Wygrywaj bilety z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 08.03.2010, 10:01 | Zmodyfikowano: 08.03.2010, 12:42
A|A|A

KLUB OD ZMIERZCHU DO ŚWITU - Tito & Tarantula - 9 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Tito & Tarantula, swoje imię i nazwisko.

Ta amerykańska formacja, która na muzycznym rynku działa już od 1992 roku, doskonale znana jest wszystkim wielbicielom filmów Roberta Rodrigueza. Grupa stworzyła muzykę na potrzeby takich obrazów jak "Desperado" czy "Od Zmierzchu Do Świtu", gdzie również pojawiła się w roli muzyków - wampirów. Także podczas jednej z tras koncertowych, zespołowi jako trzeci gitarzysta towarzyszył sam Robert Rodriguez. Lider zespołu - Tito Larriva ma także na swoim koncie liczne role filmowe, np. zagrał on szaleńca w "Million Dolar Hotel" Wima Wendersa. W 1997 roku ukazał się długo oczekiwany debiut zespołu, rewelacyjnie przyjęty krążek "Tarantism", a już 2 lata później swoją premierę ma kolejny album „Hungry Sally & Other Killer Lullabies”, gdzie zespół znowu przy wykorzystaniu bardziej i mniej typowych instrumentów dla muzyki rockowej (jak skrzypce czy mandolina), stworzył zupełnie nową i pasjonującą jakość w muzyce. Ciekawostką może być również fakt, że w 1997 roku utwór „White Train” został motywem przewodnim…mistrzostw świata we wrestlingu.

Na kolejnej płycie – „Little Bitch”, która swoją premierę miała w 2000 roku, zespół poszedł w kierunku eksperymentów muzycznych: jednak nowatorskie brzmienie i zupełnie nowe podejście do wokali nie do końca odpowiadało fanom grupy i na kolejnym krążku – „Andalucia” (2002 r.), zespół powrócił do stylu wypracowanego na 2 pierwszych płytach. W kwietniu 2008 roku swoją premierę miał piąty album w dyskografii formacji - "Back Into The Darkness" natomiast na polskim rynku, krążek ten ukazał się na początku 2009 roku. Płyta zebrała doskonałe recenzje, a sam zespół spędził niemalże pół roku w trasie koncertowej promującej album, podróżując po całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Na polskich koncertach zespołu na pewno nie zabraknie nie tylko kompozycji z ostatniego krążka, ale również i tych najbardziej klasycznych, jak "After Dark", "Back to the House That Love Built" czy "Strange Face of Love". Zapraszamy!

Tito & Tarantula zagrają: 09.03.2010 - Wrocław, Od Zmierzchu do Świtu; 10.03.2010 - Katowice, Rialto; 11.03.2010 - Kraków , Rotunda; 12.03.2010 - Warszawa, Proxima;

Start koncertów godz. 20:00, otwarcie bram godz. 19:00

******************************************************

CS IMPART - Ethno Jazz Festiwal – Kroke - koncert promujący najnowszą płytę - 9 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Kroke, swoje imię i nazwisko.

KROKE zostało założone w 1992 roku w Krakowie („Kroke” znaczy w języku yiddish „Kraków”) przez trzech przyjaciół, absolwentów Akademii Muzycznej. Początkowo zespół grał muzykę bardzo mocno osadzoną w tradycji klezmerskiej, by z czasem wzbogacić ją o elementy jazzu i „world music”, tworząc swój własny, charakterystyczny styl.

W ciągu 15 lat działalności KROKE nagrało 7 autorskich płyt, z których dwie zostały nominowane do Nagrody Niemieckiej Krytyki Płytowej, a jedna – „Sounds of the Vanishing World” – otrzymała tę nagrodę w 2000 r. Swój pierwszy koncert poza granicami Polski KROKE zagrało w 1993 roku w Jerozolimie podczas uroczystości Survivors Reunion, na zaproszenie Stevena Spielberga. Od tego czasu zespół zdobył sobie wierną publiczność w krajach całej Europy. Koncerty na prestiżowych festiwalach WOMAD czy North Sea Jazz Festival zaowocowały współpracą m.in. z Peterem Gabrielem oraz z charyzmatycznym skrzypkiem Nigelem Kennedym, z którym KROKE nagrało przebojową płytę „East Meets East”.

Efektem współpracy KROKE z Edytą Geppert i pianistą jazzowym Krzysztofem Herdzinem jest płyta „Śpiewam życie”. Od 2004 roku z zespołem KROKE występuje i nagrywa perkusista jazzowy Tomasz Grochot.

Obecnie KROKE promuje swoją najnowszą płytę „Seventh Trip”, będącą efektem połączenia brzmień klezmerskich, orientalnych i jazzowych. Równocześnie Kroke realizuje wspólny projekt muzyczny z orkiestrą symfoniczną.

MUZYCY: Jerzy Bawoł – akordeon ; Tomasz Kukurba – altówka; Tomasz Lato – kontrabas ; Gościnnie: Tomasz Grochot – instrumenty perkusyjne.

 **************************************************

TEATR MUZYCZNY CAPITOL - Śpiewaj i Tańcz / Grażyna Brodzińska i Jacek Wójcicki - 8 marca - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Operetka, swoje imię i nazwisko.

Ona - Pierwsza Dama Polskiej Operetki, reprezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej, występuje na największych scenach muzycznych w Polsce i na świecie, On – utalentowany wokalista zachwycający swoją piękną barwą głosu laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych, artysta Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Widowisko „Śpiewaj i Tańcz” jest okazją, żeby zobaczyć i usłyszeć ten wyjątkowy duet, w niecodziennym repertuarze i aranżacjach, po raz pierwszy razem na scenie, a Grażynę Brodzińską podziwiać w zupełnie innym programie i wykonaniu. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna „CREO” złożona z młodych, utalentowanych i ambitnych muzyków, jednocześnie autorów oryginalnych aranżacji, co nadaje im nowego brzmienia z użyciem elektroniki. Widowisko to nie tylko znakomici soliści i orkiestra, ale również połączenie tańca, światła i obrazu, które z pewnością zaskoczy każdego. Podczas widowiska usłyszeć będzie można takie utwory jak: „The winner takes it all” z repertuaru Abby, „Hello” Lionela Richie, „Dzwonnika z Notre Dame”, duet ze Skrzypka na Dachu, „Strange” (Libertango), „Besame Mucho” w rytmie gorącej Samby, przeboje Jacka Wójcickiego ,czy też „Wonderful World” Louisa Armstronga, jak również przeboje Michaela Jacksona i wiele innych. 2 godzinne show to wspaniały pomysł na marcowy wieczór, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!!!!

**************************************************************

WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH - przedpremierowy pokaz filmu „Droga” - 8 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Droga, swoje imię i nazwisko.

Już 8 marca ma miejsce premiera filmu "Droga" w reżyserii Grzegorza Korczaka, z tej okazji odbędzie się pokaz filmu z udziałem bohaterów dokumentu - jazzmanów z Sao Paulo Underground i Mikrokolektywu we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych - początek o godz.20:00. Zapraszamy!

Film dokumentalny "Droga" (Antena Krzyku / Opensources) w reżyserii Grzegorza Korczaka, ukazuje spotkanie Sao Paulo Underground i Mikrokolektywu - jazzmanów z Brazylii, Stanów Zjednoczonych i Polski, którzy nie znając wspólnego języka, mogą się porozumieć tylko poprzez wspólne granie Czarno-białe, ziarniste zdjęcia i muzyka opisują emocje i przeżycia, które trudno oddać słowami. Jazzowe wariacje przecięte są obrazami bez jakiegokolwiek dźwięku. Przenikliwe portrety i gęste kadry przepleciono z chwilami czerni. Polifonia dzieła umożliwia widzowi kontakt z filmem przy wyostrzeniu zmysłów, odbycie indywidualnej podróży w kaskadzie dźwięku i obrazu. Wyciszanie środków wyrazu, stanowiące swoistego rodzaju intermedia, czy pauzy, buduje przestrzeń swobodnej interpretacji dzieła.

Grzegorz Korczak, wykorzystując plansze z napisami, stosuje przewrotne nawiązanie do filmu niemego. Reżyser z niezwykłą wrażliwością wkroczył w świat muzyków Sao Paulo Underground i Mikrokolektywu, towarzysząc im podczas trasy koncertowej po Polsce i Czechach. Cierpliwie obserwował artystów w trakcie grania jak i poza sceną. Dzięki temu, możemy oglądać natchnionych muzyków, na których twarzach maluje się ekstaza, szał czy zmęczenie. W filmie uchwycone zostały unikalne, spontaniczne koncerty, które odbywały się bez publiczności, dla drzew - w lesie, dla morza - na cyplu. Świat dźwięków Sao Paulo Underground to połączenie free-jazzu z brazylijskimi rytmami i śmiałych eksperymentów laptopowych. Ich płyta "The Principle Of Intrusive Relationships" znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych albumów magazynu "Wire". Takara, Ribeiro, Mazurek, Suchar i Majewski współtworzą m.in. takie zespoły jak Chicago Underground, Tortoise, Sao Paulo Undergorund, Exploding Star Orchestra, Mikrokolektyw, Slug Duo, Robotobibok.

Grzegorz Korczak, reżyser, operator, scenarzysta, ur. 27.03.81 we Wrocławiu. Absolwent wydziału operatorskiego na PWSFTviT w Łodzi. Niedawne jego projekty to "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki, nominowany do Oskara, którego Grzegorz Korczak zajmował się postprodukcją. Korczak jest także autorem zdjęć do filmu "Promenade" wyreżyserowanego przez Sabine El Schamaa. Światowa premiera filmu odbyła się na Berlinale 2009, został nakręcony w Bejrucie ze środków Berlin Today Award 2008. Grzegorz Korczak jest autorem 20-tu filmów krótkometrażowych, fabularnych i dokumentalnych, wielu teledysków i animacji (3D, 2D, plastelinowych), oraz form video-art. Swoje, wielokrotnie nagradzane filmy, prezentował na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą (NY, Tokyo, Berlin, Paryż, Praga, Madryt, Barcelona, Oberhaussen, Camerimage) oraz telewizjach (Canal+, Kino Polska, TVP, amerykańska CSS i innych sieciach). Jest założycielem grupy filmowej Valium4Kids.

Oficjalna strona reżysera: http://www.valium4kids.com/ (informacja prasowa: Valium4Kids)

Film można zamówić na: http://www.antenakrzyku.pl/

********************************************************

CENTRUM KULTURY AGORA ul. Serbska 5a - Biff – koncert promujący album „Ano” - 8 marca - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Biff, swoje imię i nazwisko.

ROCKOWA NATURA, PUNKOWA DUSZA! Premiera albumu Ano – BiFF „Po dotychczasowych koncertach zespół zbiera same dobre recenzje. Nic dziwnego, bo Biff tworzą muzycy dobrze znani fanom krajowej alternatywy. Odważnie wchodzą na krajową scenę pop i mają szansę, żeby ją zmienid.“ M.Babko, Gazeta Wyborcza

"(...) barwny, odrobinę kabaretowy, łączący w beztroski sposób rock, punk i pop (...)„ R.Sankowski, Gazeta Wyborcza

„Dowcipne teksty to - poza przebojową muzyką (…)– najmocniejsza strona zespołu.” kulturaonline.pl

„BiFF- Jedna z najciekawszych rodzimych produkcji ostatnich miesięcy. Świetne melodie, intrygujące teksty, nonszalanckie aranże i ekspresyjna wokalistka powodują ze nie można przejśd obok ich debiutanckiej płyty obojętnie! Ta muzyka powinna być grana w każdej polskiej rozgłośni.” Artur Rojek

Definicja BiFF to po angielsku „cios” a po polsku oznacza projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmana znanych z zespołu Pogodno a zasilanych przez "najlepszą sekcję rytmiczną w kraju", czyli Jarka Kozłowskiego (Mitch&Mitch) i Michaela Pfeiffa (Pogodno). Brzmią rockowo, bigbeatowo, tanecznie, czasem glamrockowo. Oniryczny wokal Ani i słodkie melodie w połączeniu z ironicznymi tekstami i rock’n’rollową energią tworzą coś, co sam zespół nazywa onirycznym punkiem. BiFF zakooczył nagrywad swoją pierwszą płytę pt. Ano. Nagrania miały miejsce we Wrocławiu.

Producentem albumu jest Marcin Bors, znany m. in. z realizacji ostatnich dwóch solowych albumów Nosowskiej. Muzykę i słowa tworzy Ania wraz z Fochmanem, który skomponował między innymi takie przeboje jak ‘Orkiestra’ zespołu Pogodno. Jeden z tekstów, do piosenki „Adela”, napisała Dorota Masłowska. Biff w roku 2008 pojawił się na Festiwalu w Opolu w koncercie Premiery prezentując utwór "Ślązak". W tym samym roku wystąpili na festiwalu Heineken Open'er Festival w Gdyni. W roku 2009 zespół wystąpił między innymi na Slot Art Festival czy znanym Off Festival w Mysłowicach. Od początku swojego istnienia BiFF zagrał już ponad 50 koncertów! Zespół Biff dostał 7 nominacji do nagród Fryderyk 2010! Zespół : Ania Brachaczek (ex-Pogodno, ex-Los Trabantos, ex-Vietnam Vet Taxi Ride): vocal, keyboard Hrabia Fochman (ex-Pogodno): vocal, guitar Jarek Kozłowski ( Mitch&Mitch ): vocal, drums Michael Pfeiff (Pogodno): vocal, bass guitar Bilety (do nabycia w CK AGORA od 22 lutego): panowie 10 zł, panie 5 zł (Dzień Kobiet!)

Więcej informacji: www.biff.pl

www.galapagosmusic.pl

*******************************************************************

 KLUB ALIBI ul. Grunwaldzka 67 - Lao Che – koncert promujący płytę Prąd stały / prąd zmienny - 10 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Lao Che, swoje imię i nazwisko.

W roku 1999, muzycy zespołu Koli, wiedzeni zamiłowaniem do grania na żywo, postanowili powołać do życia zespół, który mógłby stanąć naprzeciw ich potrzebom i zainteresowaniom. Powstaje LAO CHE Co było wcześniej? Denat przez wiele lat grał na bębnach w zespole Hazael znanym ze znakomitych koncertów, choćby w Jarocinie w 93 i 94 roku oraz Metalmanii 1994 gdzie wystąpił u boku Morbid Angel, Cannibal Corpse i Samael. Brał udział w nagraniu trzech albumów: Thor (Loud Out Rec. 1994), When the Sun Is Dead (Baron Rec.1995), The Kiss and Other Movements (Ceremony Rec.1996). Produkcją tego ostatniego, realizowanego w niemieckim studio Woodhouse, zajął się Waldemar Sorychta znany z grupy Grip Inc. W tym samym czasie Spięty nabierał doświadczenia w death metalowym Aberration, zaś Dimon i Warz spotykali się na próbach zespołu Darkside. W 1996 roku Denat powołał do życia hip hopową formację Kanabiplanto, która doczekała się kasety Przyjaciele Jamesa B. (1997) wydanej nakładem QQRYQ Productions, zaś dwa lata później, jako Himillsbach, nagrał album z muzyką eksperymentalną. W tym samym czasie przestaje istnieć Kanabiplanto a w jej miejsce powstaje Koli. Do Denata dołącza perkusista Stonehenge - Dimon oraz Spięty - wtedy gitarzysta i wokalista harcorowego projektu Hope I, w którym aktywnie udzielał się również Żubr, późniejszy basista Lao Che. W 1999 Koli podpisało kontrakt z Warner Music Poland czego efektem była płyta pt. Szemrany. Podczas pracy nad tym albumem wykrystalizował się pierwszy skład zespołu Lao Che. Do Denata, Spiętego i Dimona dołączyli Warz, Żubr oraz Bogusławowicz. Muzycznie rozwinięty w ten sposób sekstet mógł spokojnie zabrać się do pracy nad pierwszym albumem. Praca następowała powoli, ze względu na ambicjonalne podejście muzyków i chęć stworzenia całości o konceptualnym charakterze. W tym czasie grupa zrobiła przedprodukcję całego materiału we własnym studio Schron; stroną produkcyjną materiału zajął się Warz. Podczas tej sesji objawił się całkowity obraz brzmienia pierwszej płyty zespołu, powstawały nowe utwory, rysowała się droga, którą Lao Che zrealizowało na debiutanckim albumie Gusła. W 2000 roku zespół podpisał kontrakt z firmą fonograficzną SP Records i między X 2000 a IX 2001, w Słabym Studio SP, zarejestrował 14 utworów. Realizacją nagrań zajął się Bogusławowicz. Nad większością miksów czuwał Sławek Janowski, z którym grupa współpracowała już wcześniej z przy produkcji debiutanckiego albumu Koli. W maju 2002 roku z zespołem rozstaje się jego gitarzysta - Michał Warzycki (Warz). Jego miejsce zajmuje Jakub Pokorski Krojc, grający wcześniej z płockiej formacji Ascaria. Zespół rozpoczyna próby i po kilku tygodniach gra swój pierwszy koncert (Olsztyn). Na początku roku 2003, do zespołu dołącza Trocki, który wypełnia muzykę Lao Che dodatkowymi instrumentami perkusyjnymi. Obecnie LAO CHE to septet, który tworzą: - Mariusz Denst - Hubert Dobaczewski - Michał Jastrzębski - Rafał Borycki - Filip Różański - Jakub Pokorski - Maciek Dzierżanowski Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie Gusła, wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Podano to w mieszance nowoczesnych brzmień co uatrakcyjnia i ujednolica charakter muzyki zespołu, która miałaby być sugerowana obecnemu słuchaczowi. Należy spodziewać się tekstów o charakterze archaicznym, wiele neologizmów i zapożyczeń z kultury wschodnich Słowian znalazło tutaj swoje miejsce. Jest to dziwny zlepek kulturowy, o dość ciemnym i tajemniczym koncepcie, związanym z Gusłami, czyli obrzędem wywoływania duchów. Całość zabrudzono wstawkami sampli, oraz szumami radiowymi co nadaje muzyce oryginalnego charakteru. Jest to autentyczna i niecodzienna płyta, która powinna zainteresować słuchaczy szukających w muzyce czegoś więcej niż rytmu i melodii. Pomysł na drugą płytę zespołu Powstanie Warszawskie pojawił się już podczas końcowego etapu prac nad płytą Gusła. Przez długi czas dojrzewał i nabierał kształtów. W połowie 2003 roku zespół zaczął tworzyć muzykę, która ma 0dzwierciedlać 10 obrazów (najbardziej znamiennych dla tego zrywu wydarzeń). Płyta została nagrana w wyposażonym w stare sprzęty studio Rogalów Analogowy. Do nagarań użyto przede wszystkim starych mikrofonów pamiętających lata 60-tę czy nawet lata 30-ste. Płyta Powstanie Warszawskie ukazuje się nakładem wytwórni ARS MUNDI w marcu 2005 roku. Kierując się zmysłem artystycznym i zdrowo pojętą ambicją postanowiliśmy aby trzecia płyta Lao Che nie powielała koncepcji i schematów poprzednich dokonań. Zaadoptowana metodyka działania wykluczała stworzenie kolejnego koncept albumu. Trzecia płyta ukazuje nasze zainteresowania samym muzykowaniem - stąd zupełnie inna aura otacza całą produkcję, jej przygotowywanie, kompozycję i realizację. Radość z dźwięku. Radość z rytmu. Radość z brzmienia. Całość nagrania została zrealizowana w technice analogowej. Wykorzystano studia Polskiego Radia (S-3, S-4) wraz całym archaicznym zapleczem zapisu taśmy magnetycznej. Inspirowani po części muzyką cyrkową, a i również starymi polskimi kreskówkami przywołaliśmy radosne wibracje, pobudzające do ruchu i elektryzującego odbioru. W warstwie lirycznej pojawia się autorska wizja Spiętego, w której odzwierciedla on współczesny świat człowieka, jego relacje społeczne i religijne. Teksty groteskowe w swoim wyrazie mają oddać słabości i ułomności ludzkiej natury. Tytuł płyty Gospel oddaje karykaturalną wizję rzeczywistości.

Bilety 33/40 zł do nabycia: Alibi Club, Klub Muzyczny Łykend, Klub Muzyczny Alive, Sklep Muzyczny De'Molika, Salony EMPiK w całym kraju, Sklepy MediaMarkt w całym kraju, CiK, oraz na stronach: www.wrockfest.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

*******************************************************************

Dodatkowo można zdobyć:

- zaproszenie do pubu GRACIARNIA przy ul. Kazimierza Wlk. 39 o wartości 50 zł do wykorzystania w barze;

- zaproszenie do klubu VISaVIS przy ul. Ruskiej 19 (visavis pasażu Niepolda) o wartości 100 zł do wykorzystania do 31 marca

- słuchaj Radia RAM

REKLAMA