Dzień z wrocławskimi firmami IT w urzędzie pracy

z informacji prasowych | Utworzono: 06.02.2017, 09:50
A|A|A

Sektor nowoczesnych usług i technologii we Wrocławiu zatrudnia już blisko 40 tysięcy osób i liczba ta stale rośnie. Wrocławskie firmy poszukują nie tylko absolwentów kierunków technicznych, ale także osób gotowych na zmianę swojej profesji.
Już w najbliższy poniedziałek Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, we współpracy z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Szkołą Programowania Coders Lab, zapraszają na „Dzień otwarty IT”. Podczas wydarzenia zainteresowani będą mogli spotkać się z rekruterami i specjalistami z pięciu działających we Wrocławiu polskich i zagranicznych firm IT, które łącznie zatrudniają w stolicy Dolnego Śląska ponad 10 tysięcy pracowników, a obecnie prowadzą rekrutacje na kilkaset stanowisk. Wspomniane firmy to: Divante, IBM, Credit Suisse, Better Software Group, Unit 4, Coders Lab.

Aby rozpocząć pracę w branży IT we Wrocławiu nie trzeba mieć kierunkowego wykształcenia wyższego – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Firmy poszukują osób o bardzo zróżnicowanych umiejętnościach i nie tylko absolwentów szkół wyższych. Wykształcenie średnie o profilu technicznym, znajomość języka obcego lub też samodzielnie zdobyta wiedza z obszaru technologii mogą okazać się wystarczające, żeby znaleźć zatrudnienie w tym sektorze.

Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się jak kształtuje się rynek pracy w obszarze technologii IT w Polsce, jak wygląda praca programisty lub administratora IT w najlepszych wrocławskich firmach, jak się przekwalifikować lub podnieść swoje umiejętności i rozpocząć pracę w sektorze IT, a także jak uzyskać dofinansowanie w Urzędu Pracy na kurs.

Rynek IT we Wrocławiu cierpi na stały niedosyt specjalistów. Divante nie jest wyjątkiem, w związku z czym wspieramy nowe sposoby docierania do i kształcenia kandydatów. Od kilku miesięcy współpracujemy ze szkołą programowania Coders Lab, dzięki której dziś pracuje u nas Mateusz, programista PHP – mówi HR Director firmy Divante, Natalia Urbańska. Wykształcenie informatyczne czy inne ścisłe pomaga, ale nie jest warunkiem koniecznym, by rozpocząć przygodę w IT. Dlatego inwestujemy w kształcenie osób z potencjałem. Spora część naszych dzisiejszych pracowników zaczynała od stażu lub spotkała się z nami na warsztatach. Są to nie tylko absolwenci Politechniki Wrocławskiej, ale także Uniwersytetu Ekonomicznego. Część osób zmienia branżę, ucząc się nowego fachu od podstaw. Zdarzają się też osoby po nietypowych kierunkach jak zarządzanie, geodezja czy górnictwo.

Jest to pierwsze wydarzenie takiego rodzaju, podczas którego Powiatowy Urząd Pracy chciałby pokazać, iż osoby bezrobotne są gotowe do odbywania szerokiej gamy szkoleń w ramach poprawny jakości swojego życia – mówi Maciej Sałdacz, z-ca Dyrektora ds. Marketingu Usług Powiatowego Urzędu Pracy. Pomimo niskiej stopy bezrobocia we Wrocławiu grupa osób bezrobotnych stanowi niewykorzystywaną dotąd niszę rynkową dla niesamowicie chłonnego, wrocławskiego rynku IT- dodaje.

Do udziału w spotkaniu zaproszone są osoby posiadające wykształcenie średnie lub wyższe z umiejętnością obsługi komputera. W wypadku wykształcenia średniego (preferowany profil techniczny) wskazane jest doświadczenie w kontakcie z klientem oraz znajomość przynajmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym. W wypadku wykształcenia wyższego atutem jest spełnienie któregokolwiek z wyżej wymienionych kryteriów.

Targi „Dzień otwarty z IT” rozpoczną się 6 lutego o godzinie 10:00 w budynku B, sala konferencyjna nr 06. Pierwszeństwo udziału będą miały osoby, które wcześniej dokonają rejestracji na stronie: www.dzien-z-it-wroclaw.evenea.pl

REKLAMA