Wygrywaj bilety z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 19.02.2010, 09:55 | Zmodyfikowano: 19.02.2010, 16:07
A|A|A

TEATR MUZYCZNY CAPITOL - Digit all love / koncert promujący drugą płytę V-fau – płyta pod patronatem radia RAM - 1 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Digit all love, swoje imię i nazwisko.

Nowa płyta to niezwykle różnorodna i pełna zaskakujących zestawień. Ostre i drapieżne utwory łączą się z lekkimi melodiami a surowa elektronika ze szlachetnym akustycznym brzmieniem. Całość zatopiona jest w rozpoznawalnym brzmieniu zespołu opartym na pełnym instrumentalnym składzie, żywej perkusji, gitarze i trio smyczkowym oraz wokalu Natalii Grosiak. Dopełnieniem całości są teksty poetów polskich (Asnyk, Tetmajer, Wyspiański, Poświatowska) oraz utwory instrumentalne. Warto dodać, że masteringiem płyty zajął się sam Denis Blackham ze Skye Mastering; człowiek którego nazwisko widnieje na płytach takich wykonawców jak Brian Eno, Krafwerk, New Model Army czy Anthony And The Johnsons.

„V” to zdecydowanie nowe, bardzo świeże oblicze Digit All Love. Album promuje podwójny singiel („Po co się budzą pragnienia szalone” oraz „Flesh”), który można posłuchać na stronie MySpace zespołu (www.myspace.com/digitalllove).

Program płyty: 1. flesh; 2. po co się budzą pragnienia szalone; 3. dandelions ; 4. be close ; 5. affective gravity; 6. szukam Cię ; 7. vadya yantra ; 8. do ciebie poprzez czas; 9. w czyichże rękach byłem manekinem; 10. ame ni mo makezu ; 11. promenade d'adieu au point de jour ;

Płyta Digit All Love “V” ukaże się na rynku 22 lutego 2010 roku dzięki firmie Mystic Production, natomiast już 1 marca zespół zagra premierowy koncert we wrocławskim Capitolu. Zapraszamy!

*************************************************************

ODA FIRLEJ - Before Cars + Paundy - 19 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Before Cars, swoje imię i nazwisko.

Before Cars to czteroosobowy zespół z Kingston w stanie Waszyngton, którego liderem jest Chad Channing, były perkusista Nirvany, udzielający się przy nagrywaniu albumu "Bleach". Ze swym młodym projektem tworzy melodyjne utwory spod znaku indie rocka, inspirując się przy tym muzyką popularną lat 60’ i 70’ czy dokonaniami grupy Young Marble Giants.

Artyści mają na koncie jeden, debiutancki album „Walk Back” (15.06.2009, Flotation Records) wydany de facto równe 20 lat po premierze „Bleach” Nirvany. Występ będzie supportowany przez sześcioosobowy, multiinstrumentalny, wszechstronny i widowiskowy zarazem – projekt Paundy ze Seattle.

BEFORE CARS - Skład: Chad Channing - drums, guitar, vocal. Andy Miller - bass, piano. Paul Burback - guitars, voc al. Justine Jeanotte - violin.

www.flotationrecords.com

www.myspace.com/beforecars

Artykuł: Chris King / The Rolling Stone / 28 kwietnia 2009 W połowie lat 90-tych Chad Channing siedział w Soundhouse Recording studio w Seattle z Jackiem Endino, który pracował nad remasteringiem płyty zespołu Channinga the Methodists.

“Zrobiliśmy sobie przerwę, poszliśmy do sklepu, a Jack powiedział mi, że zawsze uważał, że rzeczy które pisałem były w porządku,” mówi Channing. “Od tej pory zawsze namawiał mnie żebym nagrywał własne piosenki.”

Jakieś 15 lat później wyszła płyta z kompozycjami Channinga — Walk Back, nagrana z nowym zespołem. Została wydana przez Flotation Records 15 czerwca 2009. Data nieprzypadkowa i znacząca dla sceny muzycznej Seattle. Przypadło na nią bowiem 20-lecie innego debiutu nagranego również przez Endino: Bleach Nirvany, z Channingiem na perkusji. “To poniekąd antologia,” mówi Channing o Walk Back. “To zbiór piosenek napisanych przeze mnie przed, podczas oraz po współpracy z Nirvaną.”

Mimo, że zazwyczaj pisze na gitarę, na płycie gra również jako basista i śpiewa.

Before Cars to ponadto gitarzysta Paul Burback oraz perkusista Andy Miller. Justin Jeanotte dodaje kolorytu na skrzypcach, Endino śpiewa w chórkach, a Derek Burns w dwóch kawałkach gra na gitarze. Cały artykuł w wersji oryginalnej

Paundy to sześcioosobowy skład grający muzykę w większości instrumentalną, choć nie improwizowaną, inspirowaną filmem, telewizją, jazzem i punkiem. Jak sami mówią: „Gramy wszystko niezależnie od stylu. Nasza współpraca zaczęła się od Paula i Andyego (to z ich imion powstała nazwa zespołu Paul+Andy=Paundy). W połowie lat 90-tych zaczęliśmy robić cztero ścieżkowe nagrania na kasety. Nigdy nie myśleliśmy, że ktokolwiek będzie ich słuchać, więc czuliśmy się swobodnie, a to skłaniało do eksperymentowania. Po kilku latach graliśmy na żywo jako duet przy okazji wernisaży w Seattle i do filmów bez dźwięku.

Siedzieliśmy dookoła stołu pełnego instrumentów i dziecięcych zabawek, wymieniając się nimi. Nasz przyjaciel Tony, artysta z Filadelfii, wykorzystywał naszą muzykę do swoich filmów (Benkyo Productions) i z czasem stał się oddanym fanem Paundy. Tony też jest muzykiem i w ten sposób został trzecim członkiem zespołu. Justine Jeanotte zaczęła grać z nami na skrzypcach w roku 2000, a praca z nią dała nam całkiem nowy wymiar muzyczny. Justine gra również na klawiszach i perkusji podczas naszych występów na żywo. Zawsze chcieliśmy wprowadzić do naszego brzmienia waltornię; w końcu znaleźliśmy dobrego dęciaka – to Drew, który gra na trąbce, puzonie, harmonijce i w zasadzie na wszystkim co leży obok niego przy stole Paundy. W ciągu wielu lat i prawie przez przypadek, staliśmy się pełnym zespołem, a nasze koncerty stały się dość wyszukanymi i złożonymi formami scenicznymi z filmem i kostiumami”.

Paundy to: Paul Burback, Andy Miller, Chad Channing, Anthony Dattilo, Justine Jeanotte, Drew McCabe. www.myspace.com/paundy

(Bilety: 20 / 25 pln | do kupienia: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz przed koncertem)

*************************************************************

WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH - XXI Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu 2010" / XXV lat zespołu Zejman & Garkumpel - czyli ćwiartka z Zejmanem – pod patronatem Radia Wrocław - 19 lutego - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Szanty, swoje imię i nazwisko.

XXV lat zespołu Zejman & Garkumpel - czyli ćwiartka z Zejmanem EKT- Gdynia, Za Horyzontem, Waldek Mieczkowski, Andrzej Korycki & Dominika Żukowska, Zejman & Garkumpel, Orkiestra Samanta, Betty Blue, Ryczące Dwudziestki, Arek Wlizło

(bilety: 30 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu więcej info na: www.szanty.com.pl)

*************************************************************

TEATR WSPÓŁCZESNY duża scena - Akropolis. Rekonstrukcja - 19 lutego - godz. 18.15. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Akropolis, swoje imię i nazwisko.

Grecki reżyser i polscy aktorzy poszukują najważniejszych miejsc na mapie zbiorowej pamięci Polaków.

AKROPOLIS. REKONSTRUKCJA na motywach dramatu St. Wyspiańskiego i przedstawienia J. Grotowskiego ; reż. Michael Marmarinos . Premiera - 11 grudnia 2009r.

„Akropolis. Rekonstrukcja” to unikalny eksperyment, którego istotą jest próba zbudowania teatralnego muzeum naszej zbiorowej pamięci. Muzeum na miarę XXI wieku – w którym prowokowany wszystkimi dostępnymi środkami widz, musi sam podejmować decyzje, co ogląda, a przede wszystkim w jakim porządku ogląda zgromadzone eksponaty. Grecki reżyser i polscy aktorzy, niczym grupa turystów zaproszą publiczność do odbycia niezwykłej podróży w poszukiwaniu polskiego Akropolis. Ta niecodzienna wizyta na terenie/w przestrzeni akropolu, to poszukiwanie w sferze znaków językowych, ale także barw, kształtów i dźwięków. Tekst dramatu Stanisława Wyspiańskiego (z 1904 roku) oraz pamięć spektaklu Jerzego Grotowskiego (premiera w 1962) pełnią w tym przedsięwzięciu rolę turystycznych przewodników. W jakim stopniu jednak ich doświadczenie okaże się dla nas użyteczne? – będziemy musieli przekonać się sami. Spektakl będzie nie tylko rekonstrukcją samego pojęcia „najwyższego punktu w mieście-państwie” (bo takie jest etymologiczne znaczenie słowa ‘akropolis’), ale przede wszystkim próbą zdefiniowania go na nowo. Rozszyfrowania, jakie mechanizmy rządzą naszą pamięcią oraz zrekonstruowania narodowej tożsamości – zbiorowej i indywidualnej, zdiagnozowania jej kondycji na koniec 2009 roku.

*************************************************************

KLUB MUZYCZNY ŁYKEND ul. Podwale 37/38 - Sidney Polak Soundsystem + Bethel - 19 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM,Sidney Polak, swoje imię i nazwisko.

Sidney Polak, właśc. Jarosław Marek Polak (ur. 7 października 1972 w Warszawie) – polski muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jego pierwszym zespołem była Cytadela, w której grał od 1988 do 1994. W międzyczasie, w 1990 został perkusistą reaktywowanego zespołu T.Love. W 1994 wraz z Maćkiem Majchrzakiem stworzyli Incrowd, w którym Sidney grał do 1998. W 2002 rozpoczął karierę solową z zespołem Sidney Polak, a w 2004 roku wydał z nim płytę, na której zaprezentował muzykę reggae, hip-hop i folk. Album i muzyk otrzymali sześć nominacji do nagrody Fryderyk roku 2004 (wygrał w kategoriach: kompozytor roku, autor roku i album roku - muzyka alternatywna). 27 marca 2009 miała miejsce premiera drugiej płyty pod tytułem Cyfrowy styl życia[1], która została wydana przez EMI Music Poland. Pseudonim Sidney pochodzi z jednego z koncertów T.Love, na którym wokalista tego zespołu, Muniek Staszczyk, podczas przedstawiania składu zażartował, że na perkusji gra Sydney Pollack, którego twórczości tak naprawdę Jarosław Polak nie lubi[2].

BETHEL Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Dziś na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo i może dlatego wciąż nie nagrał jeszcze swojej pierwszej płyty, za to często koncertuje, zarówno w małych klubach, jak i na dużych plenerowych scenach.

*************************************************************

KLUB MUZYCZNY ŁYKEND ul. Podwale 37/38 - Pablopavo - 20 lutego - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM,Pablopavo, swoje imię i nazwisko.

Byłem (w przeciwieństwie do Ciebie) ślicznym chłopcem. W żłobku ksywka "Amorek". W przedszkolu całowałem się za domkiem z Magda B. w podstawówce do 4. klasy byłem najlepszym uczniem.a potem nie. Przed 8 klasą byłem 2 razy usunięty (no wyproszony) ze szkół i kończyłem daleko od domu ale za to 1 raz w życiu skończyłem klasę z czerwonym paskiem i dostałem się do liceum. Trenowałem (najdłużej i z zacięciem) tenis stołowy oraz piłkę kopaną (niestety mama zabroniła) i kosza (centymetry zabroniły). Po okresie sportowym (niby jeszcze w liceum coś tam, ale amatorsko) nastąpił okres powolnej degrengolady (papieroski, alkohol i takie tam oraz muzyka i poboczne). Pierwszy koncert zagrałem w wieku 15 lat (zespół Kaligula) miałem wtedy długie blond loki i koralików za dużo. Grałem na gitarze i fałszowałem. Chcieliśmy grac bluesa, ale punk rock nam wychodził. Potem się przekształciliśmy (w ramach poszukiwania najgorszej nazwy dla zespołu) w colour of the silence - i graliśmy juz bluesa i reggae trochę. Niestety pisałem wtedy "poetyckie" teksty i było to gorsze nawet od śpiewu mojego. Później wraz z przyjaciółmi założyliśmy mocno nieformalne Antikonsjum Rekordz i nagraliśmy 156 płyt (absolutnie poważnie). Wszystkie utwory powstawały improwizowane i były rejestrowane --w trakcie jednej sesji nie wolno było zagrać 2 razy na tym samym instrumencie. Robiliśmy też naklejki jako Podreme Crew i nigdy w życiu już się tyle nie nauczyłem o "sztuce" i życiu. Skład Antikonsjum był różny - od 8 do 15 osób, nie było kart członkowskich. Rozpiętość wiekowa tez spora - ja byłem najmłodszy i maniana znana później z Magary. Najstarszy był Oris - mój guru - najbardziej utalentowany człowiek jakiego znam, miał ze 30 lat wtedy. Z Antikonsjuma (który istnieje zawsze) wykrystalizowały się, Saduba (reggae) i Trupia czaha (nie reggae - raczej free jazzowy). W obu grałem na gitce, a w Sadubie zacząłem nawijać. Zagraliśmy 2 koncerty i na jednym z nich poznałem Krzaka i Kubę. Po rozpadzie Saduby powstała Magara i koło '99 albo '00 Zjednoczenie SS. No w międzyczasie studiowałem i marzyłem o karierze naukowej . No a potem to już wiesz Vava, Sedativa i inne.

*************************************************************

KLUB PALLADIUM / Warszawa ul. Złota 9 - Tony Allen - 11 lutego - godz. 21.00

Tony Allen, legendarny perkusista, kompozytor i songwriter, współzałożyciel i wieloletni współpracownik orkiestry Feli Kutiego, zagra 20 lutego w warszawskim Palladium. Allen jest powszechnie uznawany za twórcę afrobeatu i afrofunku oraz, według Damona Albarna (Blur) i Briana Eno, za “jednego z największych żyjących perkusistów świata”. Jest też oficjalnym ambasadorem czołowego producenta zestawów perkusyjnych firmy Pearl. Ostatnio zasłynął bębniąc w jednym z projektów Albarna, The Good, The Bad & The Queen. Ponadto to również współpracownik takich postaci, jak Flea z Red Hot Chili Peppers, Salif Keita, Susheela Raman, Charlotte Gainsbourg czy Jimi Tenor. W Polsce po raz pierwszy Allen wystąpi z własną 10-osobową afrofunkową orkiestrą, promując najnowszy album “Secret Agent” wydany przez World Circuit – odkrywców m.in. Buena Vista Social Club. Start o godzinie 21.00. Otwarcie bram klubu godzinę wcześniej. Bilety na miejsca stojące dostępne są w cenie 95/110 złotych, na balkon po 115/130 złotych. Sprzedaż za pośrednictwem: Ticketpro.pl, Eventim.pl, Ticketonline.pl, ebilet.pl, Bileteria.pl, Shortcut.pl, Asfalt.pl oraz w Waxbox shop, Sidlone shop, Hey Joe shop, Rubikon shop, Księgarnii CSW, klubie Powiększenie.

REKLAMA