Wygrywaj bilety z www.radioram.pl!

Radio RAM | Utworzono: 22.03.2010, 10:51 | Zmodyfikowano: 22.03.2010, 12:28
A|A|A

KLUB WZ - 31 PPA / PUSTKI - Kalambury - 25 marca - godz. 22.30. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, PPA, swoje imię i nazwisko.

Muzycznie "Kalambury" to znakomita odpowiedź na pytanie, dlaczego Pustki uważane są dziś za jeden z najoryginalniejszych polskich zespołów. Na "Kalamburach" może nawet ciekawsze niż muzyka są teksty. A właściwie - wiersze. Bo to utwory zaczerpnięte z twórczości m.in. Tuwima, Leśmiana, Słonimskiego. I to jest największa niespodzianka. - Z poezją byliśmy związani od początku - tłumaczą muzycy. - Występując na imprezach poetyckich, ilustrując muzyką festiwale literackie, komponując do teatru czy słuchowisk radiowych. Okazało się, że mamy wiele pomysłów, które nigdy nie zamieniły się w piosenki jedynie dlatego, że brakowało do nich tekstu. Gazeta Wyborcza, 29.10.2009

“Dla Pustek jest to kolejny ważny album z kilku powodów. Po pierwsze muzycy udowodnili, że zachwyty nad ich przedostatnim albumem były w pełni uzasadnione. Po drugie stali się wreszcie w pełni dojrzałym zespołem, który konsekwentnie podążał własną drogą i nie starał się na siłę gonić za modą. I po trzecie wreszcie, (…) mają szansę wyjść do jeszcze większej publiczności. Bez wątpienia na to zasługują.” Dziennik, 28.10.2009

“Album “Kalambury” jest jeszcze bardziej spójny niż poprzedni, muzycy dokładnie wiedzą,co chcą osiągnąć i są w tym arcyprecyzyjni. (…) Choć zespół od początku swego istnienia przywiązywał dużą wagę do tekstów, teraz nie pozostawia żadnej wątpliwości w kwestii szacunku do literatury. (…) Ekspresja Basi Wrońskiej sprawia jednak, że te kanoniczne teksty pozbawiają się zupełnie akademijnego zadęcia i – choć je znamy- odkrywamy je zupełnie na nowo. Wielkie brawa." 4/5 Polityka, 28.10.2009

*****************************************************

KLUB MUZYCZNY ŁYKEND - Wroclove Club Stage / Paprika Korps - 26 marca - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Wroclove Club Stage , swoje imię i nazwisko.

Formacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae. Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25-ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe.

Skład zespołu (niezmienny od 1999 roku): Piotr Maślanka – instrumenty klawiszowe, wokal; Marcin Matlak – gitara, wokal ; Łukasz Rusinek – gitara ; Aleksander Żeliźniak – perkusja; Tomasz Krawczyk – bas ; Jakub Łukaszewski – konsoleta, efekty, (wcześniej instrumenty perkusyjne) .

*****************************************************

HALA STULECIA - Moskiewski balet Bieriozka - 20 kwietnia - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Bieriozka, swoje imię i nazwisko.

Niezwykły pokaz kobiecego piękna, wdzięku, cudownego tańca. Wszystko to w akompaniamencie muzyki i śpiewu sprawia niepowtarzalne wrażenie. Każdy, kto weźmie udział w tym niepowtarzalnym widowisku, zachowa je w pamięci na długie lata.

Najpiękniejsze rosyjskie tancerki tworzą niezwykłe formy sceniczne, a to, co szczególnie je wyróżnia, to umiejętność perfekcyjnego tańca w korowodzie. Spektakl jest doskonałą okazją do spędzenia czasu we dwoje, jak również wraz ze znajomymi, współpracownikami czy partnerami Państwa firmy. Może być też nietuzinkowym prezentem. Bieriozka jest jedyna w swoim rodzaju.

"Taniec i śpiew zespołu to jak poezja" - tak wyraził się po koncercie jeden z nowojorskich krytyków. Fenomen artystyczny baletu polega na tańcu w korowodzie, ze skomplikowanym układem choreograficznym, który w połączeniu z przepięknymi strojami staroruskiej kultury sprawia wrażenie, że artyści nie tańczą, a płyną po scenie. Wielu artystów Bieriozki występowało również w Chórze Aleksandrowa oraz zespole Red Star. Bieriozka to absolutna harmonia muzyki i tańca podkreśloną nieprzeciętną urodą i talentem artystek. Zespół występuje w 60-osobowej zawodowej grupie tanecznej. Za propagowanie kultury na całym świecie balet otrzymał Złoty Medal Pokoju. Artyści występowali na największych scenach teatralnych i koncertowych świata wzbudzając zachwyt i podziw publiczności. Prowadzący zespół przez lata wypracowali wspaniałą choreografię, która wyraża bogactwo, charakter, osobliwość rosyjskiej kultury, a zarazem lekkość, odwagę i skromność.

*****************************************************

WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH - Raz Dwa Trzy – pod patronatem radia RAM - 22 marca - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Raz Dwa Trzy, swoje imię i nazwisko.

Po paru latach zespół Raz Dwa Trzy powraca z autorską płytą. Poprzedni autorski projekt zatytułowany “Trudno nie wierzyć w nic” – nominowany był do Fryderyków 2003 aż w siedmiu kategoriach – otrzymał 5 statuetek w kategorii “Muzyka Alternatywna” – za “Piosenkę Roku”, “Produkcję”, “Teksty”, “Płytę Roku”, oraz “Grupę Roku”. Sprzedał się do tej pory w ponad stutysięcznym nakładzie.

Nowa płyta w sklepach muzycznych pojawiła się 1 marca 2010 roku. 14 marca zespół ruszył w trasę koncertową. Jak dotąd w twórczości grupy ważne były pewne idee poboczne, które ukierunkowywały jej działania, oraz w przeszłości stanowiły o brzmieniu całości nagrywanych piosenek. Jedną z takich idei jest poszukiwanie. Ono jawi się momentami jako ważniejsze od efektu końcowego, którego słuchacze skłonni są oczekiwać. Przez lata postępując autonomicznie w stosunku do oficjalnego nurtu rozrywki, do oczekiwań i do zapotrzebowań Zespół pisał piosenki, które wynikają z potrzeby znalezienia się pomiędzy hałasem muzycznym, a tym co jako Wykonawcy chcieliby usłyszeć i zagrać. Dlatego nowe utwory nie epatują mocnym, wygenerowanym przez studyjną maszynerię brzmieniem. Jako zwolennicy naturalności sięgnęli w dużej mierze po instrumenty akustyczne, a użyte partie elektryczne harmonijnie współgrają z całością. Zależało im, aby poskromić nabyte przez zgoła dwadzieścia lat pracy ambicje i doświadczenie. Po to, aby sobą nie zastępować muzyki i słów. Żeby muzyce pozwolić grać, a słowom znaczyć.

Płyta nazwana została „SkąDokąd”. Po to, by oddać nastrój poszukiwania, by zaangażować serce i wyobraźnię, a nie tylko zmysł słuchu, poczucie rytmu, czy sformatowany czas odbioru, który skłonniśmy poświęcać na wysłuchanie piosenki trwającej nie dłużej niż przysłowiowe trzy minuty i trzydzieści sekund.

*****************************************************

HALA STULECIA - GAELFORCE DANCE - 25 marca - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, GAELFORCE DANCE, swoje imię i nazwisko.

Gaelforce Dance wracają, aby zaspokoić niedosyt polskiej publiczności, która wprost uwielbia ich szalone, pełne energii, spektakularne występy. Tak oszałamiającym sukcesem jaki odnoszą na świecie niewiele grup może się pochwalić. Wiosną 2010 roku wystąpią w największych polskich miastach, aby po raz kolejny udowodnić, że są najlepszym zespołem tańca irlandzkiego na świecie!

„Członkowie Gaelforce Dance są profesjonalistami. Rzadko można oglądać zespół tak zgrany i tak perfekcyjnie wykonujący skomplikowane ewolucje.” (Rzeczpospolita).

Gaelforce Dance to zespół składający się z najlepszych tancerzy i muzyków, którzy swoim spektaklem taneczno-muzycznym opartym na irlandzkim folklorze od 16 lat podbijają serca widzów na całym świecie. W genialny sposób ukazują oni kulturę Zielonej Wyspy. Łączą taniec nowoczesny z celtyckimi rytmami, balet ze stepowaniem, muzykę i grę świateł, tradycję ze współczesnością. Richard Griffin, choreograf zespołu, tak go określa: „Staramy się być innowacyjni i bardzo teatralni. Nasze show jest w 100 proc. na żywo.”

I to jest właśnie główny atut zespołu – jako jedyna grupa tego typu zawsze grają, śpiewają i stepują całkowicie na żywo. Wyznaczają w świecie tańca najwyższe standardy oraz odkrywają i szkolą wielkie talenty, jak choćby James Devine. To właśnie tańcząc w Gaelforce Dance pobił on światowy rekord w stepowaniu i trafił do księgi rekordów Guinness’a , osiągając rewelacyjny wynik 38 uderzeń na sekundę! Nowatorski sposób ukazania irlandzkiej kultury zjednuje im fanów, którzy nie pozostawiają ani jednego wolnego miejsca na żadnym z ich przedstawień, niezależnie czy mowa o USA, Kanadzie, Europie, czy Azji. Nie oparł im się nawet papież Jan Paweł II i królowa Elżbieta II, dla których mieli zaszczyt występować.

Historia przedstawiona przez artystów jest stara jak świat. Dwóch mężczyzn, jedna kobieta, miłość, dramat, pasja, zazdrość, pojednanie. Jednak sposób jej prezentacji nie jest pod żadnym względem banalny. Przepiękna scenografia, imponujące kostiumy, rewelacyjna muzyka, śpiew i taniec, feeria barw, gra świateł przenoszą widzów w bajkowy świat fantazji, a wszystko to w oprawie godnej Broadwayu. Artyści budują napięcie poprzez różnorodny taniec, czasem subtelny i cichy, a czasem zdecydowany i agresywny. Każdy szczegół jest dopracowany do perfekcji. Wszystko po to, aby zagwarantować publiczności niezapomniane wrażenia, pełne emocji, wzruszeń, euforii, niemal metafizycznych doznań. Widowisko charakteryzuje się najwyższym światowym poziomem. W jego przygotowaniu biorą udział takie międzynarodowe gwiazdy jak choreograf Richard Griffin, kompozytor Colm O'Foghlú, czy „Mistrz Musicalu” - śpiewak Peter Corry, wielokrotnie występujący na West Endzie.

Najbardziej zapierające dech w piersiach są sceny zbiorowe, w których podziwiamy precyzyjne linie tancerzy oraz absolutną jedność wykonywanych przez nich kroków i wystukiwanego , z komputerową wręcz precyzją, rytmu. Nie trzeba być ekspertem, aby dostrzec w tej doskonale zgranej grupie wielki talent, pasję, zaangażowanie oraz lata ciężkiej pracy. A wszystko dla publiczności, która jedyne co może zrobić, to zgotować artystom kilkunastominutowe owacje na stojąco. A ta, wniebowzięta i oczarowana, nigdy nie zawodzi.

*****************************************************

WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH - XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Studenckiej ŁYKEND 2010 – Kobiety mają głos! – pod patronatem radia RAM - 9 kwietnia 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Łykend, swoje imię i nazwisko.

Kobiety mają głos!, czyli Peszek, Kulka i Mikromusic na jednej scenie… Już 9 kwietnia podczas koncertu pod tytułem “Kobiety mają głos!”, odbywającego się ramach XX Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Studenckiej ŁYKEND 2010, będziemy mieli okazję do usłyszenia jednych z najciekawszych wokalistek i autorek tekstów polskiej sceny alternatywnej.

(Bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu; Rezerwacje: [email protected])

REKLAMA