Crystal Cup na Partynicach [POSŁUCHAJ]

Radio RAM, GN | Utworzono: 12.10.2021, 11:43 | Zmodyfikowano: 12.10.2021, 11:44
A|A|A

fot. RW

W programie dnia znalazły się również atrakcje towarzyszące: pokazy konne, przejażdżki na kucykach, wyścigi na goglach vr oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla publiczności.

Wyścigi konne – prestiżowy cykl Crystal Cup

Łączna pula nagród 11 dnia wyścigowego to 332 tys. zł z czego aż 172 tys. powędruje do zwycięzców gonitwy o puchar Crystal Cup, która rozgrywana jest na wrocławskim torze od 2017 roku.

Crystal Cup European Cross Country Challenge, to pucharowy cykl gonitw skakanych organizowany przez dziesięć europejskich torów przeszkodowych, Wrocław jest jednym z nich. Gdyby użyć porównania piłkarskiego, to jesteśmy w lidze mistrzów - mówi dyrektor wrocławskiego toru Jerzy Sawka.

Oprócz Wrocławia gonitwy o puchar Crystal Cup rozgrywane są na torach: francuskich - Pau, Fontainebleau, Lion-d'Angers, Craon, Compiègne, belgijskim Waregem, włoskim Merano, brytyjskim Cheltenham oraz czeskich Pardubicach.

Gonitwę o puchar Crystal Cup poprzedzi uroczysta, konna parada, w której wezmą udział dyrektor toru – Jerzy Sawka, oddział konny straży miejskiej oraz reprezentacja Wyższej Szkółki Jazdy Konnej – Partynice, łącznie na torze zobaczymy 20 koni.

W programie dnia znalazły się również międzynarodowe gonitwy z przeszkodami na dystansie 4000 metrów: o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego (pula 50 tys. zł) o Nagrodę Massiniego (pula 24 tys. zł) oraz międzynarodowe gonitwy płotowe: o Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego (3000 metrów, pula 40 tys. zł) oraz na dystansie 3600 metrów z pulą 20 tys. zł. Program wyścigowy uzupełnią dwie gonitwy na dystansach płaskich.

Pokazy konne

W sobotę publiczność poza wyścigami będzie miała okazję podziwiać również pokazy konne.

Na piaszczystym czworoboku swoje umiejętności zaprezentuje wrocławska sekcja woltyżerki (akrobatyka na poruszającym się koniu), należąca do najbardziej utytułowanych grup woltyżerskich w kraju. Mają na koncie triumfy w międzynarodowych zawodach pucharu świata oraz udział w mistrzostwach świata juniorów.

Natomiast młodzi adepci sportowej sekcji konnej będą rywalizować w konkursie – potęga skoku na kucu. Dotychczasowy rekord wysokości skoku na kucu na Partynicach wynosi 110 cm, sobotnia próba bicia rekordu rozpocznie od 80 cm.

Atrakcje dla publiczności

Przez cały dzień najmłodsi będą mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach. Dla chcących na własnej skórze poczuć wyścigowy zastrzyk adrenaliny organizatorzy przygotowali stoisko z goglami VR. Do wyboru będą dwie gonitwy zarejestrowane na wrocławskim torze – płaska i z przeszkodami. Dzięki goglom VR każdy przez kilka minut będzie mógł się poczuć jak prawdziwy dżokej.

Dla publiczności organizatorzy przygotowali również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, będzie można m.in. wygrać weekendowy pobyt w Hotel & Medi Spa Biały Kamień oraz lot widokowy samolotem Aeroklubu Dolnośląskiego nad okolicami Wrocławia

Po wyścigach, od ok godz. 16:30 zapraszamy na koncert Gentlemans Jazz

Crystal Cup – Dzień Województwa Dolnośląskiego

16 października (sobota) od godz. 11:30

Start pierwszej gonitwy dnia godz. 12:30

godz. 15:00 – gonitwa o puchar Crystal Cup

ok godz. 16:30 koniec mityngu, koncert Gentlemans Jazz

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

ul. Zwycięska 2

O atrakcjach przygotowanych na ten dzień opowiedział w naszym studiu Piotr Makarewicz, rzecznik Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować