Ambasada Kanady rekomenduje EIT+
Zdjecia: EIT+
Mateusz Wilczyński z EIT+ tłumaczy, ze nie chodzi tylko o to aby zapewnić firmom miejsce w centrum i dostęp do laboratoriów: - Rozszerzać sieć firm, z którymi wspólnie moglibyśmy się ubiegać o fundusze unijne, rozwijać tutaj cały kampus, sieć nie tylko naukowców, ale także przedsiębiorców z dobrymi pomysłami i później komercjalizować efekty tej współpracy.
A Kanada to nie jedyny kierunek, w który spogląda EIT+. Trwają także negocjacje z partnerami z Chin i Emiratów Arabskich.
W wyremontowanym poniemieckim Kapusie Pracze na 23 tysiącach metrów kwadratowych działa kilkadziesiąt laboratoriów z najnowocześniejszą aparaturą - np. w pomieszczeniach typu typu clean room mogą powstawać mikroskopijne diody i tranzystory - 100 razy cieńsze niż ludzki włos. Ambasador Stephen de Boer nie krył podziwu:
- Będziemy rekomendować EIT+ jako dobre miejsce do współpracy dla kanadyjskich innowacyjnych firm oraz startupów. Tutaj mogliby prowadzić swoje badania, bo laboratoria wyglądają imponująco. Szczególnie firmy z sektorów nano i biotechnologii.