Pożar na Dworcu Świebodzkim. Jedna osoba nie żyje

Gregor Niegowski, Ewelina Lis | Utworzono: 14.11.2019, 18:03 | Zmodyfikowano: 14.11.2019, 19:50
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

23:00

Strażacy zakończyli przeszukiwanie budynku, teraz policyjni technicy zabezpieczają ślady, aby móc ustalić przyczyny pojawienia się ognia.

20:00

Jedna osoba nie żyje, a dziewięć zostało rannych - to najnowszy bilans pożaru, który wybuchł na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji potwierdza, że jest ofiara śmiertelna:

Ranni trafili do szpitali przy Borowskiej, Kamieńskiego i Weigla - dwaj najciężej poszkodowani najprawdopodobniej zostaną przetransportowani do szpitala w Nowej Soli oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Na miejscu pracuje jedenaście zastępów straży pożarnej. Ruch na ulicy Robotniczej od strony strzelnicy jest wstrzymany. W okolicy dworca tworzą się duże korki.

19:30 

Jedna z osób poszkodowanych w pożarze nie żyje. Mężczyzna został wyciągnięty z budynku przez strażaków, był nieprzytomny, niestety mimo reanimacji zmarł. Informację potwierdził nam Daniel Mucha, rzecznik prasowy KW PSP we Wrocławiu.

18:00

9 osób zostało rannych w pożarze, który wybuchł na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu - informuje st. kpt. Tomasz Szwajnos z wrocławskiej straży pożarnej. Jak ustaliliśmy ranni trafili do szpitali przy Borowskiej, Kamieńskiego i do szpitala Wojskowego.

Ogień pojawił się w piwnicach budynku, gdzie znajduje się strzelnica. Świadkowie opowiadali, że słychać było wybuchy. Strażacy przeszukują piwnice, aby upewnić się, że nikt tam nie został. Na miejscu pracuje 9 zastępów. Ulica Robotnicza ze względu na prowadzoną akcję gaśniczą została zamknięta dla ruchu.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować