Jak ciekawie spędzić czas we Wrocławiu? 5 propozycji
Materiał Sponsora
Escape room na świeżym powietrzu
Escape roomy są doskonale znane wszystkim miłośnikom atrakcji z dreszczykiem. Aura tajemniczości, wciągająca fabuła i zagadki, których rozwiązanie pozwoli odnaleźć klucz do wyjścia. A gdyby tak… zostawić za sobą mroczne pomieszczenia, przenieść zabawę w plener i odkryć skrzętnie skrywane tajemnice Wrocławia? Taką możliwość oferuje escape room na powietrzu, który na nowo definiuje tę popularną rozrywkę.
To fantastyczna propozycja dla osób, które lubią mierzyć się z łamigłówkami i chcą poczuć przypływ adrenaliny. W trakcie rozgrywki uczestnicy podążają za wskazówkami, zbierają rekwizyty, odwiedzają klimatyczne miejsca, wchodzą w interakcje z napotkanymi na trasie aktorami i podejmują decyzje, które mają realny wpływ na to, jak gra się zakończy. W escape room na powietrzu można grać w pojedynkę, z drugą połówką, rodziną czy znajomymi – w dodatku bez ograniczeń czasowych!
Muzeum Iluzji
Wrocławskie Muzeum Iluzji na Wyspie Piasek to niezwykłe miejsce, w którym goście mogą poznać tajemniczy świat zagadek optycznych oraz efektów wizualnych. To cieszący się coraz większą popularnością cel wycieczek czy weekendowych wypadów – zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Wrocławia. Zajmująca 400 m2 wystawa tworzy przestrzeń, w której iluzja spotyka się ze sztuką, fizyką, optyką i wynalazkami naukowymi.
W Muzeum Iluzji nauka staje się świetną zabawą, a możliwość wchodzenia w interakcje z licznymi eksponatami to gwarancja niesamowitych doświadczeń. Na zwiedzających czekają tu nie tylko klasyczne zagadki, ale też interaktywne zadania, takie jak rysowanie światłem, tworzenie cieni czy wyjątkowe przeżycia w świecie do góry nogami. Zwiedzanie Muzeum Iluzji odbywa się indywidualnie, ale na terenie obiektu dostępni są przewodnicy, którzy chętnie opowiedzą o prezentowanych eksponatach.
MovieGate – Muzeum Światowego Kina
MovieGate to wyjątkowe miejsce ukryte w podziemiach Placu Solnego, w którym goście mogą przeżyć magiczną podróż z Wrocławia prosto na hollywoodzki plan filmowy. MovieGate znajduje się w bardzo dobrze zachowanym schronie eksploatowanym podczas drugiej wojny światowej. Jego wnętrza skrywają niezwykłe perełki znane z najważniejszych dzieł wielkoformatowego kina światowego – unikatowe elementy scenografii, rekwizyty czy kostiumy bohaterów.
To jednak nie wszystko, co swoim gościom oferuje MovieGate! W podziemiach znajduje się także laboratorium iluzji, w którym można wziąć udział w prawdziwych doświadczeniach chemicznych. Odbywający się w tym miejscu interaktywny pokaz Szalonego Naukowca pozwala z bliska zobaczyć najciekawsze zjawiska chemiczne i fizyczne występujące w naturze. Wizyta w MovieGate to również okazja, by bliżej poznać historię Wrocławia z okresu drugiej wojny światowej. Na trasie wiedzy historycznej zwiedzający mogą przekonać się, jak wyglądały podziemia ukrywające ludność cywilną i wojskową, odkryć oryginalne napisy na ścianach schronu oraz zobaczyć sceny prosto z życia w bunkrze podczas wojny.
Kolejkowo – Świat w Miniaturze
Jeśli szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie czasu we Wrocławiu z dziećmi, Kolejkowo to znakomita propozycja – zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych gości! To największa wystawa makiet kolejowych w Polsce, która zachwyci nie tylko pasjonatów kolei. Kolejkowo tworzy 900 m2 ekspozycji – mieści ona 510 metrów torowiska, po którym porusza się 15 pociągów, składających się z 60 wagonów. Na makietach znajduje się też 215 samochodów, ponad 240 budynków, w tym miniatur autentycznych budowli z Dolnego Śląska, oraz blisko 3500 figurek ludzi i zwierząt. Całości dopełniają mosty, tunele, akweny oraz zjawisko dnia i nocy.
Centrum Historii Zajezdnia
To obowiązkowe miejsce dla wszystkich pasjonatów historii, którzy chcieliby bliżej dzieje Wrocławia. Centrum Historii Zajezdnia jest zlokalizowane w dawnej zajezdni tramwajowej z końca XIX wieku, będącej świadkiem wielu wydarzeń, które kształtowały miasto po drugiej wojnie światowej. Muzeum zabiera odwiedzających w fascynującą podróż przez historię miasta, łącząc tradycję z nowatorskim podejściem i ożywiając przeszłość Wrocławia. Zwiedzający mogą zobaczyć tu przede wszystkim wystawę „Wrocław 1945-2016”, która składa się z ośmiu ułożonych chronologicznie części. Szczególne miejsce w ekspozycji zajmują losy „Solidarności” we Wrocławiu, gdyż to właśnie tu w sierpniu 1980 roku rozpoczął się strajk wspierający robotników Wybrzeża.