Znamy zwycięzców Bike Maratonu w Kowarach

Radio RAM | Utworzono: 18.08.2025, 14:54 | Zmodyfikowano: 18.08.2025, 14:54
A|A|A

Materiały Prasowe


Na najkrótszym dystansie sobotnich zawodów (FUN) najszybszy był Miłosz Łojko (Wishbike Sklep i Serwis Rowerowy Wrocław). Na drugim miejscu do mety dojechał Władysław Samborski, a trzeci był Krzysztof Janas (Pad Res R-Bajk Team).

W klasyfikacji kobiet TOP 3 to reprezentantki najmłodszych kategorii wiekowych: 1. Alesia Zaleska (Jeleniogórski Klub Kolarski), 2. Olga Kalecińska (Deichman Mat SKSM Sobótka), 3. Hanna Rozmus (TC Chrobry Głogów). To oczywiście cieszy, bo FUN to znakomity trening, przetarcie i przepustka do rywalizacji na dłuższych dystansach, ale również dobra okazja do treningu dla młodych zawodników na co dzień ścigających się na trasach XCO.

Najszybszym zawodnikiem dystansu CLASSIC był Paweł Wasiński (Strefasportu.pl), drugi był Michał Wilczewski (Kołownik Włoszakowice), a trzeci Łukasz Zielony (DGR Racing Team).

Sylwia Tumiłowicz (Real 64-sto) najlepsza wśród kobiet, Ada Pakuła (Elmar Team) druga, a Katarzyna Gągałka (Cyklosilesia Grupa Pietrzak) trzecia.

Wśród tych którzy zdecydowali się na jazdę na najdłuższym i najbardziej wymagającym dystansie kowarskiego Bike Maratonu (MEGA), pierwszy na mecie pojawił się Michał Gehrke (Rybczyński Bikes Remmers Team), który wciąż systematycznie potwierdza swoje aspiracje do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi w Kowarach był Jakub Kowalczyk (Kuźnia Młodego Kolarza), a trzeci Damian Staroń.

Na dystansie MEGA ścigają się oczywiście również panie, a znakomity występ, przypieczętowany zwycięstwem, zanotowała Matylda Szczecińska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). Miejsce drugie dla Michaliny Ziółkowskiej (Czasnarower.pl), a trzecie dla Agnieszki Kachel (STS Extreme Grom Bike Intrawer Team).

W klasyfikacji par dystansu CLASSIC najlepsi byli Małgorzata Ziniewicz i Jarosław Raczkiewicz. Na dystansie FUN natomiast Magdalena Bydelska i Adam Kukla.

Bike Maraton Kowary to również powrót do rywalizacji w ramach Tauron E-Bike Maratonu. Na dystansie CLASSIC pierwszy był tu Sebastian Kaczmarczyk (Kosox Bike Team), a na dystansie FUN Robert Wrona (DSR MTB Team). Najlepsza zawodniczka dystansu CLASSIC to Maja Duławska (Elektrosat MTB Team Wrocław). Wioleta Stelmaszyk (LS Plus Recycling Team) najlepsza na dystansie FUN.

Klasyfikacja drużynowa młodzieżowa: 1. Jeleniogórski Klub Kolarski, 2. Deichman Mat SKSM Sobótka, 3. WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team.

W klasyfikacji drużynowej open zwycięstwo odniósł team Kondycja.net przed STS Extreme Grom Bike Intrawer Team i Immergas Koral Cycling. Zawodnicy STS Extreme na pierwszym miejscu w klasyfikacji sportowej, Immergas na drugim, a Kondycja.net na trzecim.

Do kompletu zostaje jeszcze klasyfikacja drużynowa muszkieterów, a tu najlepsi byli kolarze teamu Elmar, drugie miejsce zajął Quest Racing Team, a na trzecim znaleźli się reprezentanci STS Extreme Grom Bike Intrawer Team.

Klasyfikację rodzinną wygrali państwo Bubnowscy. Wyniki Bike Maratonu w Kowarach: https://wyniki.datasport.pl/results5612/indexnew.php 

Następne spotkanie z Bike Maratonem to Góry Sowie i Bielawa – już 6 września.

REKLAMA
To może Cię zainteresować