Piąty kiermasz ogrodniczy Pamiętajcie o Ogrodach na Partynicach 23 i 24 kwietnia

Radio RAM, Anna Mikołajczyk, BT | Utworzono: 04.04.2022, 12:57 | Zmodyfikowano: 04.04.2022, 12:57
A|A|A

fot. mat. pasowe

Kwiecień to już pełnia wiosny – obudzona do życia przyroda budzi także nas! Budzą się i nasze ogrody, ogródki, działki… Po dwuletniej, wywołanej pandemią przerwie, na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach po raz trzeci w swej wiosennej odsłonie, a po raz piąty w ogóle, zawita Kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, a wraz z nim kilkudziesięciu wystawców z całej Polski ze swoimi starannie hodowanymi i pielęgnowanymi cebulkami kwiatowymi, rozsadami warzyw, roślinami rabatowymi i balkonowymi, krzewami, bylinami, trawami, drzewkami ozdobnymi i owocowymi! 23 i 24 kwietnia to będą kolorowe, pachnące, intrygujące i szalone dni, kiedy to parkowa przestrzeń Partynic przeobrazi się w miejsce miłe wszystkim wielbicielom zieleni – roślin małych i dużych, kwitnących skromnie i spektakularnie, których wartością mogą być owoce, wygląd, kolor, pokrój, a czasami wszystko to naraz.

Rzadko spotykany w jednym miejscu i czasie wybór roślin - niecodzienna obfitość która powinna zadowolić najbardziej nawet wymagających amatorów przydomowych ogrodów, ogródków, działek, czy domowych dżungli. Będą między innymi pelargonie i surfinie, jeżówki, żurawki, hosty, piwonie, pnącza, krzewy róż, formowane iglaki, świeże zioła w doniczkach, kolekcja roślin domowych - a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. Tak wielobarwne szaleństwo, jakie w ostatni weekend kwietnia zagości na Partynicach, może zdarzyć się tylko w czasie dużej, branżowej imprezy i tylko w mieście miłośników i pasjonatów zieleni – a Wrocław beż wątpienia takim miastem jest! W miłych dla ducha i ciała okolicznościach nadarzy się możliwość rozmów z ogrodnikami, którzy znają swoje roślinki od maleństwa i potrafią na ich temat powiedzieć wszystko, poradzić, doradzić i nauczyć. Będzie to także wyborna okazja do spędzenia kilku chwil w przyjemnym klimacie i towarzystwie żywej zieleni, radującej wszystkie zmysły.

Nie zabraknie reprezentacji nawozów, sprzętu i architektury ogrodniczej dekoracji do domu i ogrodu.

Kiermaszowi towarzyszyć będą, jak co roku, stoiska spożywcze z regionalnymi specjałami, takim jak wędliny, sery, chleby, miody i inne artykuły. Warto skorzystać i zaopatrzyć swoje spiżarnie w przysmaki z Podhala, Podlasia i innych rejonów.

Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano kilkaset miejsc parkingowych.

Organizatorzy zapraszają w sobotę – 23 kwietnia - w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę – 24 kwietnia - w godzinach od 9.00 do 17.00

Wstęp wolny.

http://www.kiermaszogrodniczy.info/kiermasz_wroclaw

https://www.facebook.com/KiermaszOgrodniczyPartynice/

https://www.facebook.com/events/499365974485062

REKLAMA

To może Cię zainteresować