieństw nie jest obłudne pytanie o to, jak można było popełnić tak straszliwe zbrodnie przeciw istotom ludzkim. Uczciwiej a przede wszystkim użytecznej byłoby starannie zbadać procedury prawne i urządzenia władzy, przez które można było pozbawić istoty ludzkie uprawnień i prerogatyw do tego stopnia, że czyn popełniony przeciw nim nie jawił się jako zbrodnia." (Giorgio Agamben Homo sacer) Prapremierowa realizacja sceniczna Pasażerki, słynnej powieści Zofii Posmysz z 1962 r., wedle której w 1963 r. Andrzej Munk nakręcił film należący do najlepszych obrazów polskiej kinematografii. Zofia Posmysz była więźniarką obozów koncentracyjnych m.in. Auschwitz). Jej powieść dzieje się kilkanaście lat po II wojnie na okręcie pasażerskim płynącym z Europy do Ameryki. Wśród pasażerów poznajemy niemieckie małżeństwo, Waltera i Lizę. Oboje niewiele wiedzą o swej przeszłości, ale tworzą harmonijny związek. W jednym z portów na statek wsiada pasażerka, która przypomina Lizie, służącej w kobiecych formacjach SS Auschwitz (jej mąż nie wie o tym), polską więźniarkę.

*************************************************************

KLUB MUZYCZNY ŁYKEND ul. Podwale 37/38 - Sidney Polak Soundsystem + Bethel - 19 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Sidney Polak, swoje imię i nazwisko.

Sidney Polak, właśc. Jarosław Marek Polak (ur. 7 października 1972 w Warszawie) – polski muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jego pierwszym zespołem była Cytadela, w której grał od 1988 do 1994. W międzyczasie, w 1990 został perkusistą reaktywowanego zespołu T.Love. W 1994 wraz z Maćkiem Majchrzakiem stworzyli Incrowd, w którym Sidney grał do 1998. W 2002 rozpoczął karierę solową z zespołem Sidney Polak, a w 2004 roku wydał z nim płytę, na której zaprezentował muzykę reggae, hip-hop i folk. Album i muzyk otrzymali sześć nominacji do nagrody Fryderyk roku 2004 (wygrał w kategoriach: kompozytor roku, autor roku i album roku - muzyka alternatywna). 27 marca 2009 miała miejsce premiera drugiej płyty pod tytułem Cyfrowy styl życia[1], która została wydana przez EMI Music Poland. Pseudonim Sidney pochodzi z jednego z koncertów T.Love, na którym wokalista tego zespołu, Muniek Staszczyk, podczas przedstawiania składu zażartował, że na perkusji gra Sydney Pollack, którego twórczości tak naprawdę Jarosław Polak nie lubi[2].

BETHEL Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Dziś na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo i może dlatego wciąż nie nagrał jeszcze swojej pierwszej płyty, za to często koncertuje, zarówno w małych klubach, jak i na dużych plenerowych scenach.

*************************************************************

KLUB MUZYCZNY ŁYKEND ul. Podwale 37/38 - Pablopavo - 20 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Pablopavo, swoje imię i nazwisko.

Byłem (w przeciwieństwie do Ciebie) ślicznym chłopcem. W żłobku ksywka "Amorek". W przedszkolu całowałem się za domkiem z Magda B. w podstawówce do 4. klasy byłem najlepszym uczniem.a potem nie. Przed 8 klasą byłem 2 razy usunięty (no wyproszony) ze szkół i kończyłem daleko od domu ale za to 1 raz w życiu skończyłem klasę z czerwonym paskiem i dostałem się do liceum. Trenowałem (najdłużej i z zacięciem) tenis stołowy oraz piłkę kopaną (niestety mama zabroniła) i kosza (centymetry zabroniły). Po okresie sportowym (niby jeszcze w liceum coś tam, ale amatorsko) nastąpił okres powolnej degrengolady (papieroski, alkohol i takie tam oraz muzyka i poboczne). Pierwszy koncert zagrałem w wieku 15 lat (zespół Kaligula) miałem wtedy długie blond loki i koralików za dużo. Grałem na gitarze i fałszowałem. Chcieliśmy grac bluesa, ale punk rock nam wychodził. Potem się przekształciliśmy (w ramach poszukiwania najgorszej nazwy dla zespołu) w colour of the silence - i graliśmy juz bluesa i reggae trochę. Niestety pisałem wtedy "poetyckie" teksty i było to gorsze nawet od śpiewu mojego. Później wraz z przyjaciółmi założyliśmy mocno nieformalne Antikonsjum Rekordz i nagraliśmy 156 płyt (absolutnie poważnie). Wszystkie utwory powstawały improwizowane i były rejestrowane --w trakcie jednej sesji nie wolno było zagrać 2 razy na tym samym instrumencie. Robiliśmy też naklejki jako Podreme Crew i nigdy w życiu już się tyle nie nauczyłem o "sztuce" i życiu. Skład Antikonsjum był różny - od 8 do 15 osób, nie było kart członkowskich. Rozpiętość wiekowa tez spora - ja byłem najmłodszy i maniana znana później z Magary. Najstarszy był Oris - mój guru - najbardziej utalentowany człowiek jakiego znam, miał ze 30 lat wtedy. Z Antikonsjuma (który istnieje zawsze) wykrystalizowały się, Saduba (reggae) i Trupia czaha (nie reggae - raczej free jazzowy). W obu grałem na gitce, a w Sadubie zacząłem nawijać. Zagraliśmy 2 koncerty i na jednym z nich poznałem Krzaka i Kubę. Po rozpadzie Saduby powstała Magara i koło '99 albo '00 Zjednoczenie SS. No w międzyczasie studiowałem i marzyłem o karierze naukowej . No a potem to już wiesz Vava, Sedativa i inne.

REKLAMA