Maciej Janowski mistrzem Polski w jeździe na żużlu

Robert Skrzyński | Utworzono: 07.09.2020, 20:30 | Zmodyfikowano: 07.09.2020, 20:30

Maciej Janowski z Betardu Sparty Wrocław został mistrzem Polski w jeździe na żuzlu. W finale zawodów w Lesznie wyprzedził Bartosza Zmarzlika, Szymona Woźniaka i Janusza Kołodzieja. Inny z wrocławskich żużlowców Maksym Drabik zajął 7 miejsce.

Janowski nie miał sobie równych w fazie zasadniczej. Wygrał wszystkie 5 biegów i awansował bezpośrednio do finału wspólnie z Szymonem Woźniakiem ze Stali Gorzów, który zdobył 12 punktów.

W barażu o dwa miejsca w finale zmierzyli się czterej żużlowcy, którzy zdobyli w fazie zasadniczej po 10 punktów - obrońca tytułu Janusz Kołodziej z Unii Leszno, inny zawodnik Unii Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów oraz Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra. Pawlicki spowodował upadek Dudka w momencie gdy obaj przewodzili stawce i został wykluczony z powtórki. Ostatecznie z tego grona do finału awansowali Kołodziej i Zmarzlik.

W finale Janowski nie pozwolił wyprzedzić się atakującemu go Zmarzlikowi. Żużlowiec Betardu Sparty został mistrzem Polski po raz drugi w karierze. Poprzednio triumfował w 2015 roku.

Drugi z żużlowców Betardu Sparty Maksym Drabik w pięciu startach fazy zasadniczej zdobył 8 punktów i zajął ostatecznie 7 miejsce.

Zawody były jednocześnie 70. memoriałem Alfreda Smoczyka.