Siódmy sezon Polish Cinema for Beginners

Jan Pelczar | Utworzono: 05.10.2016, 17:27
A|A|A

Polish Cinema for Beginners powstało, by obcokrajowcy mogli poznać polskie kino - przypominał na antenie Radia RAM Adam Kruk z Wrocławskiej Fundacji Filmowej, jeden z pomysłodawców cyklu.

Nagroda PiSF to wyróżnienie ważne przede wszystkim w branży - podkreślał organizator w rozmowie z Maćkiem Przestalskim.

Nowy sezon Polish Cinema for Beginners będzie poświęcony młodzieży. Startuje 6 października.

Siódmy sezon zaplanowano pod hasłem POLISH YOUTH – zobaczymy pięć filmów portretujących życie polskiej młodzieży na przestrzeni dekad. Na inaugurację "Iluminacja", a gościem będzie reżyser Krzysztof Zanussi.PCfB przemierzy drogę od wkroczenia hipisowskiej kultury do komunistycznej Polski w „Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy (1969) przez dylematy studentów lata 70. u Krzysztofa Zanussiego w „Iluminacji" (1973), po młodość współczesną: trójkąt miłosny w „Płynących wieżowcach" Tomasza Wasilewskiego (2013) czy totalną destrukcję w „Hardcore Disco" Krzysztofa Skoniecznego (2014). Cofniemy się też do czasów II wojny światowej, by w superwidowisku Jana Komasy „Miasto 44" zobaczyć polską młodzież w ogniu wojny. 

Więcej informacji na temat projektu: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.


REKLAMA

To może Cię zainteresować