Podróże z Radiem RAM: Samotna rowerzystka na bezdrożach Ameryki Południowej

fot. Agnieszka Bagińska
Ośmiu miesięcy tej niezwykłej wyprawy przez Kubę, Peru, Boliwię, Chile i Argentynę, nie da się opowiedzieć w dwie godziny, ale w Podróżach z Radiem RAM posłuchaliśmy o przygodach na trasie, dowiedzieliśmy się jak wygląda szlak przez Andy, na wysokości 4800 m. nad poziomem morza i z jakimi wyzwaniami mierzy się samotna rowerzystka, której czasem kręciła się w oku łza. Autorka bloga Welcomeonmybike.com, w ciągu ostatnich dziesięciu lat odwiedziłam prawie trzydzieści krajów i przejechała na rowerze ponad 30 tysięcy kilometrów.
Agnieszka Bagińska w Podróżach z Radiem RAM.


Do Ameryki Południowej poleciała bez planu, ale wyruszyła w trasę sugerowaną przez innych rowerzystów. Wielkim wyzwaniem były Andy, ale nie poddała się i pojechała w górę! Na trasie były: Lima, Cusco, jezioro Titicaca, Boliwia i pustynia solna, Chile i pustynia Atacama, dalej przełęcz Paso de Jama z przejściem granicznym do Argentyny, a przygodę zakończyła na Wyspie Wielkanocnej.
https://www.facebook.com/welcomeonmybike
