PiS pyta PO: kogo zatrudniliście w urzędzie wojewódzkim?

Radio RAM | Utworzono: 22.09.2008, 15:53 | Zmodyfikowano: 23.09.2008, 11:25
A|A|A

List ma datę 12 września. Ale wpłynął do urzędu wojewódzkiego 22 września. Oto, co pisze w tym piśmie Dawid Jackiewicz, szef PiS w okręgu wrocławskim, były wiceminister skarbu:

"Na podstawie art. 20 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz w oparciu o ustawę z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o udostępnienie mi wszelkich informacji o zmianach kadrowych, które nastąpiły na przestrzeni ostatnich 11 miesięcy, w podległym Panu Urzędzie. W szczególności proszę o podanie informacji czy wobec nowo zatrudnionych oraz awansowanych pracowników zachowane zostały wszelkie procedury wymagane prawem i przepisami wewnętrznymi urzędu (konkursy).

Proszę również o przedstawienie informacji o wszelkich znanych Panu przypadkach awansu lub przyjęcia do pracy osób mających konotacje polityczno-partyjne bądź rodzinne z kierownictwem Urzędu".

Odpowiedź na list ma być znana dzisiaj.

Przypomnijmy, że tydzień temu Dawid Jackiewicz zaprezentował listę nazwisk polityków PO, ich krewnych i znajomych, którzy mają posady w publicznych spółkach.

REKLAMA

To może Cię zainteresować