O wiosennej odnowie w Strefie Stylu

Alicja Mikłaszewicz, Radio RAM | Utworzono: 16.03.2015, 14:51
A|A|A

zdjęcia: Anna Mikołajczyk

Dzień był słoneczny, mimo przejściowego zaćmienia słońca, więc atmosfera do rozmowy o wiosennej odnowie wymarzona. Bo kiedy, jak nie wraz z nadchodzącą wiosną, porozmawiać o tym, co zrobić, aby nasz nastrój i wygląd był równie pogodny jak aura?

W przyjaznych wnętrzach restauracji La Maddalena rozmawialiśmy o tym, jak poprawić kondycję i samopoczucie, jak zadbać o zdrowie i o dobry wygląd.

Dr Ewa Kaniowska z Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej (www.dermapuls.com.pl) tłumaczyła, co zrobić, by nasza skóra była jędrna i zdrowa. Jak ważną jest dobrze zbilansowana dieta i ruch, po to by nie dopuścić do pojawienia się cellulitu. Jednak jeśli ten problem już nas dotyczy - z pewnością nie jedna z pań skorzysta z porad dotyczących sposobów pozbywania się cellulitu, o których mówiła dr Ewa Kaniowska.

O tym, że wiosną (choć oczywiście nie tylko) warto popracować nad sylwetką, mówiła Alina Jaracz-Paterek z Fitness Academy (www.fitness-academy.com.pl). Przede wszystkim potrzeba trochę silnej woli, ale dla tych bardziej niecierpliwych zdradziliśmy kilka prostych ćwiczeń, które poprawią naszą sylwetkę i kondycję. Na początek warto wybrać się na wiosenny spacer.

Z kolei z doktorem Sebastianem Matwiejczykiem, specjalistą dermatologii i wenerologii z firmy Esderm Specjalistyczna Praktyka Lekarska (www.esderm.pl), rozmawialiśmy o tym, jakie zabiegi z zakresy dermatologii estetycznej warto wykorzystać wiosną, aby latem w pełnym słońcu odsłonić więcej ciała. Wachlarz takich zabiegów jest ogromny, właściwie dla osób w każdym wieku. Ale uwaga - Sebastian Matwiejczyk przestrzega, że za każdym razem należy konsultować się z lekarzem.

Okulary słoneczne to nie tylko element naszego wiosennego looku, ale także ochrona oczu przed słońcem. W piątek okazja do rozmowy na ten temat była szczególna, bo wielu z nas próbowało podziwiać zaćmienie słońca. O okularach przeciwsłonecznych rozmawialiśmy z Kamilą Płocką z Salonów Optycznych Unique Boutique (www.uniqueboutique.pl) . Doradzaliśmy np. jakie oprawki są w tym sezonie modne, ale rozmawialiśmy także o doborze szkieł. Warto pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne dobrze jest dostosować do okoliczności – inne na wycieczkę w góry, a inne na spacer po mieście.

Gdy już wybraliśmy okulary, zabraliśmy się za cerę twarzy. Doradzała nam w tej delikatnej przecież sprawie Daria Labut z Instytutu Kosmetycznego Repechage (www.instytutrepechage.pl). Przede wszystkim mówiliśmy o tym, jak uniknąć podstawowych błędów przy doborze kosmetyków. Wiele kobiet kupuje nieodpowiednie dla swojej cery, co często kończy się wizytą u lekarza. Dlatego najlepiej zacząć od wizyty u kosmetologa, zrobić demakijaż i profesjonalną diagnozę skóry.

Z dr nauk medycznych Małgorzatą Olesiak-Andryszczak, specjalistą położnictwa i ginekologii z Centrum Medycznego Sonokard (www.sonokard.pl), rozmawialiśmy o diagnostyce prenatalnej. Przypomnieliśmy, że z badań prenatalnych powinny korzystać kobiety w ciąży niezależnie od wieku. Ta rozmowa była ważna dla wszystkich kobiet spodziewających się dziecka lub planujących  ciążę. Pamiętajcie, że dobra diagnostyka może wykluczyć wady rozwojowe lub je stwierdzić, co daje szansę na szybkie podjęcie leczenia.

Na koniec zrobiło się smacznie, bo do Strefy Stylu zaprosiliśmy szefa kuchni restauracji La Maddalena (www.lamaddalena.pl) Damiana Bildzia, z którym rozmawialiśmy jak się odżywiać, aby być fit na wiosnę. Szef zadradził kilka sposobów na pyszne, zdrowe dania i radził walczącym o szczupłą sylwetkę krótko: chude mięsa, ryby, dobre oleje roślinne, warzywa i koniec z białym pieczywem.


Do zobaczenia i usłyszenia na kolejnej Strefie Stylu Radia RAM!

 

 

 

REKLAMA