„Błaźnice" - przeciw dyskryminacji i wykluczeniu
O programie tegorocznych "Błaźnic" opowiadała Ewa Molenda-Pilecka:
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział, należy wcześniej wysłać maila na adres [email protected]. Gwarancją udziału w wydarzeniu jest mail zwrotny potwierdzający zapisy.
Błaźnice 2022 - Program
4 VI, godz. 19:00 / debata /
Obcy - rozmowa dedykowana problematyce wykluczenia i różnym formom dyskryminacji.
Debata będzie poświęcona wymianie wiedzy i doświadczeń oraz poszukiwaniu pozytywnych rozwiązań, które dają szanse na zmianę i oswajanie obcości.
Gościnie: Margaret Amaka Ohia-Nowak, Agnieszka Bułacik, Joanna Synowiec
Prowadzenie: Ewa Molenda-Pilecka
4-5 VI, godz. 10:00-17:30 / warsztaty /
W stronę inkluzywnej i sprawiedliwej kultury i sztuki
Jaka jest odpowiedzialność kultury i sztuki we współtworzeniu świata opartego na sprawiedliwości i trosce? Jaka jest rola wyobraźni w procesach zmiany społecznej? W jaki sposób sztuka może wspierać nas w rekalibrowaniu naszego bycia w świecie? W oparciu o różnorodne – tradycyjne i najnowsze – metody treningu międzykulturowego, prowadzące poruszą zagadnienia dotyczące różnorodności i wrażliwości międzykulturowej, a także kwestie związane ze współczesnym rasizmem, etnocentryzmem i daltonizmem kulturowym.
Prowadzenie: Margaret Amaka Ohia-Nowak, Agnieszka Bułacik
6 VI, godz. 20:00 / koncert /
Wybudzenie
W nawiązaniu do tytułu czwartej edycji projektu “Błaźnice. Gość-Inność” twórczynie i twórcy koncertu będą starali się ukazać, iż każdy może stać się gościem oraz Innym, lecz to nie wyłącza go ze wspólnoty - rdzenia budującego poczucie jedności.
Występują: Emose Katarzyna Uhunmwangho, Ewa Głowacka-Fierek, Ditte Berkeley, Jan Skopowski, Larysa Fierek, z gościnnym udziałem Anny Zubrzycki.