Ostatnie zdjęcia do filmu „Twój Vincent"

Alicja Mikłaszewicz, Radio RAM | Utworzono: 14.05.2015, 15:56
A|A|A

We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych rozpoczęły się ostatnie zdjęcia do filmu „Twój Vincent" (Loving Vincent).

- Cieszy mnie, że miasto Wrocław jako Europejska Stolica Kultury zaangażowało się w produkcję filmu, który będzie pierwszą w świecie pełnometrażową animacją malarską i niezwykłą biografią Vincenta Van Gogha – mówi Roman Gutek, kurator ESK Wrocław 2016 ds. filmu oraz prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Powstająca we Wrocławiu, Gdańsku i Wielkiej Brytanii niezwykła produkcja łączy tradycyjne malarstwo, sztukę animacji, aktorstwo z najnowocześniejszymi technikami multimedialnymi, graficznymi i komputerowymi.

Producentami filmu są polska firma BreakThru Productions założona przez Hugha Welchmana, zdobywcę Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany „Piotruś i wilk” (2008), oraz Trademark Films, firma Davida Parfitta, który ma na koncie 9 Oscarów i 26 nominacji za swoje filmy (m.in. „Zakochany Szekspir”, „Szaleństwo Króla Jerzego”, „Mój Tydzień z Marylin„). Koproducentami filmu są Miasto Wrocław, Dolnośląski Fundusz Filmowy (Odra-Film), oraz Centrum Technologii Audiowizualnych.

Film reżyseruje malarka Dorota Kobiela, która wraz z Jackiem Dehnelem i Hugh'em Welchmanem napisała też scenariusz filmu.

„Twój Vincent” („Loving Vincent”), będzie składał się z blisko 57 tys. klatek malowanych jak obraz na płótnie, a opowiadać będzie o życiu i śmierci Vincenta van Gogha.

Ostatni tydzień zdjęć do „Twój Vincent” (Loving Vincent) przewidziano w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Wcześniej, od 27 kwietnia do 11 maja, zdjęcia z głównymi aktorami odbywały się w Londynie w studio Three Mills.

„Twój Vincent” (Loving Vincent) to film, który wykorzystuje technologię PAWS (Painting Animation Workstations) w celu ożywienia arcydzieł van Gogha. Sceny z aktorami są kręcone, a potem wyświetlane na płótnie, klatka po klatce, aby zespół malarzy namalował je olejnymi farbami w stylu van Gogh’a. Około 60 malarzy w rok ma stworzyć 57.600 klatek/obrazów filmu.

Główna obsada „Twój Vincent” („Loving Vincent”) to:

  • Douglas Booth (Jupiter: Intronizacja, Klub dla wybrańców, Noe),
  • Jerome Flynn (Gra o Tron, Ripper Street),
  • zdobywca nagrody Emmy – Chris O’Dowd (Druchny, serial angielski The IT Crowd),
  • nominowany do Oscara Saoirse Ronan (The Grand Budapest Hotel, Nostalgia Anioła, Pokuta),
  • John Sessions (Brud, Żelazna Dama),
  • Eleanor Tomlinson (Poldark, Śmierć w Pemberley, Biała Królowa)
  • Aidan Turner (Poldark, Hobbit).

Premiera filmu odbędzie się w 2016 roku we Wrocławiu, który będzie w tym czasie Europejską Stolicą Kultury.

Obrazy van Gogha ożywają na naszych oczach
Animacja malarska - pierwsza na świecie pełnometrażowa produkcja powstaje m.in. we Wrocławiu. Niezwykły międzynarodowy projekt "Twój Vincent" opowiadający o życiu i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy jest tworzony unikalną techniką łączącą nowoczesne media i tradycyjne malarstwo mówi producent Sean Bobbitt.  POSŁUCHAJ...

REKLAMA

To może Cię zainteresować