Wakacyjna Strefa Radia RAM

Anna Fluder, Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 18.06.2018, 19:47 | Zmodyfikowano: 18.06.2018, 19:47
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

W piątek i w sobotę zaprosiliśmy Was na wspólne powitanie wakacji! Na terenie Wroclavii nadawaliśmy ze specjalnego letniego studia Radia RAM. Można było nas znaleźć przy zielonym tarasie. 

Na otwarcie wakacji we Wroclavii powstały cztery specjalne strefy: kulinarna, podróżnicza, sportowa i rekreacyjna. Czekają na Was ciekawe miejsca, ludzie, kultury i smaki. Wśród atrakcji także quizy i konkursy z pokazami kulinarnymi, warsztatami gotowania i rodzinne zawody kulinarne. 

Wśród naszych gości pojawili się m.in. Małgorzata Woźniak - dyrektorka CH Wroclavia, która przedstawiła plan wydarzeń "Kulinarnego Biura Podróży" otwierającego wakacje w centrum handlowym. Beata Śniechowska i Grzegorz Łapanowski opowiedzieli o swoich potyczkach kulinarnych i polecali ciekawe przekąski na lato. Grzegorz ponadto zachęcał do zapraszania najmłodszych do kuchni. Może to być świetna forma spędzania czasu ze swoim dzieckiem połączona z nauką i poznawaniem świata.

Nie zabrakło również tematów sportowych: Adam Chrabąszcz - jeden z największych we Wrocławiu znawców skimboardu przybliżył zasady uprawiania tego sportu, a Karolina Dudzic z City Fit Wroclavia udzielała dobrych porad dotyczących zdrowej diety i aktywnego trybu życia.

Sobotnie popołudnie w Wakacyjnej Strefie Stylu to przede wszystkim kulinarne warsztaty dla dzieci i ciekawe spotkania z ekspertami od zdrowego i smacznego jedzenia.

Tuż po 12.00 ponownie usłyszeliśmy się z kucharzem i założycielem Fundacji Szkoła na Widelcu. Tym razem Grzegorz Łapanowski zachęcał do gotowania i przyrządzania posiłków razem z dziećmi. Kiedy uczą się czytać elementarz, warto by ćwiczyły także rozszyfrowywanie etykiet na produktach. Jeśli od najmłodszych lat będziemy świadomi tego co jemy, to każda nowa podróż kulinarna będzie ciekawą przygodą.

A skoro mowa o podróżach, to Grażyna Drzewiecka z biura TUI we Wroclavii przypomniała jak istotna jest wiedza o kraju, zwłaszcza egzotycznym, do którego wybieramy się na wakacje. Nie tylko kultura może być nam obca, ale też prawo i ogólnie obowiązujące przepisy. Warto zatem korzystać z pomocy ekspertów i nie zapominać o ubezpieczeniu. Ulubiony europejski kierunek naszego gościa to Grecja, a nieco dalej Azja.

Ponieważ w pięknych miejscach lubimy też pięknie wyglądać to wizażystka Magdalena Przybułek z Salonu Paese udzieliła nam kilu wskazówek. Kremy z filtrem można stosować pod podkład do makijażu, wtedy skóra będzie zabezpieczona przed silnymi promieniami słonecznymi. Warto używać preparatów nawilżających i ochronnych pomadek do ust. Najmodniejsze w tym sezonie są te z lekkim różem, ale okazjonalnie mocna czerwień też jest na czasie.


W rozmowie z prowadzącą kulinarne warsztaty dla dzieci Emilią Chmurą, która od lat propaguje Zdrowe Żywienie Młodych Wrocławian, raz jeszcze usłyszeliśmy jak ważne jest uczenie dzieci samodzielnego przygotowania np. sezonowej sałatki z twarożkiem czy deseru z owoców. Poznawanie nie tylko smaków, ale też zapachów i struktury produktów to doświadczenie, które w przyszłości pozwoli sięgać tylko po to co świeże i zdrowe.

Anna Kula z Centrum handlowego Wroclavii przedstawiła całą gamę atrakcji przygotowaną na ten pierwszy wakacyjny weekend. Zachęcała do udziału w konkursie "Kulinarne duety", proponowała strefy aktywności z piłkarzykami i atrakcjami dla najmłodszych, a także strefu chill out, gdzie kusiły leżaki i strefy zdrowia i urody. Zapowiedziała też, że będą kolejne okazje do kulinarnej edukacji. W każdym miesiącu cztery wydarzenia, które cyklicznie będą prowadzone przez Beatę Śniechowską, Grzegorza Łapanowskiego, szefów restauracji, a w czwartki po pracy coś dla zapracowanych - dieta słoikowa.

W programie m.in.:

- rodzinne warsztaty kulinarne (piątek, sobota, 12:00-18:30),
- konkurs „Kulinarne duety” (niedziela, 12:00-18:30),
- Business Lounge – kulinarne potyczki inspirowane kuchniami świata: Beata Śniechowska vs Grzegorz Łapanowski
(22.06, 16.00-20.00, Grand Kitchen, poziom +3),
- spotkanie z podróżnikiem,
- wymarzone wakacje – poradnik biura podróży,
- zumba, salsa, fitness,
- mistrzowie piłki i rodzinne piłkarzyki,
- SkimPark,
- leżaki, lemoniada,
- gry planszowe, eko-biblioteczka,
- konkursy z nagrodami.

Rozpocznij wakacje razem z nami!

REKLAMA

To może Cię zainteresować