Co to za komedia? - konkurs poranny

Monika Jaworska | Utworzono: 23.05.2017, 00:32
A|A|A

fot. Wrocławski Teatr Komedia

Ryzyko stworzenia własnego teatru podjęli Wojciech Dąbrowski i Paweł Okoński - byli aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy i Teatru Polskiego we Wrocławiu. Rozpoczęli działalność w 1997 roku - bez stałego miejsca, jako teatr goszczący na różnych scenach. Początkowo grali tylko w poniedziałki, stąd nazwa Teatr Poniedziałkowy.

Teraz Wrocławski Teatr Komedia ma na koncie 25 premier. Pierwszą były „Kochane pieniążki” w reżyserii Wojciecha Pokory. Teatr przez lata zapracował sobie na sympatię widzów, skoro co roku na spektaklach WTK bawi się i wzrusza około 50 tys. ludzi. Śmiech to zdrowie, wiadomo - a wizyta w WTK gwarantuje świetną zabawę. Grają we Wrocławskim Teatrze Lalek. 

W ramach jubileuszowych atrakcji na wrocławskim Rynku można oglądać wystawę dokumentującą historię 20-lecia teatru. 17 czerwca na 89,8 FM posłuchacie emocjonujących wspomnień ojców założycieli Wojciecha Dąbrowskiego i Pawła Okońskiego przy "Sobotniej Kawie z Radiem RAM". A w niedzielę 18 czerwca w Parku Staromiejskim na scenie letniej zagrany zostanie przebojowy spektakl „Szalone nożyczki” - wstęp wolny. 

KONKURS PORANNY - CO TO ZA KOMEDIA?

Codziennie w programie "Dzień dobry we Wrocławiu" usłyszeć można fragmenty najpopularniejszych spektakli z repertuaru Wrocławskiego Teatru Komedia - zadanie konkursowe polega na rozpoznaniu tytułu prezentowanego spektaklu. Dobrą odpowiedź należy wysłać pod numer 72280 SMSem o treści RAM + tytuł + imię i nazwisko (koszt to 2,46 zł) - do wygrania zaproszenie dla dwóch osób na dowolnie wybrany spektakl WTK ważne do końca roku. 

Na konkurs zapraszamy do 26 maja w godz. 6.00-10.00 REKLAMA

To może Cię zainteresować