Wygrywaj z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 18.03.2010, 10:18 | Zmodyfikowano: 18.03.2010, 12:26
A|A|A

TEATR MUZYCZNY CAPITOL - 31 PPA / HERBERT - 22 marca - godz. 18.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie + płytę „Kronika 31 PPA” wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, PPA, swoje imię i nazwisko.

Przegląd Piosenki Aktorskiej – największe gwiazdy scen muzycznych z Polski i z zagranicy, wszystko, co najlepsze w piosence, magia, która pojawić się może tylko między muzyką a słowem! W tym roku zagrają i zaśpiewają dla Państwa między innymi: tajemnicza królowa elektronicznych brzmień Inga Liljeström, Amanda Palmer z ekscentrycznego duetu The Dresden Dolls, uwolniona z gorsetu konwencji amerykańska Vagabond Opera, The Magnets z największymi hitami wszech czasów w wersji a capella i francuska bohema – Babylon Circus.

Po raz pierwszy i jedyny w Polsce gościmy też wydarzenie niezwykłe: „Life Along The Borderline – A Tribute To Nico” z udziałem m.in. Johna Cale’a z The Velvet Underground i Lisy Gerrard z Dead Can Dance! Polecamy też dwa premierowe spektakle, efektownie wieńczące Przegląd: Finał i Galę.

Koncert Finałowy „Złota Różdżka” to wieczór makabreski spod znaku rodziny Addamsów i Rolanda Topora: XIX-wieczne wierszyki dla niegrzecznej dziatwy zaśpiewają m.in. Kinga Preis, Elżbieta Romanowska i Arkadiusz Jakubik oraz Jadwiga i Dariusz Basińscy z Kabaretu Mumio.

Koncertu Galowego, w reżyserii obdarzonej niezwykłą teatralną wyobraźnią Agaty Dudy-Gracz, nie wahamy się nazwać wystrzałowym – bo poświęcony będzie rewolucji. Tylko u nas zobaczyć Państwo mogą Ewę Ziętek w chińskiej piosence rewolucyjnej czy Wiktora Zborowskiego jadącego tramwajem na barykadę. Razem z nimi Konrad Imiela, Cezary Studniak, Tomasz Kot i Wojciech Mecwaldowski i wielu innych znakomitych aktorów polskich scen.

Warto też zobaczyć nocne koncerty w Klubie Ośrodek: tu mistrz beatboksu ZGAS z gościnnym udziałem m.in. The Magnets, krakowski elektro-rock-kabarett Śmiałek, oraz Tymon Tymański i Wojciech Waglewski w absolutnie niezwykłym towarzystwie.

Uwaga! Magia Ośrodka sprawia, że wiele koncertów kończy się nad ranem – zaplanowane występy niepostrzeżenie przechodzą w niespodziewane a znakomite „jam sessions”, nie wiadomo skąd pojawiają się dodatkowe instrumenty, a artyści obecni na widowni spontanicznie zajmują miejsce na scenie! Można jeszcze kupić bilety! Gdzie? Jak wygląda pełny program tegorocznego PPA? Zapraszamy na oficjalną stronę www.ppa.art.pl, jesteśmy też na Facebooku. 

22 marca – poniedziałek - „Herbert” (Teatr Muzyczny CAPITOL,godz. 18,bilety 70 i 80 zł)

„Herbert” - Występują: Wojciech Waglewski , Adam Nowak, Jan Nowicki, Maciej Stuhr, Rafał Mohr, Gaba Kulka, Sylwia „Wishenka“ Wiśniewska, Karim Martusewicz, Piotr „Stopa“ Żyżelewicz, Martin Woess (Austria), Pako Sarr (Senegal), Eldis la Rosa (Kuba), Ricky Lion (Kongo), DJ Krime, Eugeniu Didyc, Antar Jackson (USA), Kwartet smyczkowy, Kwartet dęty.

Pomysłodawcą projektu i kompozytorem muzyki jest Karim Martusewicz, lider międzynarodowego kolektywu muzycznego Karimski Club oraz basista zespołu Voo Voo. Jego zaproszenie do wykonania poezji Zbigniewa Herberta w sposób współczesny przyjęli wybitni polscy aktorzy i wokaliści oraz przyjaciele z Karimski Club, którzy w swoich ojczystych językach interpretują bądź wyrażają swoje impresje związane z twórczością Mistrza.

Więcej: www.ppa.art.pl

Artyści tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej już na płycie. Wydawnictwo LUNA Music kolejny raz przygotowało muzyczną Kronikę Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Składa się na nią kilkanaście utworów zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów biorących udział w tegorocznym, 31. PPA. Część repertuaru ma charakter przedpremierowy – pojawi się na krążku wcześniej niż można go będzie usłyszeć na żywo. Wśród wykonawców: Wojciech Waglewski, Pustki, Amanda Palmer, Inga Liljeström, Tymon Tymański, The Magnets i inni. Festiwal rozpoczyna się 20. marca 2010.

Kronika Przeglądu Piosenki Aktorskiej wydawana na CD ma już swoją ponad 10-letnią tradycję. Wpisała się w pejzaż polskiego rynku fonograficznego jako jedna z najbardziej prestiżowych serii wydawniczych. Coroczne edycje mają przed sobą jeden cel – jak najdokładniej przedstawić pewien moment i miejsce w muzycznej przestrzeni; zamknąć kalejdoskop barwnych osobowości na jednym krążku.

*****************************************************

ODA FIRLEJ - Otto von Schirach vs Shitmat + Balazs Pandi + Notorious Nastie - 18 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Firlej, swoje imię i nazwisko.

Po świetnym przyjęciu w ramach Asymmetry Festivalu 2009 - Otto Von Schirach ponownie zawita do Wrocławia. Tym razem wystąpi z perkusistą Balazsem Pandi, który wspomagał już na koncertach Merzbowa czy Venetian Snares. Razem tworzą niezwykły duet, który z pewnością zadowoli fanów pokręconej elektroniki z dodatkiem połamanych partii perkusyjnych.

Jako support wystąpią Notorious Nastie oraz Shitmat.

Otto Von Schirach – pół Kubańczyk, pół Niemiec, urodził się w 1978 w zabagnionych, przepełnionych uchodźcami rejonach Little Havana Miami. Jako dziecko był wielokrotnie świadkiem rytuałów związanych z Santerią i Białą Magią, które to praktykowała jego babka. To otworzyło jego oczy na to co dziwne i niezrozumiałe. Otto wychował się słuchając miami bassu, gore grindu, gangsta rapu i kubańskeigo afro noise'u. A kiedy kupił swój pierwszy automat perkusyjny, od pewnego ćpuna z sąsiedztwa, odkrył swoją pasję związaną z tworzeniem pokręconych narkotycznych rytmów nasączonych psychotropowymi substancjami przesterowującymi. Po nagraniu 8 albumów, zagraniu 10,000 koncertów, zebraniu 4 gigabajtów sampli i zepsuciu 7 komputerów, czego jeszcze można chcieć? Otto w chwili obecnej pracuje nam paroma nowymi kolaboracjami z Venetian Snares, Doormouse, Gut, Ebola, Gouch oraz przesiaduje w studiu, obmyślając nowe pomysły które zostaną wykorzystane na kolejnym albumie Skinny Puppy.

Na koncercie w Firleju, Otto wystąpi z Balazsem Pandi. To węgierski perkusista który brał udział w wielu projektach m.in. na koncertach wspomagał Merzbowa czy Venetian Snares podczas nagrywania Pink+Green. Jego przyszłe projekty zapowiadają się równie dobrze – udział w nagrywaniu materiału Flying Lotus oraz projekt z Justinem Broadrickiem, Billem Laswellem i Enduserem – Blood of Heroes.

OTTO VON SCHIRACH www.ottovonschirach.com www.myspace.com/ottovonschirach

Shitmat to elektroniczny przydomek pochodzącego z Brighton breakcore`owego artysty Henry`ego Collinsa. Zrodzony we wrześniu 2003 roku projekt oscylował początkowo głównie w okolicach bezkompromisowego stylu gabba i jungle. Sam Collins Nagrywał między innymi dla słynnej wytwórni Planet Mu, w której szeregach występuje także Venetian Snares.

Koncerty Henry`ego Collinsa ze względu na swój przekrojowy charakter prezentowanej muzyki przyciągają nie tylko wielbicieli muzyki tanecznej czy drum`n`bassów lecz także ciężkiej muzyki gitarowej. www.myspace.com/henryshitmat

Strona oficjalna Notorious Nastie www.myspace.com/notoriousnastie

(bilety: 40/50 pln do kupienia: www.ticketpro.pl| www.eventim.pl oraz przed koncertem)

*****************************************************

WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH - Ethno Jazz Festival prezentuje: SALIF KEITA – pod patronatem radia RAM - 20 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Ethno Jazz Festival, swoje imię i nazwisko.

Salif Keita (urodzony 25.08.1949 r. Mali), gwiazda afro-pop światowego formatu. Jego muzyczne inspiracje sięgają rocka, bluesa, jazzu, funky, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej, a wszystko to wyrażone poprzez niezwykle umiejętne połączenie tradycyjnego instrumentarium ze współczesnym elektronicznym brzmieniem. Koncerty Salifa Keity to prawdziwa feeria cudownych dźwięków, energetyzujących tanecznych rytmów i barw prosto z samego serca afrykańskiego kontynentu. Jego biografia jest równie fascynująca i niesamowita jak muzyka, którą tworzy. Ten uznawany za “złoty głos Afryki” muzyk jest albinosem, potomkiem królewskiego rodu założycielskiej dynastii Mali. Jego życie od samego początku pełne było paradoksów. Mając czarnych rodziców rodzi się biały (co w kulturze ludów Mandingo zwiastuje nieszczęście). Nosząc królewskie nazwisko, wyklęty przez rodzinę boryka się jednocześnie z losem zwykłego żebraka. Taką bowiem cenę musiał zapłacić za to, iż wbrew panującym zwyczajom i zasadom społeczeństwa kastowego zdecydował się wykonywać zawód muzyka – profesję zarezerwowaną wyłącznie dla griotów – zachodnioafrykańskich bardów, poetów i wędrownych muzyków. Debiutował w latach 60. z dwoma najbardziej wpływowymi zespołami na ówczesnej scenie muzycznej Mali (The Rail Band i The Ambassadeurs), gdy muzyka afrykańska przeżywała okres największej transformacji w swojej historii. W atmosferze politycznej euforii związanej z odzyskaniem niepodległości i kulturalnej emancypacji, do Mali bardzo szybko zaczęły napływać muzyczne nowinki z USA i Europy, wraz z całym dobrobytem instrumentarium i technik nagrywania dźwięku. Dla spragnionego kontaktów z ludźmi, otwartego na wszystko co nowe młodego człowieka, już wtedy rozpoznawanego dzięki ?magicznemu, brzmiącemu niczym barokowe organy” głosowi, było to jak szansa od losu, z której oczywiście skorzystał. W 1972 r. spotkał gwinejskiego gitarzystę Kanté Manfilę, z którym – już po wyjeździe do Abidjanu (Wybrzeże Kości Słoniowej) dokonał pierwszych nagrań. Kolejne podróże (Paryż, Waszyngton) stawały się dla niego źródłem nieustannych inspiracji i doświadczeń, które przekładał na charakterystyczny dla siebie język muzycznej ekspresji. Kiedy w 1987 r. powstawał album Soro, był już prawdziwą gwiazdą muzyki afro-pop. Jego pozycję ugruntowała kolejna płyta Amen, na której pojawili się John Zawinul, Wayne Shorter i Carlos Santana. To właśnie im, jak twierdzi, zawdzięcza umiejętność kontroli nad tym co i w jaki sposób pragnie przekazać, pewność wykonania i niezwykłą głębię, jaką można usłyszeć w jego interpretacjach tradycyjnej muzyki Afryki Zachodniej. Współpraca z producentem Jean’em Lamoot’em oraz połączenie tradycyjnej akustyki z nowoczesnym brzmieniem okazały się kluczem do sukcesu na kolejnych płytach. Album ?Moffou” zapoczątkował renesans tradycyjnej muzyki Mandingo, zaś instrumenty, które dotychczas postrzegano wyłącznie w kategoriach folkloru stały się niemal z dnia na dzień nieodłącznym elementem każdej liczącej się sesji nagraniowej. W 2005 r. pojawił się album M’Bemba, pierwszy nagrany na Mali, w wybudowanym przez Keitę studio w Bamako. Po latach poszukiwań i muzycznych eksperymentów powrócił do korzeni. (bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł - II miejsca, 90 zł – III miejsca, 60 zł – miejsca stojące)

*****************************************************

WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH - Koncertowy pierwszy dzień wiosny - 19 marca - godz. 17.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Pierwszy dzień wiosny, swoje imię i nazwisko.

Po kilkuletniej przerwie organizatorzy chcą powrócić do koncertów z okazji Pierwszego Dnia Wiosny we Wrocławiu. W ramach cyklu “wROCKfest.pl prezentuje” w piątek 19 marca w Wytwórni Filmów Fabularnych wystąpią: HAPPYSAD, AFROMENTAL, NATURAL DREAD KILLAZ, LOV ORAZ BETHEL.

(Bilety: 35 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu rezerwacje: [email protected])

*************************************************************

HALA STULECIA - Gaelforce Dance - 25 marca - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Gaelforce Dance, swoje imię i nazwisko.

„Członkowie Gaelforce Dance są profesjonalistami. Rzadko można oglądać zespół tak zgrany i tak perfekcyjnie wykonujący skomplikowane ewolucje.” (Rzeczpospolita). Gaelforce Dance to zespół składający się z najlepszych tancerzy i muzyków, którzy swoim spektaklem taneczno-muzycznym opartym na irlandzkim folklorze od 16 lat podbijają serca widzów na całym świecie. W genialny sposób ukazują oni kulturę Zielonej Wyspy. Łączą taniec nowoczesny z celtyckimi rytmami, balet ze stepowaniem, muzykę i grę świateł, tradycję ze współczesnością. Richard Griffin, choreograf zespołu, tak go określa: „Staramy się być innowacyjni i bardzo teatralni. Nasze show jest w 100% na żywo.” I to jest właśnie główny atut zespołu – jako jedyna grupa tego typu zawsze grają, śpiewają i stepują całkowicie na żywo. Wyznaczają w świecie tańca najwyższe standardy oraz odkrywają i szkolą wielkie talenty, jak choćby James Devine. To właśnie tańcząc w Gaelforce Dance pobił on światowy rekord w stepowaniu i trafił do księgi rekordów Guinness’a , osiągając rewelacyjny wynik 38 uderzeń na sekundę! Nowatorski sposób ukazania irlandzkiej kultury zjednuje im fanów, którzy nie pozostawiają ani jednego wolnego miejsca na żadnym z ich przedstawień, niezależnie czy mowa o USA, Kanadzie, Europie, czy Azji. Nie oparł im się nawet papież Jan Paweł II i królowa Elżbieta II, dla których mieli zaszczyt występować. Historia przedstawiona przez artystów jest stara jak świat. Dwóch mężczyzn, jedna kobieta, miłość, dramat, pasja, zazdrość, pojednanie. Jednak sposób jej prezentacji nie jest pod żadnym względem banalny. Przepiękna scenografia, imponujące kostiumy, rewelacyjna muzyka, śpiew i taniec, feeria barw, gra świateł przenoszą widzów w bajkowy świat fantazji, a wszystko to w oprawie godnej Broadwayu. Artyści budują napięcie poprzez różnorodny taniec, czasem subtelny i cichy, a czasem zdecydowany i agresywny. Każdy szczegół jest dopracowany do perfekcji. Wszystko po to, aby zagwarantować publiczności niezapomniane wrażenia, pełne emocji, wzruszeń, euforii, niemal metafizycznych doznań. Widowisko charakteryzuje się najwyższym światowym poziomem. W jego przygotowaniu biorą udział takie międzynarodowe gwiazdy jak choreograf Richard Griffin, kompozytor Colm O'Foghlú, czy „Mistrz Musicalu” - śpiewak Peter Corry, wielokrotnie występujący na West Endzie. Najbardziej zapierające dech w piersiach są sceny zbiorowe, w których podziwiamy precyzyjne linie tancerzy oraz absolutną jedność wykonywanych przez nich kroków i wystukiwanego , z komputerową wręcz precyzją, rytmu. Nie trzeba być ekspertem, aby dostrzec w tej doskonale zgranej grupie wielki talent, pasję, zaangażowanie oraz lata ciężkiej pracy. A wszystko dla publiczności, która jedyne co może zrobić, to zgotować artystom kilkunastominutowe owacje na stojąco. A ta, wniebowzięta i oczarowana, nigdy nie zawodzi.

*****************************************************

ZAPRASZAMY:

Casting Finałowy Wybory Miss Polonia Wrocławia 2010

Za nami castingi na uczelniach wyższych. Przez cały marzec Piękne Wrocławianki mogły się zgłaszać na Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Ekonomicznym, Wyższej Szkole Handlowej oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Zgłosiło się 60 dziewcząt. Wybrane kandydatki wezmą udział w Castingu Finałowym zaplanowanym na 20 marca w DH Renoma ( III piętro), o godzinie 16:00.

Zapraszamy również wszystkie Panie, które nie zdążyły zgłosić się na castingach na uczelniach wyższych o przyjście na Casting do Renomy. Będzie to ostatnia szansa by zakwalifikować się do finałowej 20, która weźmie udział w Gali Finałowej w maju. Od tego momentu Panie czeka ciężka praca: nauka chodzenia, próby z choreografem, przymiarki, wizyty u stylistów i fryzjerów oraz sesje zdjęciowe.

Na najpiękniejszą Wrocławiankę czekają atrakcyjne nagrody. Zdobycie korony Miss Wrocławia jest szansą na udział w dalszych etapach najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu w Polsce. Miss Polonia daje szansę podróżowania, pokazania się światu, zaistnienia w mediach, filmie, telewizji, na scenie i estradzie czy na wybiegu, a nawet... w biznesie i polityce. Że jest to możliwe pokazują przykłady Anety Kręglickiej, Małgorzaty Rożnieckiej, Ewy Wachowicz, Alicji Bobrowskiej, Bogny Sworowskiej, Renaty Gabryjelskiej, Joanny Michalskiej, Ilony Felicjańskiej, Magdaleny Jaworskiej, Renaty Fatli, Marzenny Wolskiej, Joanny Gapińskiej, Brygidy Bziukiewicz, Agnieszki Zielińskiej, Marty Matyjasik, Karoliny Gorazdy, Katarzyny Borowicz, i wielu innych laureatek i finalistek konkursu Miss Polonia.

Organizatorzy konkursu: Agencja Rekreatywa oraz DH RENOMA zapraszają serdeczne do wzięcia udziału w konkursie!

Więcej informacji na stronie

www.misswroclawia.pl

REKLAMA