Wygrywaj bilety z www.radioram.pl!
CENTRUM SZTUKI IMPART - 31 PPA / INGA LILJESTRÖM - 22 marca - godz. 20.30. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie + płytę „Kronika 31 PPA” wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, PPA, swoje imię i nazwisko.
Przegląd Piosenki Aktorskiej – największe gwiazdy scen muzycznych z Polski i z zagranicy, wszystko, co najlepsze w piosence, magia, która pojawić się może tylko między muzyką a słowem! W tym roku zagrają i zaśpiewają dla Państwa między innymi: tajemnicza królowa elektronicznych brzmień Inga Liljeström, Amanda Palmer z ekscentrycznego duetu The Dresden Dolls, uwolniona z gorsetu konwencji amerykańska Vagabond Opera, The Magnets z największymi hitami wszech czasów w wersji a capella i francuska bohema – Babylon Circus.
Po raz pierwszy i jedyny w Polsce gościmy też wydarzenie niezwykłe: „Life Along The Borderline – A Tribute To Nico” z udziałem m.in. Johna Cale’a z The Velvet Underground i Lisy Gerrard z Dead Can Dance! Polecamy też dwa premierowe spektakle, efektownie wieńczące Przegląd: Finał i Galę.
Koncert Finałowy „Złota Różdżka” to wieczór makabreski spod znaku rodziny Addamsów i Rolanda Topora: XIX-wieczne wierszyki dla niegrzecznej dziatwy zaśpiewają m.in. Kinga Preis, Elżbieta Romanowska i Arkadiusz Jakubik oraz Jadwiga i Dariusz Basińscy z Kabaretu Mumio.
Koncertu Galowego, w reżyserii obdarzonej niezwykłą teatralną wyobraźnią Agaty Dudy-Gracz, nie wahamy się nazwać wystrzałowym – bo poświęcony będzie rewolucji. Tylko u nas zobaczyć Państwo mogą Ewę Ziętek w chińskiej piosence rewolucyjnej czy Wiktora Zborowskiego jadącego tramwajem na barykadę. Razem z nimi Konrad Imiela, Cezary Studniak, Tomasz Kot i Wojciech Mecwaldowski i wielu innych znakomitych aktorów polskich scen.
Warto też zobaczyć nocne koncerty w Klubie Ośrodek: tu mistrz beatboksu ZGAS z gościnnym udziałem m.in. The Magnets, krakowski elektro-rock-kabarett Śmiałek, oraz Tymon Tymański i Wojciech Waglewski w absolutnie niezwykłym towarzystwie.
Uwaga! Magia Ośrodka sprawia, że wiele koncertów kończy się nad ranem – zaplanowane występy niepostrzeżenie przechodzą w niespodziewane a znakomite „jam sessions”, nie wiadomo skąd pojawiają się dodatkowe instrumenty, a artyści obecni na widowni spontanicznie zajmują miejsce na scenie! Można jeszcze kupić bilety! Gdzie? Jak wygląda pełny program tegorocznego PPA? Zapraszamy na oficjalną stronę www.ppa.art.pl, jesteśmy też na Facebooku.
22 marca – poniedziałek Inga Liljeström, (Impart,godz. 20.30,bilety 40 i 50 zł)
Znakomita wokalistka i wiolonczelistka, młoda wschodząca gwiazda muzyczna z Australii. Niezwykle przewrotna i kusząca twórczość Ingi Liljeström wypełniona jest pod względem lirycznym zagadkowymi i sugestywnymi opowiastkami, przywodzącymi na myśl surrealistyczne obrazy Davida Lyncha. Delikatność, melancholia, kruchość ludzkiego istnienia - to tylko część z motywów, które artystka zawarła w kompozycjach na trzech dotychczas wydanych przez nią albumach. Pod względem muzycznym twórczość Liljeström to doskonała propozycja dla fanów poruszających, niezwykle lirycznych brzmień zatopionych w oceanie elektroniki i instrumentów smyczkowych. Biorąc pod uwagę skandynawskie korzenie artystki, skojarzenia z dokonaniami takich artystów jak Sigur Ros, Bjork, czy Anji Garbarek nie będą wcale nie na miejscu. Do listy tej śmiało dopisać można ojca chrzestnego triphopu – Barry’ego Adamsona, z którego twórczością łączy Liljeström niesamowita łatwość komponowania filmowo brzmiących motywów.
Więcej: www.ppa.art.pl
Artyści tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej już na płycie Wydawnictwo LUNA Music kolejny raz przygotowało muzyczną Kronikę Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Składa się na nią kilkanaście utworów zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów biorących udział w tegorocznym, 31. PPA.
Część repertuaru ma charakter przedpremierowy – pojawi się na krążku wcześniej niż można go będzie usłyszeć na żywo. Wśród wykonawców: Wojciech Waglewski, Pustki, Amanda Palmer, Inga Liljeström, Tymon Tymański, The Magnets i inni.
Festiwal rozpoczyna się 20. marca 2010.
Kronika Przeglądu Piosenki Aktorskiej wydawana na CD ma już swoją ponad 10-letnią tradycję. Wpisała się w pejzaż polskiego rynku fonograficznego jako jedna z najbardziej prestiżowych serii wydawniczych. Coroczne edycje mają przed sobą jeden cel – jak najdokładniej przedstawić pewien moment i miejsce w muzycznej przestrzeni; zamknąć kalejdoskop barwnych osobowości na jednym krążku.
*****************************************************
ODA FIRLEJ - Iowa Super Succer - 19 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Firlej, swoje imię i nazwisko.
Iowa Super Soccer to polski zespół muzyczny z Mysłowic, zainspirowany amerykańską sceną niezależną. Ich brzmienie to przede wszystkim melodyjne utwory z barwnymi, delikatnymi wokalami. Całość można określić mianem indie popu. Zespół ma na swoim koncie fale sukcesów – występowali na takich festiwalach jak Opener, Globaltica, Ars Cameralis czy OFF.
Ich muzyczną działalność doceniły takie media jak PR3, TVP 3 czy Machina. Piosenka z debiutanckiego albumu "The River" trafiła na listę przebojów Programu Trzeciego.
Dla Artura Rojka – lidera Myslovitz, jest to najciekawszy, polski zespół ostatnich czasów. Koncert w Firleju będzie premierą najnowszego wydawnictwa zespołu, które zostanie wydane 15 marca nakładem Gusstaff Records.
Płytę zatytułowaną „Stories Without Happy Ending” promuje singiel „My World” (premiera miała miejsce 27 stycznia w radiowej Trójce).
Artur Rojek: „Iowa Super Soccer to najciekawszy polski zespół, jaki ostatnio słyszałem. Są autentyczni, grają piękną muzykę, która mnie bardzo porusza. Kibicuję im od pierwszego usłyszenia. Ich EP była w pewnym okresie najczęściej słuchaną przeze mnie płytą polskiego wykonawcy”.
Iowa Super Soccer została też laureatem hiszpańskiego festiwalu Pop Art w kategorii Objawienie Europejskie. Z tej okazji zagrała krótki koncert w Cáceres, mieście ubiegającym się o miano „Stolicy Kulturalnej Europy 2016 roku”. Zespół działa od 2004 roku. W 2008, nakładem niezależnej wytwórni Gusstaff Records, został wydany ich debiutancki album „Lullabies To Keep Your Eyes Closed”. Płytę wypełnia jedenaście pięknych, łagodnych, momentami akustycznych utworów. To jeden z najlepszych polskich debiutów fonograficznych 2008 roku. To jednak nie pierwsze nagrania młodego zespołu. Wcześniej Iowa Super Soccer wydała własnym sumptem dwie EP. Utwór „Wild World”, zamieszczony na pierwszej z nich, był w sierpniu 2006 roku najczęściej pobieraną piosenką w internetowym brytyjskim zinie The Mag. Natomiast piosenka „1000 Miles” trafiła na prestiżową składankę „Alternative Trippin vol. 1”, obok utworów takich grup jak Kent, Rubik czy Boom Pam. Ich muzyka gościła też na składankach „Program Alternatywny Agnieszki Szydłowskiej” i „OFFsesje vol.1” wydanych przez Polskie Radio oraz hiszpańskiej kompilacji „Pop Nation”.
Iowa Super Soccer grała na pierwszej edycji OFF Festivalu w Mysłowicach (2006), na Opener Festival (2009) i Globaltica Festival (2009) w Gdyni, na Ars Cameralis (2007 i 2009), w radiowej Trójce i na Feel On Festivalu w Ostrzeszowie (2007). Zagrała również na OFF Festivalu w tym roku.
Jako support Marka Kozelka, legendarnego amerykańskiego songwritera, wokalisty Red House Painters!. Iowa SS koncertowała z takimi zespołami jak Myslovitz, Rykarda Parasol, Immanu El, Lonely Drifter Karen, Dakota Suit, Matt Elliott, My Name Is Nobody, Barbara Morgenstern, Troy von Balthazar i Chris & Carla. Obecnie zespół występuje jako akustyczny kwartet lub w siedmioosobowym składzie z sekcją smyczkową. Na czele grupy stoją gitarzysta - Michał Skrzydło oraz 18-letnia wokalistka Natalia Baranowska.
(bilety: 15/20 pln do kupienia: www.ticketpro.pl| www.eventim.pl oraz przed koncertem.)
*****************************************************
WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH - Ethno Jazz Festival prezentuje: SALIF KEITA – pod patronatem radia RAM - 20 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Ethno Jazz Festival, swoje imię i nazwisko.
Salif Keita (urodzony 25.08.1949 r. Mali), gwiazda afro-pop światowego formatu. Jego muzyczne inspiracje sięgają rocka, bluesa, jazzu, funky, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej, a wszystko to wyrażone poprzez niezwykle umiejętne połączenie tradycyjnego instrumentarium ze współczesnym elektronicznym brzmieniem. Koncerty Salifa Keity to prawdziwa feeria cudownych dźwięków, energetyzujących tanecznych rytmów i barw prosto z samego serca afrykańskiego kontynentu. Jego biografia jest równie fascynująca i niesamowita jak muzyka, którą tworzy. Ten uznawany za “złoty głos Afryki” muzyk jest albinosem, potomkiem królewskiego rodu założycielskiej dynastii Mali. Jego życie od samego początku pełne było paradoksów. Mając czarnych rodziców rodzi się biały (co w kulturze ludów Mandingo zwiastuje nieszczęście). Nosząc królewskie nazwisko, wyklęty przez rodzinę boryka się jednocześnie z losem zwykłego żebraka. Taką bowiem cenę musiał zapłacić za to, iż wbrew panującym zwyczajom i zasadom społeczeństwa kastowego zdecydował się wykonywać zawód muzyka – profesję zarezerwowaną wyłącznie dla griotów – zachodnioafrykańskich bardów, poetów i wędrownych muzyków. Debiutował w latach 60. z dwoma najbardziej wpływowymi zespołami na ówczesnej scenie muzycznej Mali (The Rail Band i The Ambassadeurs), gdy muzyka afrykańska przeżywała okres największej transformacji w swojej historii. W atmosferze politycznej euforii związanej z odzyskaniem niepodległości i kulturalnej emancypacji, do Mali bardzo szybko zaczęły napływać muzyczne nowinki z USA i Europy, wraz z całym dobrobytem instrumentarium i technik nagrywania dźwięku. Dla spragnionego kontaktów z ludźmi, otwartego na wszystko co nowe młodego człowieka, już wtedy rozpoznawanego dzięki ?magicznemu, brzmiącemu niczym barokowe organy” głosowi, było to jak szansa od losu, z której oczywiście skorzystał. W 1972 r. spotkał gwinejskiego gitarzystę Kanté Manfilę, z którym – już po wyjeździe do Abidjanu (Wybrzeże Kości Słoniowej) dokonał pierwszych nagrań. Kolejne podróże (Paryż, Waszyngton) stawały się dla niego źródłem nieustannych inspiracji i doświadczeń, które przekładał na charakterystyczny dla siebie język muzycznej ekspresji. Kiedy w 1987 r. powstawał album Soro, był już prawdziwą gwiazdą muzyki afro-pop. Jego pozycję ugruntowała kolejna płyta Amen, na której pojawili się John Zawinul, Wayne Shorter i Carlos Santana. To właśnie im, jak twierdzi, zawdzięcza umiejętność kontroli nad tym co i w jaki sposób pragnie przekazać, pewność wykonania i niezwykłą głębię, jaką można usłyszeć w jego interpretacjach tradycyjnej muzyki Afryki Zachodniej. Współpraca z producentem Jean’em Lamoot’em oraz połączenie tradycyjnej akustyki z nowoczesnym brzmieniem okazały się kluczem do sukcesu na kolejnych płytach. Album ?Moffou” zapoczątkował renesans tradycyjnej muzyki Mandingo, zaś instrumenty, które dotychczas postrzegano wyłącznie w kategoriach folkloru stały się niemal z dnia na dzień nieodłącznym elementem każdej liczącej się sesji nagraniowej. W 2005 r. pojawił się album M’Bemba, pierwszy nagrany na Mali, w wybudowanym przez Keitę studio w Bamako. Po latach poszukiwań i muzycznych eksperymentów powrócił do korzeni.
(Ethno Jazz Festival prezentuje: SALIF KEITA 20.03.10 godz. 20.00 Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1 Ethno Jazz Festival prezentuje: bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł - II miejsca, 90 zł – III miejsca, 60 zł – miejsca stojące)
*****************************************************
KLUB GOGO.PL pl. Orląt Lwowskich 20a (budynek Dworca Świebodzkiego) - Roxxy 2 hot - 20 marca - godz. 19.30. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Gogo.pl, swoje imię i nazwisko.
„Roxxy 2 Hot” to śmieszna w formie i przygnębiająca w treści spowiedź gwiazdeczki porno, która pragnie zostać wielką gwiazdą kina, a doświadcza wyłącznie upokorzeń.
„Od rana robię wszystko, by to osiągnąć. Podkładam się producentom, potem producentkom… i po takim dniu jestem tak zmęczona, że nie mogę nóg do kupy złożyć!” – zwierza się Roxxy.
W zabawnej i rozrywkowej formie, w atrakcyjnej oprawie scenograficznej i muzycznej (liczne cytaty ze światowych hitów) autorzy monodramu demaskują świat showbiznesu, którego celebrytami są postaci znane z tego, że… są znane, a kariery robi się przez łóżko lub szybkie numerki w toalecie.
„Wiedza, kto kogo będzie bzykał, to w tym biznesie jest podstawa” – usłyszymy.
Widzieli, napisali, ocenili: Rozkołysany krok, uwodzicielski głos, seksowny taniec - nawet bez praktyki w klubie go-go można uznać, że gdyby Paweł Palcat chciał zrobić karierę jako drag queen, wykosiłby konkurencję. W jego bohaterce publiczność zakochuje się od pierwszego wejrzenia i właśnie to oczarowanie utrzymuje Roxxy na linie wyznaczającej granicę dobrego smaku, po której balansuje, opowiadając o swoich erotycznych przygodach. Magda Piekarska, Gazeta Wyborcza Wrocław
Monodram Palcata to duża dawka bardzo specyficznego poczucia humoru. Aktor w roli kobiety na wysokich obcasach czuje się jak ryba w wodzie i świetnie nawiązuje kontakt z publicznością. Ale żeby docenić czy skrytykować drag queen, po prostu trzeba ją zobaczyć w akcji. Katarzyna Gudzyk, Konkrety.pl
Scena zamieniona jest w wybieg dla modelek, a Palcat szaleje na nim niczym Mick Jagger za swoich najlepszych czasów. "Roxxy 2 Hot" to brawurowa teatralna opowieść. Warto ją obejrzeć choćby dla samej przyjemności patrzenia na kunszt aktora. Zygmunt Mułek, Polska Gazeta Wrocławska
Legnicki aktor zademonstrował energię i dynamikę, którą porównać można tylko z natarciem batalionu pancernych leopardów na świętoszowskim poligonie. Podczas piątkowego występu tak rozgrzał widownię, że za oknami śnieg topniał, a atmosferę porównać można było tylko do tej, jaka towarzyszy występom chippendejlsów. Grzegorz Żurawiński, @KT
*****************************************************
WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH - Raz, Dwa, Trzy – pod patronatem radia RAM - 22 marca - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Raz,Dwa,Trzy, swoje imię i nazwisko.
Po paru latach zespół Raz Dwa Trzy powraca z autorską płytą. Poprzedni autorski projekt zatytułowany “Trudno nie wierzyć w nic” – nominowany był do Fryderyków 2003 aż w siedmiu kategoriach – otrzymał 5 statuetek w kategorii “Muzyka Alternatywna” – za “Piosenkę Roku”, “Produkcję”, “Teksty”, “Płytę Roku”, oraz “Grupę Roku”. Sprzedał się do tej pory w ponad stutysięcznym nakładzie. Nowa płyta w sklepach muzycznych pojawi się 1 marca 2010 roku. Od 14 marca zespół ruszył w trasę koncertową. Jak dotąd w twórczości grupy ważne były pewne idee poboczne, które ukierunkowywały jej działania, oraz w przeszłości stanowiły o brzmieniu całości nagrywanych piosenek. Jedną z takich idei jest poszukiwanie. Ono jawi się momentami jako ważniejsze od efektu końcowego, którego słuchacze skłonni są oczekiwać. Przez lata postępując autonomicznie w stosunku do oficjalnego nurtu rozrywki, do oczekiwań i do zapotrzebowań Zespół pisał piosenki, które wynikają z potrzeby znalezienia się pomiędzy hałasem muzycznym, a tym co jako Wykonawcy chcieliby usłyszeć i zagrać. Dlatego nowe utwory nie epatują mocnym, wygenerowanym przez studyjną maszynerię brzmieniem. Jako zwolennicy naturalności sięgnęli w dużej mierze po instrumenty akustyczne, a użyte partie elektryczne harmonijnie współgrają z całością. Zależało im, aby poskromić nabyte przez zgoła dwadzieścia lat pracy ambicje i doświadczenie. Po to, aby sobą nie zastępować muzyki i słów. Żeby muzyce pozwolić grać, a słowom znaczyć. Płyta nazwana została „SkąDokąd”. Po to, by oddać nastrój poszukiwania, by zaangażować serce i wyobraźnię, a nie tylko zmysł słuchu, poczucie rytmu, czy sformatowany czas odbioru, który skłonniśmy poświęcać na wysłuchanie piosenki trwającej nie dłużej niż przysłowiowe trzy minuty i trzydzieści sekund.
*****************************************************
CS IMPART - Aga Zaryan / koncert promujący nową płytę – pod patronatem radia RAM - 30 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Impart, swoje imię i nazwisko.W marcu 2010 artystka wyrusza w ogólnopolską trasę koncertową. Aga po raz trzeci z rzędu wybrana Pierwszą Damą Jazzu w Polsce zaprezentuje zupełnie nowe oblicze. Zaskoczy nas autorskimi kompozycjami, w których słychać wpływy bossa novy, samby, rytmów afrykańskich, jazzu, a nawet jazzrocka ! Na koncerty zostali specjalnie zaproszeni zagraniczni goście, którzy brali udział w nagraniach albumu; m.in. David Dorużka oraz Munyungo Jackson (znany ze współpracy z Milesem Davisem czy Steviem Wonderem). Występy będą świetną okazją do zapoznania się z nowymi utworami, które zarejestrowano w Warszawie oraz w Los Angeles.
Repertuar “ Looking Walking Being” jest wszechstronny stylistycznie, na publiczność czeka wiele muzycznych niespodzianek. Podczas występów wokalistce będzie towarzyszyć międzynarodowy zespół muzyków jazzowych; Michał Tokaj (fortepian), David Dorużka (gitara), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja) oraz Munyungo Jackson (perc). Repertuar koncertów stanowić będą utwory z nowej płyty, a także utwory z bestsellerowego albumu „Picking Up the Pieces”. Teksty piosenek są dziełem Agi Zaryan i współczesnej poetki amerykańskiej Denise Levertov.
(Bilety: 150 zł – VIP, 100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 60 zł – III miejsca rezerwacje: [email protected])
*****************************************************
ZAPRASZAMY:
Casting Finałowy Wybory Miss Polonia Wrocławia 2010
Za nami castingi na uczelniach wyższych. Przez cały marzec Piękne Wrocławianki mogły się zgłaszać na Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Ekonomicznym, Wyższej Szkole Handlowej oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Zgłosiło się 60 dziewcząt. Wybrane kandydatki wezmą udział w Castingu Finałowym zaplanowanym na 20 marca w DH Renoma ( III piętro), o godzinie 16:00.
Zapraszamy również wszystkie Panie, które nie zdążyły zgłosić się na castingach na uczelniach wyższych o przyjście na Casting do Renomy. Będzie to ostatnia szansa by zakwalifikować się do finałowej 20, która weźmie udział w Gali Finałowej w maju. Od tego momentu Panie czeka ciężka praca: nauka chodzenia, próby z choreografem, przymiarki, wizyty u stylistów i fryzjerów oraz sesje zdjęciowe.
Na najpiękniejszą Wrocławiankę czekają atrakcyjne nagrody. Zdobycie korony Miss Wrocławia jest szansą na udział w dalszych etapach najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu w Polsce. Miss Polonia daje szansę podróżowania, pokazania się światu, zaistnienia w mediach, filmie, telewizji, na scenie i estradzie czy na wybiegu, a nawet... w biznesie i polityce. Że jest to możliwe pokazują przykłady Anety Kręglickiej, Małgorzaty Rożnieckiej, Ewy Wachowicz, Alicji Bobrowskiej, Bogny Sworowskiej, Renaty Gabryjelskiej, Joanny Michalskiej, Ilony Felicjańskiej, Magdaleny Jaworskiej, Renaty Fatli, Marzenny Wolskiej, Joanny Gapińskiej, Brygidy Bziukiewicz, Agnieszki Zielińskiej, Marty Matyjasik, Karoliny Gorazdy, Katarzyny Borowicz, i wielu innych laureatek i finalistek konkursu Miss Polonia.
Organizatorzy konkursu: Agencja Rekreatywa oraz DH RENOMA zapraszają serdeczne do wzięcia udziału w konkursie!
Więcej informacji na stronie