Centrum Chorób Płuc wznawia przyjmowanie pacjentów

Elżbieta Osowicz, km | Utworzono: 06.04.2020, 20:08 | Zmodyfikowano: 06.04.2020, 21:08
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w poniedziałek, że Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu od wtorku 7 kwietnia wznawia przyjmowanie pacjentów.

"Przywrócenie funkcjonowania szpitala możliwe jest ze względu na powrót z kwarantanny około 70 przebadanych osób z personelu medycznego. Uruchamiamy oddział pulmonologiczny, torakochirurgię oraz OIOM. Natomiast w środę 8 kwietnia wznowi pracę przyszpitalne laboratorium" - dodał rzecznik.

Łącznie w szpitalu zakażenie potwierdzono u 53 osób, z czego 41 to personel medyczny, w tym torakochirurdzy, anestezjolog, pulmonolog, pielęgniarki i salowe oraz pracownicy szpitalnej kuchni. Zakażenie stwierdzono także u 12 pacjentów. Jest to bilans po przebadaniu ponad 550 osób.

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc (DCCP) w niedzielę 29 marca wstrzymało przyjęcia nowych pacjentów.

Pierwsze przypadki zakażenia w DCCP stwierdzono we wtorek 24 marca. Chorobę potwierdzono wówczas u 22 osób, w tym u 16 z personelu medycznego i u sześciu pacjentów z oddziału pulmonologicznego tego szpitala. Źródłem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego, u którego wykryto zakażenie

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować